kontrola originality-v sucastnosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Gustoo
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 15.05.2008 21:19
Zdieľať na Facebook

kontrola originality-v sucastnosti

Príspevok od používateľa Gustoo »

Tak kontrolu originality tu uz nejaku tu dobu mame. Mna by ale zaujimalo ako sa robi dnes. Da sa jej este verit alebo si uz pracoviska KO zvykli na podplacanie a napisu tam co si dovozca zmysli. Chystam sa kupit teraz auto a neviem ci cerstva KO je plus pri predaji alebo mi to uz nic nepovie a mam si vsetko preverovat sam.
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

--

Príspevok od používateľa EssoSk »

Čím dalej tým viac sa vyskytuje viac prípadou že dovezené auto prešlo KO a majiteľ keď šiel do rakúska na nákupi mu oznámili že auto je kradnuté a zhabali ho ..... nevidel ani auto ani peniaze .... takže tak :4012:
Celé KO je jeden z mnoha pokusou na nabalenie štátu ..... ako keby ste si nezvykli .....

Osobne poznám pár áut ktoré vôbec niesu v poriadku.....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pripajam sa..viem o autach,ktore maju KO..a nemaju ani cisla prevarene..
ostatne bez komentara uz...niekedy mi je na grc..
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

V jednom sa kruto mýlite páni nie štát sa nabalil,nabalili sa mecenáši súčasnej politickej špičky pretože KO čky sú súkromné!!!!!!!!!!!!!!A to že by mali ísť na KO aj autá prepisované tu bol len pokus ako im dohodiť biznis lebo dovozy klesli tak aj do straníckych pokladníc sa sype menej..... :3c90:
MirinoNR
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.09.2008 01:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MirinoNR »

Hej hej je to pravda v NR viem o 2-och KO kde za "priplatok" sa da aby auto preslo ale je aj KO kde pan majitel a veduci jednoducho povedia nie takymto praktikam
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

rolu napísal:V jednom sa kruto mýlite páni nie štát sa nabalil,nabalili sa mecenáši súčasnej politickej špičky pretože KO čky sú súkromné!!!!!!!!!!!!!!A to že by mali ísť na KO aj autá prepisované tu bol len pokus ako im dohodiť biznis lebo dovozy klesli tak aj do straníckych pokladníc sa sype menej..... :3c90:
Presne tak.KO je len ďaľší odrb na dovozcov aby solili štátu,lebo už nevedia kde by ľud zodrali z kože.STK,EK prejde hocaká razpadajúca sa dymovnica so všimným.KO nie je iná!Kedysi bola STK za 150 Sk a EK za 100 Sk a DNES???
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nuz chodim na KO do Detvy...To.co robia s autom...jednoducho nema sancu tu prejst kradnute,alebozvarana...to sa tyka aj TK...Auto ide na kanal aked sa po 3 hodinach vratim,a precitam si zavady,tak sa mi kruti hlava..Drbu ma zavsetko,ale sa mi aspon nestalo,ze pri starsich autach vratili domov...Kazde preslo...
tomasht
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 16.06.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasht »

kontrola originality su len zbytocne vyhodene peniaze, dostanes papier, ktory ti absolutne nic negarantuje, dokonca ho nemozes pouzit ani na pravne ucely... ci auto s kontrolou originality alebo bez nej, stale je kupujuci na tom istom... a to doslova
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Na kontrole originality má profit čiastočne aj štát , ale najmä súkromné osoby-prvádzkovatelia resp. vlastníci, preto je tu neustále nezmyselný tlak na zavedenie KO pri každej zmene v evidencii.
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

neviem ako inde, ale kamarat ma KO v Nitre - Luzianky, byvale Vino Nitra. A buchaju si hlavu o stenu, ako sa mohli na take nieco dat...Nevie si ani predstavit ze by na tom mohol niekto zarobit- myslim na prevadzkovani KO. Vysoke pociatocne naklady, vhodne priestory su uz podla neho nenavratnou investiciou. Ratali stym ze KO bude na vsetky prepisovane auta v ramci SR,a tam to pojde...inak nic moc.... tak neviem kto sa na tom nabali.....akurat obcan ostane na tom tak ako bol,ak nie horsie....
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jal »

tvoj kamarat nezarobi, a kazdy bezny obcan prerobi. pakaren
Boldo12
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.04.2016 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boldo12 »

Čaute, napíšem to sem do starej témy ako zakladať novú.
Ako to je s meraním hrúbky laku na KO? Potrebujem reálny a triezvy pohľad ideálne človeka "od fachu", ci je metóda presná, a hlavne, ako to je na tých KO-ckach s dodržiavaním týchto meraní. Vymýšľajú si skôr tie údaje alebo ich reálne aj premerajú? Ďakujem
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ahoj. Nie som sice od fachu, ale môžem povedať, ze v ziline v miko, hrubku laku meraju. Bol som na ko a tie diely, co mi menili a nasledne striekali (po zrazke srnky na dialnici) mali inu hrubku laku ako zvysok. Takze u mna práca ako sa patrí.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

na tuto otazku neexistuje odpoved, je XY pocet KO stanic a XY pocet pracovnikov, cize zaskatulkovanie co i len jednej stanice by nebolo asi objektivne
Boldo12
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.04.2016 17:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boldo12 »

To mi je jasne, ze sa to nedá objektívne posúdiť, skôr mi išlo o tu metódu ci je naozaj aj presná. Kupoval som teraz auto tak som ich pozeral cez KO.sk vela a mali rozdielne námery laku, tak asi naozaj merajú poctivo.
To co mam rezervovane ma vyššie námery na dverách, ale niesu v červenom.
Každopádne radšej si zistím ci to boli lakované "ťukance" alebo nejaká búračka...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 41 neregistrovaných