Kontrola Originality - co vlastne kontroluje

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Kontrola Originality - co vlastne kontroluje

Príspevok od používateľa Rolfos »

Asi pol roka dozadu som si chcel kupit jedno auto, ale cislo motora nesedelo s cislom motora v papieroch. Myslel som, ze neprejde cez KO, tak som ho nekupil(auto som si chcel zaregistrovat v Cechach). Teraz som auto znova stretol a pozeram, ze ma inu farbu, tak som len tak zo srandy dal VIN-ko do tej stranky ko.sk a pozeram, ze auto preslo bez problemov. Je to OK? Co vlastne teda KO kontroluje?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pozmenovanie identifikatorov auta...cize manipulacia s VIN kodom...nic ine ich v podstate nezaujima..farba je zmenitelna legalne..a motor tiez..je to len suciastka..
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Jasne, farbu rozumiem, sak za to sa robila aj ta KO. ale motor je iny typ aj objem, ako bol pisany v papieroch.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to ich nezaujima..nie je dovod..motor je suciastka...vymenitelna...legalne a bez pozmenovania znakov auta...znaky auta som uviedol...
tomasht
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 16.06.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasht »

ako povedal scorpi, KO kontroluje vin, dalej ci papiere od auta su originalne, do tretice, ci v papieroch mas uvedene to, co odpoveda skutocnosti a este prezera zaznamy v databazach vozidiel, ci sa tam auto nenachadza. kontroluje sa aj kod motora a kedze auto preslo, ten motor musi byt zapisany v papieroch. velmi sa to fusovat neda, pretoze sa robi podrobna fotodokumentacia, kde ti nacapia ku kodu nalepku s kontrolou a vyfotia to... ale samozrejme nevravim, ze sa to sfusovat neda, vies peniaze vladnu svetom...
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Kontrola Originality - co vlastne kontroluje

Príspevok od používateľa laura »

Rolfos napísal:...cislo motora nesedelo s cislom motora v papieroch. ...Teraz ma inu farbu...
KO kontroluje hlavne identifikatory vozidla, zasahy do konstrukcie , dokumentaciu a ich mozne pozmenovanie. To s tym motorom - niektore pracovisko to "odfdusovalo", typ(kod) motora sa kontroluje (aj foti), ked je na pristupnom mieste. Je to jeden z identifikacnych udajov... ale existuje ale...ked sa odfotit neda, resp.ho nie je mozne najst...vtedy sa kontroluje podla databazy, existuje na to soft a porovnava- prebera nasledne z OEV. Číslo motora az tak podstatne nie je, dolezity je kod, resp.typ. Musi sa zhodovat, inac sa vykaze nezhoda.
Farba vozidla je legalny - zmenitelny ukon, pri zmene musi ist podla nasej legislativy vozidlo na KO. Je to birokraticky ukon, ale je to tak.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja keby som isiel na KO tak by som zistil ze moje Uno je zlozene z minimalne 5-tich un :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

laura - aha, tak takto to je... Hneď sa mi nezdalo, že by sa do auta dal len tak bachnúť celkom iný motor. Niektoré vozy sa robili s motormi od 6 valca po 12 valec, to by nebolo búhvíco, keby si to niekto mohol prehadzovať ako ho napadne. Alebo do bežného BMW dať motor z Mka. Že sa nekontroluje číslo motora má svoju logiku, ale asi to moc nepomáha, aby sa menej kšeftilo s kradnutými autami a súčiastkami.....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

tomasht napísal:kontroluje sa aj kod motora a kedze auto preslo, ten motor musi byt zapisany v papieroch.
Alebo sa motor môže vymeniť až po KO, že? :41c2:
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Čo ak je motor toho istého typu založený v legálnom aute , ale pochádza z kradnutého auta, ani to KO nezaujíma? Každý motor , aj keď je len súčiastka má predsa okrem typového označenia aj výrobné číslo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne jeden slávny autobazár čo má tri rovnaké písmená v názve predal p 205 s 1,9 benzínovým motorom a ked som ho išiel prihlasovať tak som v papieroch zbadal 1,8 GRD a palivo motorová nafta pritom auto malo nálepku aj protokol z KO ,a zase druhé auto mi doniesol kamoš z STK a hovorí odraz si ten štítok z motora lebo to nesedí s papiermi.Tak neviem ale sme na slovensku tak čo lol lol lol lol lol lol lol
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Mna by zaujimalo ci uz niekomu vyradili auto z dovodu zasahu do karoserie. Pozvarane auta sa vyraduju z evidencie aj napriek tomu ze nema manipulovane s VIN? Alebo ma manipulovane s VIN v dosledku autonehody tym padom je (ne)sposobile?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

DutchDixon napísal:Mna by zaujimalo ci uz niekomu vyradili auto z dovodu zasahu do karoserie. Pozvarane auta sa vyraduju z evidencie aj napriek tomu ze nema manipulovane s VIN? Alebo ma manipulovane s VIN v dosledku autonehody tym padom je (ne)sposobile?
..."pozvarane" auta sa vyraduju z evidencie? to som nevedel,... kde?
...kazda manipulacia a zasah do VIN v suvislosti s kontrolou originality predstavuje docasnu, alebo uplnu nesposobilost...potom zalezi len od dalsieho konania na OúD
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Používaná je celá škála postupov, od jednoduchej zmeny VIN, sfalšovania dokladov alebo údajov v nich, cez výmenu dôležitých dielov, až po „poskladanie“ z rôznych nezriedka havarovaných vozidiel. Vznikajú vozidlá, ktoré sú nielen nespôsobilé na premávku z pohľadu neoprávnených zmien, ale aj nebezpečné z pohľadu konštrukčných zmien.

Zdroj www.ko.sk

Laura toto si necital?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 113 neregistrovaných