Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

martincichy napísal: 18.12.2022 10:31 V PL platim kreditkou za dany usek. Nikdy sa mi nestalo, aby som cakal, ide to plynulo.

Je potrebné tam riešiť analógiu našej diaľničnej niekde na trase, ktorú si popisoval?
Alebo je to po celej trase riešené len mýtnymi bránami?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nnoo, na takú trasu je ideál diesel, s benzínom budeš ohučany, je to sranda, ale benzín je vo vyšších rýchlostiach otravný a hlucnejsi, nehovoriac o minimálne 2x tankovani... :..:

Na svojom vergli by som to pri troche dobrej vôli urobil na jednu nádrž.

Neboj nič, chod cez deň, ber to ako výlet, aby si nebol v časovom strese, nejakú vodu, obložený chlieb, ovocie, deku, knihu, 5-10 litrov benzínu ako rezervu do bandasky, pre prípad, že ostaneš trčať par hodín v nejakej kalamite, či havárke...

Ale, auto máš úplne nové, nemáš sa čoho báť.
Šťastnú cestu prajem :hero:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale, auto máš úplne nové, nemáš sa čoho báť.
Podla toho ako často sa naše služobáky vracajú na odťahovkách by som sa bál práve nového auta. Chalani z kanclu spomínali, že už aj Rosina s darovaným Urusom sa na nej viezol. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...na autohofe mozes spat,jest,sprchovat,prat,nechat sa zobudit /aj ked spiš v aute/.Zrejme su stražene,lebo pracovnici vo vestach organizuju miesta pre truckerov.Naposledy som videl aj masazny salon /vyborny napad/,lekarsku službu-pohotovost a zubarsku pohotovost...Mozeme len snivat...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...Lubos,nerad mu ptakoviny za kanister s palivom v aute ma taku pokutu,že sa z toho nespamata...
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa boro643 »

Ako prvú by som volil leteckú dopravu, skôr ako sám autom vyčerpaný po šoférovaní by som volil prepravu mikrobusmi prepravcami. Veľa z nich pôsobí na východe sk napr. Transem Kráľovský Chlmec, pripadne nájdi takú co ma pre teba najmenej zachádok s opatrovateľkami. Tým pádom môžeš pospať v aute, príp. riešiť iné office veci.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

lubos zimovcak napísal: 18.12.2022 11:45 Nnoo, na takú trasu je ideál diesel, s benzínom budeš ohučany, je to sranda, ale benzín je vo vyšších rýchlostiach otravný a hlucnejsi, nehovoriac o minimálne 2x tankovani... :..:

Na svojom vergli by som to pri troche dobrej vôli urobil na jednu nádrž.

Neboj nič, chod cez deň, ber to ako výlet, aby si nebol v časovom strese, nejakú vodu, obložený chlieb, ovocie, deku, knihu, 5-10 litrov benzínu ako rezervu do bandasky, pre prípad, že ostaneš trčať par hodín v nejakej kalamite, či havárke...

Ale, auto máš úplne nové, nemáš sa čoho báť.
Šťastnú cestu prajem :hero:
Diesel nie je veľmi fajn nápad do miest v Belgicku.
Tankovať treba aj na nafťáku, 1600km nedáš na ničom.
A pri plánovanom zastavení každých 2h nie je problém kedykoľvek natankovať, keď klesne ručička pod polovicu. Ísť na rezervu nie je dobré pre psychiku vodiča, ani pre palivové čerpadlo auta...
Benzín do kanistra do auta radšej nie, nepokladám to za dobrý nápad...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

oco13 napísal: 18.12.2022 11:48
Ale, auto máš úplne nové, nemáš sa čoho báť.
Podla toho ako často sa naše služobáky vracajú na odťahovkách by som sa bál práve nového auta. Chalani z kanclu spomínali, že už aj Rosina s darovaným Urusom sa na nej viezol. :40bd: :40bd: :40bd:
Urus a moje auto sú nie že iná liga, ale iná galaxia.
A pri rozumnej jazde v ideálnych podmienkach, keď je zahriaty motor a jazdí ustalenou rýchlosťou je riziko poruchy omnoho menšie, aj keď stále v minimálnej miere prítomné...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

rudolfo63 napísal: 18.12.2022 11:49 ...na autohofe mozes spat,jest,sprchovat,prat,nechat sa zobudit /aj ked spiš v aute/.Zrejme su stražene,lebo pracovnici vo vestach organizuju miesta pre truckerov.Naposledy som videl aj masazny salon /vyborny napad/,lekarsku službu-pohotovost a zubarsku pohotovost...Mozeme len snivat...
Znie to dobré, niečo ako autohof u nás je pri našej mentalite zatiaľ nereálne. Ale snáď sa raz posunieme aj na ten level...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

rudolfo63 napísal: 18.12.2022 11:52 ...Lubos,nerad mu ptakoviny za kanister s palivom v aute ma taku pokutu,že sa z toho nespamata...
To by som nerobil, pri počtoch čerpačiek je bravat palivo so sebou nadbytočný úkon. Iné by to bolo pri ceste mimo civilizácie, ale pri ceste po diaľnici je to jednak hlavne nebezpečné, a hlavne nadbytočné...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

boro643 napísal: 18.12.2022 11:58 Ako prvú by som volil leteckú dopravu, skôr ako sám autom vyčerpaný po šoférovaní by som volil prepravu mikrobusmi prepravcami. Veľa z nich pôsobí na východe sk napr. Transem Kráľovský Chlmec, pripadne nájdi takú co ma pre teba najmenej zachádok s opatrovateľkami. Tým pádom môžeš pospať v aute, príp. riešiť iné office veci.
Ďakujem za tip, skúsim si dať spraviť ponuku, či vôbec a ako chodia na mojej budúcej plánovanej trase. Ak by bolo čo najmenej zachadzok, tak by to bola tiež fajn alternatíva.
Ak by to bol mikrobus kategórie Mercedes Viano, alebo ekvivalent s pohodlnými sklapatelnymi sedadlami, tak by mohla cesta rýchlo ubehnúť, skoro celú by som ju bol schopný prespať :⁠-⁠).
cobra11
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2009 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa cobra11 »

Čau od januára sa lieta z Košíc asi desať termínov. Druha možnosť prísť vlakom do BA tu sa odlieta v piatok a nedeľa. Všetko v klude autom som bol raz a nikdy viac. Ta cesta je strašná zažiješ raz a už nikdy viac. Brusel samé zápchy a v zime by som nešiel.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Ja tam budem musieť ísť po celý rok, takže nevyberiem si. Tie lety od nového roka si idem vyhľadať, šiel by som tam od jesene, takže dovtedy sa to hádam vykryštalizuje.
Auto je len ako posledné riešenie, priorita je letecky z KSČ, či BUD. Vlakom kým sa dotrepem do Bratislavy, tak to je 5,6 hodín, a za ten čas to už môžem byť na byte tam. Ísť z BA, či Viedne s tým, že sa tam pôjde vlakom nie je dobré riešenie
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Asi ste ešte nikdy nevideli žltých anjelov, či ako sa vola ten ADAC, ako o druhej v noci nosia palivo, lebo ľuďom v 5-8 hodinovom stati jednoducho dôjdu phm... :40bd:


Stačí sa 200 km posúvať krokom, rezerva je dovolená.

Na rozdiel od nás, nie sú všade benzínky na každom kroku...

Ja nemám problém urobiť z LV do Paríža na jednu nádrž, vyše 1400 km, tych 1500 ako nič.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja v poslednej dobe využivam služieb autodopravcu Herzig-Michalovce,2-ja vodiči,vsetko Mercedes Viano,cela Europa,/pasazierov dobera podla smeru/....odoberie ta na adrese a na adresu aj privezie...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných