Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Ahojte.
Rozmýšľal som, či to dám sem, alebo do všeobecnej diskusie, ale sem sa to hodí viac.
Ak som netrafil tému, požiadam admina o presunutie témy do správnej časti fóra.

Naskytne sa mi onedlho potreba cestovať pracovne niekoľko rokov z východného Slovenska do Belgicka, presnejšie z okolia Košíc do Gentu, Antverp, Bruselu, podľa požiadavky.

Chcem Vás požiadať o skúsenosti z cestovania na tejto trase.
Viem, že je tu veľa kamionistov, obchoďákov, ľudí, čo pochodili svet a hlavne Európu, tak by som uvítal, ak by ste sa podelili o skúsenosti v tejto téme.
Uvítam brainstorming na túto tému, pretože určite onedlho využijem všetky Vaše myšlienky, postrehy, rady.
Vopred ďakujem za Vašu snahu pomôcť, poradiť.

Prioritne som naklonený cestovať letecky, avšak život určite prinesie potrebu ísť tam a s5 autom, tak by som privítal rady, ktorou cestou ísť a ktorou určite nie a prečo.

Čo sa týka trasy, som pozeral viacero alternatív:
1. Košice, Miskolc, Budapest, Viedeň, Frankfurt, Bonn, Brusel.
2. Košice, Zvolen, Bratislava, Viedeň, Frankfurt, Bonn, Brusel.
3. Košice, Poprad, Žilina, Viedeň, Frankfurt, Bonn, Brusel.
4. Košice, Poprad, Krakow, Vroclav, Drážďany, Dortmund, Brusel.

Letecky to vychádza čas letu KSC - BRU 4hodiny, plus čas na check in, medzipristátie, check out, transfer z a na letisko... Keď to beriem na základe mojich skúseností s lietaním, tak cca 8 hodín zabitých.
Druhá alternatíva KSC - BUD autodopravou, chodí transfer a potom BUD - BRU letecky, časovo to isté, do 8 hodín čistý čas.

Autom cca 1600km každá jedna trasa, čo som hore spomenul od 1 až 4, čistý čas cesty bez zastavenia 16 hodín, musím prirátať zastavenie aspoň raz za každé dve hodiny aspoň na 15 minút cikpauza, rozhýbať sa, káva, tankovanie, takže reálne do 20 hodín šoférovania za volantom...
Kvôli bezpečnosti by bolo ideálne trasu rozdeliť na dva dni, na polceste na bezpečnom mieste odparkovať, sprcha, prespať a na druhý deň ísť ďalej.

Cenovo to vychádza +/- 500 € cesta tam aj s5, keď do toho zarátam zhruba všetky poplatky aj letecky(keď sa zabookuje vopred letenka), aj keď beriem náklady na phm, diaľničnú...

Chodí/chodil niekto z Vás túto trasu?
Poprípade z inej časti SR na západ Európy?
Ktorú alternatívu by ste si vybrali a prečo?
Ktorú určite nie a prečo?

Ďakujem.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Autobus, vlak...
Je to oveľa lacnejšie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

O peniaze až tak nejde.
Práca tam je veľmi veľmi dobre zaplatená, priorita je bezpečnosť, komfort cestovania a čas.
Vlak a autobus som pozeral ako prvé, autobus vylučujem pre nemožnosť sa prejsť, ako vo vlaku.
Avšak v neprospech vlaku je aj niekoľkonásobné prestupovanie, nevyhovujúci čas odchodu a príchodu a dlhý čas cestovania.
Som fanúšik hromadného cestovania, aj spolujazdy, avšak v tomto prípade mi po dlhej analýze vychádza letecká doprava, a v najhoršom cesta autom, ak treba rýchlo ísť ...

Práve o tú cestu autom mi ide prioritne.

Ktorú trasu vybrať a ktorú určite nie z tých štyroch.

Veľmi som naklonený na cestu cez Maďarsko, v podstate sa dám pri Košiciach na diaľnicu a idem v kuse na tempomate až na miesto určenia. Priemerná rýchlosť 120kmh a ide sa.
Avšak nepoznám cestu od Győru ďalej na západ, Rakúsko, tie slávne nemecké diaľnice a tak isto belgické...
Poľsko je pre mňa čo sa cestovania týka tiež veľká neznáma...

Aká je tam doprava v piatky, soboty, nedele, kde je najlepšie na polceste prespať, niekde so stráženým parkoviskom blízko diaľnice...
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ak nie je problém s peniazmi, tak neviem, prečo vôbec rozmýšľaš nad inými možnosťami ako letecky... Nepíšeš ako často, ale myslím, že pri niektorých druhoch počasia (ako napríklad teraz) ťa to nadšenie z dlhého cestovania autom rýchlo prejde.
Je rozdiel urobiť to raz za rok v lete (napríklad na dovolenku) a iné je trepať sa tam vtedy, kedy niekto povie. Obzvlášť niekoľko rokov.... A to píšem ako niekto, kto je fanúšik cestovania autom, kvôli nezávislosti, ako aj bývalý TIR-ák, takže viem čo to je, jazdiť také trasy.

Ak tam budeš chodiť často, tak by skôr stálo za to niečo si tam prenajať a - chodiť menej často.
Druhá vec je, kto by chcel dnes bývať v Bruseli, že áno... :d :D
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

To auto beriem, len ako absolútnu núdzovku.
Lietadlo bude prvotná voľba kedy sa len bude dať, z Košíc lieta spoj s prestupom vo Viedni.
Cestuje sa zhruba raz za mesiac.
Bývať tam budem, pokiaľ tam budem vo firemnom byte.
Firma rieši bývanie za nás, akurát to cestovanie ide v našej réžii. A pri cenách bývania v Belgicku je si to myslím win win. :⁠-⁠)
Tak preto.
Keďže si bývalý tirak, ktorú cestu z tých štyroch by si volil ty, ak by si šiel núdzovo autom, na základe skúseností z ciest?
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

najmenšie zlo je asi cez Poľsko
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Od gyoru cez AT je to ok , v DE po A3 Norimberg ok ale od Norimbergu , Wurzburg , Frankfurt čistá katastrofa , stále zápchy, nehody , obmedzenia . Od Frankfurtu zasa v pohode . Ale určite By som to riešil letecky .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa seven549 »

chces cestovat priemernou rychlostou 120km/h.to musis tomu slapat aby ti taka priemerka vysla.na to aby si dal kosice brusel pri takej priemernej rychlosti to musis ist celu cestu min 150tkou a nikde sa nezdrziavat s autami.vkuse obchadzas vsetko.

asi si myslel cestovnu rychlost auta.

brusel ma naprd spojenia dialnic

dialnica budapest wieden je nieco ako stara dialnica brno praha.su tam useky kde odporucam mat obute balony pneu a je to totalne preplnene radarmi.casovo je to rovnako ako ist kosice bratislavu spodom.

polsko ma odjakziva preplnene cesty a plati drahe myto a cakas na tych rampach kde sa plati myto.od krakowa to ide dobre ale dostan sa z kosic do krakowa.pojdes raz a nikdy viac.tie okresky su plne aut a nepredbehnes ani za svet lebo oproti ide tiez plno aut.je dobre tadial ist len v noci.

inac cez den tahaj na bratislavu wieden linz atd.koli tomu problemu dotrepat sa do krakowa.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Netreba zabúdať, že po príchode budeš jeden celý deň potrebovať na zotavenie sa po ceste...
Keď pôjdeš v noci, zabiješ celú noc, budeš po ceste minimálne 2-3 hodiny spať, prídeš ráno, doobeda, budeš celý deň polomrtvy...
Keď sa budeš chcieť dostať ako normálny človek do cieľa, rátaj s jedným prenocovanim po ceste.

Rozprávky typu, že sadnes do auta a urobíš 1500 km na jeden záťah..., voľakedy dávno som bol tiež taký xxxuujj, áno, dá sa to.
Kým sa nezabiješ.
Dávam tomu, teda, keď táto téma nie je opäť vymyslená, max 2-3 jazdy a budeš s láskou lietať za 100€ hore dole....
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 17.12.2022 23:23, upravené celkom 1 krát.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa dotynka »

Roky som jazdil z Ba - Belgicko,Holansko…

BA - Vieden - Linz - po 3ke Passau - Regensburg - Norimberg -
a: Frankfurt a, mozes pokracovat po 3ke smer Kolin a po 4ke smer Aachen - Liege - Brusel.
Tuto cestu som mal menej rad, je plnsia a viac hornata…

b: za Frankfurtskym letiskom smer Mainz - (67 - 60) a potom na 61ku smer Kerpen a tam zase na 4ku - Aachern - Liege - Brusel. Vyzera to kostrbato, ale mam lepsie skusenosti s touto trasou…
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenže on chce chodiť z Košíc...
Do Ba by mal zachadzku.
Tiež sa prikláňam cez Poľsko. Treba si vyskúšať 2-3 trasy.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa dotynka »

Ano, myslel som to tak, ze keby si zvolil cestu KE - Budapest - Vieden - atd. Cesty cez Polsko nepoznam…
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja chodievam obcas do Berlina. Z Michaloviec do Krakowa a potom na Wroclaw, Drazdany a Berlin. Slovensky usek poznas. Z hranice do Krakowa sa trmacas. Potom ides na dialnicu a uz to ide. Tata trasa ma 2 nevyhody;:

1) opravuje sa dialnica za Wroclawou smerom na Drazdany - mozno 50 km usek ides 60-80. Zase, ide im to velmi rychlo. Naposledy som siel v lete. Opat pojdem teraz v januari.

2) vytocis sa, ked zbadas, ze Poliaci tahaju suvislu dialnicu od Krakowa po nasu hranicu.

Poliaci neskutocne napreduju. Tahaju dialnice v aj v 100 km pasoch v kuse. Z nasho hladiaka je najzaujimavejsie napojenie z hranice na Krakow a robi sa aj dialnica od Vysneho Komarnika do Litvy. Chyba uz len spojenie od nasej hranice do Rzeszowa.

Dodam: do Bruselu lietadlom. Je to najbezpecnejsie.
Naposledy upravil/-a martincichy v 18.12.2022 10:28, upravené celkom 1 krát.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

Mateusz737 napísal: 17.12.2022 21:31 najmenšie zlo je asi cez Poľsko
Keď som správne pozeral, v Poľsku ideš cez klasické protismerné cesty a majú niečo podobné na diaľnici ako v Chorvátsku.
Či myslíš časovo, alebo to, že je menej áut a kamiónov?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: Košice -Brusel - skúsenosti s cestovaním na tejto trase

Príspevok od používateľa raven85 »

miroslav114 napísal: 17.12.2022 22:09 Od gyoru cez AT je to ok , v DE po A3 Norimberg ok ale od Norimbergu , Wurzburg , Frankfurt čistá katastrofa , stále zápchy, nehody , obmedzenia . Od Frankfurtu zasa v pohode . Ale určite By som to riešil letecky .
Tiež to budem prioritne riešiť lietadlom.
Ale keď mi bude treba ísť kvázi na počkanie, tak jediná cesta je auto. Nebývam pri Schwechate a z Košíc sa do Belgicka nelieta každý deň.
Auto bude určené len pre takéto cesty a bude to možno párkrát za celý čas čo tam budem

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných