Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 18.12.2022 12:47 Asi ste ešte nikdy nevideli žltých anjelov, či ako sa vola ten ADAC, ako o druhej v noci nosia palivo, lebo ľuďom v 5-8 hodinovom stati jednoducho dôjdu phm... :40bd:


Stačí sa 200 km posúvať krokom, rezerva je dovolená.

Na rozdiel od nás, nie sú všade benzínky na každom kroku...

Ja nemám problém urobiť z LV do Paríža na jednu nádrž, vyše 1400 km, tych 1500 ako nič.

Je pravda, nevidel som ešte.
Avšak mám taký dobrý/zlý zvyk, keď mi klesne nádrž pod polovicu, tak dotankujem na ďalšej benzínke pri cikpauze dopĺna. Ešte nikdy mi nesvietila rezerva na žiadnom aute.
Neviem, že koľko musí ísť auto na voľnobehu, aby sa mi medzi dvoma tankovaniami také niečo stalo, ale je to podľa mňa menšie riziko, ako niesť v kufri 10l horľavej zmesi, ktorá pri náraze do kufra urobí neplechu...
Pri nafte je tá možnosť menšia, ale benzín radšej nie...

Keď píšeš, že dávaš 1500l na jednu nádrž - máš nafúknutú, upravenú nádrž?
Mne pri diaľničnej jazde píše dojazd 600km, pri okreskách 700km...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

rudolfo63 napísal: 18.12.2022 12:50 ...ja v poslednej dobe využivam služieb autodopravcu Herzig-Michalovce,2-ja vodiči,vsetko Mercedes Viano,cela Europa,/pasazierov dobera podla smeru/....odoberie ta na adrese a na adresu aj privezie...
Ďakujem za tip.
Oslovím aj ich aj tú spoločnosť z Chlmca.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie, normálna, od výroby, 72,da sa aj 75-76 natlačiť.
Ked ju dám plnú, ukazuje mi dojazd 2000 km, čo je v reále nedosiahnuteľné.
Ale pri dodržiavaní vyhlášky, na tomto aute bolo už par krát aj vyše 1700 km, na 406 vyše 1800.
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa magiceye »

Tiez by som to riesil letecky.Pises ze dobre zarobis,ja osobne by som kupil neaku audi a 8 z masaznymi sedackami a nemal by som problem cestovat aj autom,urcite nie na tej i30.Robieval som v ochenbrucku,kazde dva tyzdne 800 tam,800spät na renault 19 to bola katastrofa,ziadny tempomat,pri mojej vyske necele 2 metre,kazdych 250 km pauza na vystretie.Raz som isiel do berlina autobusom nikdy viac.Takze zalezi aj aku mas postavu
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa miroslav114 »

So žiadnym prepravcom by som nešiel, neverím im . Autom by som išiel od rána a na šup.robím síce len v Bavorsku a mám to len 688km domov a robím to po 12 h smene každý týždeň. A v nedeľu o 19:00 vyrážam z domu a okolo 1-2 ráno som tam , lahnem si do postele a spím do 6:30 a v poho . Predtým som to robil 9 rokov a pár áut som zabehol dosť . Mondeom som dal 1900 km len s tankovaním a cikpauzou a rozbitý som nebol . Tento a minulý rok som točil Megane 2 cabriom a po 500 km som sa už vrtel na sedačke. .momentálne mám Talismana a po 700 km vkuse len s ciknutim a tanknutim na oede absolútne v poho a po ceste ešte skočím na zenu
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa seven549 »

raven85 napísal: 18.12.2022 08:37

Šiel by som len cez deň a v noci prespať niekde.
Myslel som priemernú rýchlosť.
V Maďarsku môžeš cestovať celú diaľnicu 140kmh tempomat, Nemecko tiež čo čítam, Rakúsko nepoznám, Belgicko tiež nie.
Preto sa pýtam na skúsenosti.
Nie je riešenie letieť ako blázon a platiť pokuty, šiel by som tak, že keď je dopravné obmedzenie, znížená rýchlosť, tak spomalim...
Takže podľa toho čo píšeš ty Poľsko neodporúčaš?
priemerna cestovna rychlost 120km/h to nedas ani za svet pretoze cesty a dialnice niesu prazdne.na taku priemernu rychlost aby si ju mal v cieli musis slapat min 150tkou vsade kde sa len da.

cez polsko je dobre ist neskoro v noci.myslim usek krakow presov. ist cez wieden je o 100km dlhsia cesta.ale realne prides do bruselu rovnako akoby si siel cez polsko koli preplnenym cestam.to polsko je zakliate cez den cestovat.a az dojdes na okresku je to katastrofa.je to najvacsia casova brzda okreska a obce.co odbocka to nejaky poliak odbocuje a uz to stoji.

tak ako ked napr ides z popradu do ruzomberka cez vikend a od ivachnovej kolonaaaaa katastrofa.alebo v nedelu cez den ist cez donovaly.dobojujes sa na zaciatok kolony a tam v nedelu polsky kamion v nedelu co je zakaz.a vsetko sa vlecie za nim.ale aspon sa da u nas predbiehat ale v polsku ani tuk.

ja by som cez den cestoval spodnou trasou bratislava wien linz a odtial do nemecka.v noci cez polsko vrchnou.

s tym autom odhadujem na zaciatocnika cestovatela minimalne na 18 hodinovu cestu. priemerna rychlost v cieli bude max 100km/h.

rakuska sa neboj mas trojprudovu dialnicu az za linz a tam bocis na dvojprudovu do nemecka.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa makrela »

Dobrí ste ,ja idzem z bratislavy do trnavy a žerú ma mrle, 500 km by som išiel týždeň
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa kirke25 »

Nezabudni v Kysaku presadnúť.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 18.12.2022 13:13 Nie, normálna, od výroby, 72,da sa aj 75-76 natlačiť.
Ked ju dám plnú, ukazuje mi dojazd 2000 km, čo je v reále nedosiahnuteľné.
Ale pri dodržiavaní vyhlášky, na tomto aute bolo už par krát aj vyše 1700 km, na 406 vyše 1800.
Tak to je pekne veľká nádrž.
V nových autách už asi nebudú nikdy také.
Akurát s tými autami by ma pri týchto euronormach už pustili max na záchytné parkovisko...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

magiceye napísal: 18.12.2022 14:09 Tiez by som to riesil letecky.Pises ze dobre zarobis,ja osobne by som kupil neaku audi a 8 z masaznymi sedackami a nemal by som problem cestovat aj autom,urcite nie na tej i30.Robieval som v ochenbrucku,kazde dva tyzdne 800 tam,800spät na renault 19 to bola katastrofa,ziadny tempomat,pri mojej vyske necele 2 metre,kazdych 250 km pauza na vystretie.Raz som isiel do berlina autobusom nikdy viac.Takze zalezi aj aku mas postavu
Postava skoro 100kg a skoro 2m, do i30 si sadnem v pohode a nemusím mať ani úplne vzadu sedačku, mám ju cca v strede a za mňa si ešte viem sadnúť.
Nie je to limuzína, ale na behanie okolo komína a po Slovensku mi zatiaľ stačila, kupoval som si ju len na behačky.
Nad niečím diaľkovým som začal uvažovať, hneď, ako som bol oslovený ohľadom týchto ciest.
Akurát je to také všelijaké ohľadom toho.
Diesel už v podstate nemôžeš žiadny, lebo euronormy, a práve na také cesty by bol stvorený.
Výrobcovia od dieselov ustupujú.
Benzín už mám, ale ísť na tom 140kmh 16+ hodín som ešte nešiel a podľa účelu, na ktorý bolo to auto vyrobené to nie sú práve tie podmienky, na ktoré ich inžinieri v Soule vyvinuli :⁠-⁠).
Ale tá A8 je dobrá voľba, akurát ako novú keby som ju chcel kúpiť, by som musel robiť minimálne v europarlamente :⁠-⁠D
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

seven549 napísal: 18.12.2022 15:10
raven85 napísal: 18.12.2022 08:37

Šiel by som len cez deň a v noci prespať niekde.
Myslel som priemernú rýchlosť.
V Maďarsku môžeš cestovať celú diaľnicu 140kmh tempomat, Nemecko tiež čo čítam, Rakúsko nepoznám, Belgicko tiež nie.
Preto sa pýtam na skúsenosti.
Nie je riešenie letieť ako blázon a platiť pokuty, šiel by som tak, že keď je dopravné obmedzenie, znížená rýchlosť, tak spomalim...
Takže podľa toho čo píšeš ty Poľsko neodporúčaš?
priemerna cestovna rychlost 120km/h to nedas ani za svet pretoze cesty a dialnice niesu prazdne.na taku priemernu rychlost aby si ju mal v cieli musis slapat min 150tkou vsade kde sa len da.

cez polsko je dobre ist neskoro v noci.myslim usek krakow presov. ist cez wieden je o 100km dlhsia cesta.ale realne prides do bruselu rovnako akoby si siel cez polsko koli preplnenym cestam.to polsko je zakliate cez den cestovat.a az dojdes na okresku je to katastrofa.je to najvacsia casova brzda okreska a obce.co odbocka to nejaky poliak odbocuje a uz to stoji.

tak ako ked napr ides z popradu do ruzomberka cez vikend a od ivachnovej kolonaaaaa katastrofa.alebo v nedelu cez den ist cez donovaly.dobojujes sa na zaciatok kolony a tam v nedelu polsky kamion v nedelu co je zakaz.a vsetko sa vlecie za nim.ale aspon sa da u nas predbiehat ale v polsku ani tuk.

ja by som cez den cestoval spodnou trasou bratislava wien linz a odtial do nemecka.v noci cez polsko vrchnou.

s tym autom odhadujem na zaciatocnika cestovatela minimalne na 18 hodinovu cestu. priemerna rychlost v cieli bude max 100km/h.

rakuska sa neboj mas trojprudovu dialnicu az za linz a tam bocis na dvojprudovu do nemecka.
Tá priemerná rýchlosť bude prudko individuálna a píšem ju len na základe výpočtu Google maps. Po Slovensku mi to vychádza približne tak, ale pri tak ďalekej ceste bude treba určite rátať s odchýlkou...
Takú nedeľu môžem podľa mňa aj o 100kmh rýchlosti len snívať :⁠-⁠)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Google-navigácia ráta rýchlost podľa maximálnej povolenej rýchlosti...

Ale, nepočíta zastávky, zápchy, obchádzky.
Treba rátať reálnu priemernú rýchlosť od domu k domu cca 80 - 90 km /h, to je ešte ta optimistická...
Už som išiel do Albánska a priemer bol cca 60... :40bd: :3c9
Sagan by bol rýchlejší...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A čo sa týka euro noriem, s Euro 4 som pred cca 10 rokmi parkoval nejakých 200 m od Eiffelovky, s 5. detto, v absolútnom centre miest.

Je to iba strašenie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Pred desiatimi rokmi verím, ale dnes sa doba drasticky zmenila a teraz už to nie je to čo bývalo.
Iné je tam ísť raz a možno že ťa nelapnú, ale keď sa tam budeš motať denne a na cudzej ŠPZ na staršom aute, tak budeš magnet pre pomáhačov.
Ja radšej problémom predchadzam v zárodku...:⁠-⁠)
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Euro 4 diesel je už všade zakázaný a od roku 2025 bude aj euro5 , to len u nás stále smradia, pokuta je 350€

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných