Korozia VIN kodu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Korozia VIN kodu

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Zdravim vsetkych, mam otazocku ohladne skorodovaneho VINka. Chcem sem na bazar hodit jedno auto na predaj, ale zistil som, ze VIN kod na podlahe spolujazdca je znacne skorodovany a okolo neho su vyhnite diery. Podotykam ze VIN je citatelne. Ak ma niekto skusenosti s takymto pripadom, poprosim o radu co s tym, ci nebudu problemy pri obhliedke pri prihlasovani vozidla na noveho majitela. Jedna sa o vozidlo Ford KA. Dakujem.



Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nebudú problémy a nemajú byť prečo.Je pekne čitatelné,treba okolie pekne ošetriť aby sa to aspoň zastavilo nakoľko to ide.Tento stav ešte nie je problém,už sa prepisovali čísla ktoré boli viditelné iba podsvietené zboku na dlhý tieň,a ani tam nebol žiadny väčší problém.Problém začína ak je človek pri kontrole sám neistý.Ak je policajt lenivý to "študovať" tak mu treba pomôcť,ja som to predsa bez problémov prečítal.katastrofa je človek čo tam sám habká,a vidí to tam prvý raz,ani nevie čo tam má byť.Je kopec aut kde to žiaľ korózia pekne dá do poriadku,ale aj tie katastrofické sa dajú ošetriť aby boli čitelné. Kto riešil číslo na Pajere na ráme,alebo starú J5-ku,vie že čo je umenie prečítať.Negramotný neprečíta v živote.
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

ano, citatelne je krasne, VIN je este pod celnym sklom a vpredu stitok na vystuhe, auto bolo pred troma rokmi dovezene na SK, preslo kontrolou originality v pohode, len sa to zanedbalo :-\

foto z KO januar 2010:

Obrázok
MAJLO.46
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MAJLO.46 »

v pripade ak bude VIN nečitalelne príčínou korozie, napriklad pri STK, vozidlo bude automaticky nesposobile a do dalsich zaznamov bude uvedena poznamka NECITATELNE VIN z dovodu korozie.

Prevadzkovatel vozidla je povinný poziadat MDVRR-ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja o pridelenie náhradného vin, po pridelení nahradného vin je potrebne dojst na Kontrolu Originality kde bude nové vin VYRAZENÉ. naásledne treba zmenu zapisat do OEV
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

ono ide o to, ze citatelne je, len je skorodovane jak hovado :-\
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ved kup nieco vo farboch lakoch na osetrenie nech to este nejaku dobu vydrzi a vybavene
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

ja ale nechcem nic kupit, ja chcem to auto predat, pretoze ich mam pred barakom 6 kuskov momentalne, mne islo len o to, ci ten ktory fizel pri obhliadke pri prihlasovani nebude robit problemy, opravovat sa mi to teda nechce, predam to tak ako to je :rouler: :rouler: :rouler:
marekj1
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 05.12.2009 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekj1 »

Daj tam trochu vazeliny,trochu to zamaž a nebude to tak korodovať.Trochu vazeliny snad maš....
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

natriem to motorovym olejom, diky za rady :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných