Kovové zvuky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1t.o.m.i.n.o1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.05.2022 13:59
Zdieľať na Facebook

Kovové zvuky

Príspevok od používateľa 1t.o.m.i.n.o1 »

Čaute
Všimol som si na mojej b6stke že keď idem do zákruty vľavo alebo napr. po kruhači od predného asi pravého kolesa sa oziva raky suchot ako kov o kov vymenil som ložisko ale nepomohlo to vonkajší klb som dával asi rok dozadu spidan mohol odísť? Klb by mal skôr asi pukanie alebo praskať nie? Vymeniť celú poloos? Alebo co tam ešte môže suchát keď výročím kola rovno alebo do práva tak to je v poriadku
Pozeral som aj ten plech pri kotuci ale jento oka
Tak ma napadá jedine ten klb pripadne aj ten pri prevodovke
1t.o.m.i.n.o1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.05.2022 13:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa 1t.o.m.i.n.o1 »

Už to začína aj pri jazde vpred keď viac pridám
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa Pilotek »

Pre istotu skontroluj ešte všetky silentbloky uchytenia motora aj prevodovky - možno je niektorý utrhnutý.

A raz sa nám stalo na Tourane, že v spodnej miske predného tlmiča (vzpery McPherson) bol spadnutý kúsok (cca 8-9 cm) ulomenej pružiny a na nerovnostiach auto vydávalo kovové zvuky, ako to tam poskakovalo.

A ešte pozri na zdviháku tepelné štíty nad výfukom, či niektorý nie je uvoľnený.
1t.o.m.i.n.o1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.05.2022 13:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa 1t.o.m.i.n.o1 »

To s tou pružinou som už mal to som pozeral
Silentblok na napravnici je ko to sa už rieši ale ono to ide odntoho kolesa a aj trosku cítiť vibrácie pri jazde
Skúšal som ak brzdy prehodiť ľavú za pravú ci to nerobí ten vyhradený vystupok ale stále to ide s toho pravého kolesa keď idem v zakrute
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ak to robí nadľahčené koleso, ešte to môže byť tyčka stabilizátora (tzv. kosť). Kosť sa veľmi ťažko posudzuje na aute (ani zdvihák nepomôže, ani pajser) - ak neprechádza uvoľneným stavom, vôľu nevidno/necítiť. Jedine odpojiť jeden koniec a tak skúsiť vôľu.

Ale už som sa s kovovým klepkaním stretol aj u samotného tlmiča - tyčka piestnice mala vôľu (v zmysle výkyv) do boku - ale to bol Citroen.

A ešte ma napadá vybité samotné horné uloženie vzpery McPherson - ale k tomu majú tiež skôr tendenciu "Francúzi".
1t.o.m.i.n.o1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.05.2022 13:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa 1t.o.m.i.n.o1 »

Robí to práveže zaťažené koleso
Nieje to klepkanie ale také šuchanie
Skúsim nahrať video po ceste domov z prace
1t.o.m.i.n.o1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.05.2022 13:59
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa 1t.o.m.i.n.o1 »

Takže mam video večer ho sem hodím aj keď nieje moc kvalitné ale noví postreh stáva sa to v ľavo tocivej zakrute ale iba keď pridávam keď pustím pedal tak to stichne
dodikes123
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 27.09.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa dodikes123 »

Mám ten istý problém. Vyriešilo sa to ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kovové zvuky

Príspevok od používateľa martincichy »

Pilotek napísal: 16.05.2022 12:48 Ak to robí nadľahčené koleso, ešte to môže byť tyčka stabilizátora (tzv. kosť). Kosť sa veľmi ťažko posudzuje na aute
Ani nie, posudzuje sa ľahko a trvá to 2 minúty. Ja to robím v jame, ruku mám na tyčke a druhá osoba (fyzicky silná) kýve autom. Takto odľahčíš a priťažíš komponenty nápravy a vieš na čom si. Takto sa dajú ľahko identifikovať aj potrhané silentbloky pomocných rámov, ktoré sú schované v tých rámoch, ktoré na 100 % na zdviháku neodhalíš, keďže je na nich položený motor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, mhlavaty a 19 neregistrovaných