Kontrola oleja v automatickej prevodovke-vw sharan

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ABS123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.03.2009 10:24
Zdieľať na Facebook

Kontrola oleja v automatickej prevodovke-vw sharan

Príspevok od používateľa ABS123 »

zdravim,kto mi poradi,kde by som vedel skontrolovat olej v automate...menil som prevodovku a nevedia mi presne poradit,kolko oleja do tejto prevodovky ide,informacie od roznych mechanikou a predajcov sa lisia,takze nechcem nic pokazit...jedna sa o vw sharan 1.9 tdi 85kw r.v.2004...nieje tam ani mierka,ani ziadny kontrolny srob dakujem...
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Cau mierka tam nie je ... Ale aspon ja to mam vyriesene a mal som zatial na kazdom aute tak, ze v oblasti motora je da sa povedat nieco take ako ked si kontrolujes olej v motore iba ze tam nie je mierka iba uzaver cez ktroy leejes ten olej do prevodovky ... A mierku by lepsi servis mal mat... inak never tym hlupostiam, ze sa leje dolko kolko vytecie alebo pokial cez nejaky srob zacne vytekat ! Prevodovka ide na zaklade tlakov oleja v nej a musi byt idealne mnozstvo oleja ... !!! Takze pohladaj servis ktory tuto mierku bude mat ... a aj tak celu napln v nej nevymenis ... vymenis max 70% oleja ...
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

http://slm.uniza.sk/~perdoch/?p=3

ku tej kontrole hladine oleja...pred kontrolou treba zohriat olej v prevodovke a tiez je nutne aby si prevodovka preradila vsetky prevodove stupne...
vysku hladiny,prip. sposob kontroly najdes v servisnom manuali,ktory skus pohladat tu:
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=sha ... =&aql=&oq=
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

akakaka napísal:inak never tym hlupostiam, ze sa leje dolko kolko vytecie alebo pokial cez nejaky srob zacne vytekat !
podmienky pre kontrolu:
-všetky elektr.spotrebiče vypnuté
-prevodovka nie je v núdzovom režime,teplota ATF nepresahuje 30°C
-vozidlo vo vodorovnej polohe
-voliaca páka v "P",motor nechať bežať na volnobeh

výška hladiny ATF sa mení v závislosti na zmene teploty....
-kontrola hladiny ATF pri nízkej teplote vedie k preplneniu
-kontrola hladiny ATF pri vysokej teplote vedie k nedostatočnému naplneniu

akakaka--------ešte stále veríš tomu čo si napísal ? :41c2:
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

akakaka napísal:Cau mierka tam nie je ... Ale aspon ja to mam vyriesene a mal som zatial na kazdom aute tak, ze v oblasti motora je da sa povedat nieco take ako ked si kontrolujes olej v motore iba ze tam nie je mierka iba uzaver cez ktroy leejes ten olej do prevodovky ... A mierku by lepsi servis mal mat... inak never tym hlupostiam, ze sa leje dolko kolko vytecie alebo pokial cez nejaky srob zacne vytekat ! Prevodovka ide na zaklade tlakov oleja v nej a musi byt idealne mnozstvo oleja ... !!! Takze pohladaj servis ktory tuto mierku bude mat ... a aj tak celu napln v nej nevymenis ... vymenis max 70% oleja ...
Si si istý tým čo si napísal?Lebo v skutočnosti sa to kontroluje tak ako si napísal aby to nemal robiť.Ten šrob ktorý je na spodu nie je vypušťák ale prepad ktorý určuje hladinu ATF v prevodovke.Musí tam byť presné množstvo ináč to potom blbne,aj ked je toho oleja veľa nie je dobre lebo sa to
potom tlačí von ,olej sa prehrieva a pod,...žiadnou mierkou sa to nerobí.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

akakaka napísal:Cau mierka tam nie je ... Ale aspon ja to mam vyriesene a mal som zatial na kazdom aute tak, ze v oblasti motora je da sa povedat nieco take ako ked si kontrolujes olej v motore iba ze tam nie je mierka iba uzaver cez ktroy leejes ten olej do prevodovky ... A mierku by lepsi servis mal mat... inak never tym hlupostiam, ze sa leje dolko kolko vytecie alebo pokial cez nejaky srob zacne vytekat ! Prevodovka ide na zaklade tlakov oleja v nej a musi byt idealne mnozstvo oleja ... !!! Takze pohladaj servis ktory tuto mierku bude mat ... a aj tak celu napln v nej nevymenis ... vymenis max 70% oleja ...
nepis hluposti ked to nerobievas.Ked nie som si isty nenapisem radsej nic, ok? :zg282:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

lubomt napísal:
akakaka napísal:Cau mierka tam nie je ... Ale aspon ja to mam vyriesene a mal som zatial na kazdom aute tak, ze v oblasti motora je da sa povedat nieco take ako ked si kontrolujes olej v motore iba ze tam nie je mierka iba uzaver cez ktroy leejes ten olej do prevodovky ... A mierku by lepsi servis mal mat... inak never tym hlupostiam, ze sa leje dolko kolko vytecie alebo pokial cez nejaky srob zacne vytekat ! Prevodovka ide na zaklade tlakov oleja v nej a musi byt idealne mnozstvo oleja ... !!! Takze pohladaj servis ktory tuto mierku bude mat ... a aj tak celu napln v nej nevymenis ... vymenis max 70% oleja ...
nepis hluposti ked to nerobievas.Ked nie som si isty nenapisem radsej nic, ok? :zg282:
BINGO
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

No...Keď tak to tu čítam, tak možno na tomto konkrétnom aute sa ozaj hladina ATF nemeria tou mierkou. Ale vo všeobecnosti to dúfam nemyslíte, lebo existujú autá, kde sa hladina meria samozrejme adekvátnou servisnou mierkou, ktorá sa spúšťa dnu cez servisný otvor v motorovom priestore.
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

Ajaja a na co su potom mierky ktore predavaju automobilyk naco?? A ktory mudry mi vymeni aj olej v hydromenici nech sa paci kontaktujte ma velmi rad si ho tam dam vymenit pani ....
akakaka
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 25.06.2007 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akakaka »

tak ako pise camry napr. na mojich autach co som doposial mal sa to robilo takto meral sa cez mierku v priestore motora ziadne sroby ... to mozno ten amater tak robi :D
xtreme4
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.03.2006 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xtreme4 »

libero ti napisal presne ako tak to je aj v else
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

akakaka napísal:Ajaja a na co su potom mierky ktore predavaju automobilyk naco?? A ktory mudry mi vymeni aj olej v hydromenici nech sa paci kontaktujte ma velmi rad si ho tam dam vymenit pani ....
my sme reagovali na otázku zadávatela témy >.jedna sa o vw sharan 1.9 tdi 85kw r.v.2004<
tak sme aj odpovedali :4012:
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

akakaka napísal:tak ako pise camry napr. na mojich autach co som doposial mal sa to robilo takto meral sa cez mierku v priestore motora ziadne sroby ... to mozno ten amater tak robi :D
tak to si mal potom staršie automaty na ktorých sa to meria cez mierku ale novšie automaty majú systém o akom hovoríme my,ale k tomu si sa
sa ešte asi nedostal tak si napísal úplnu blbinu...
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

milanpohl napísal:
akakaka napísal:tak ako pise camry napr. na mojich autach co som doposial mal sa to robilo takto meral sa cez mierku v priestore motora ziadne sroby ... to mozno ten amater tak robi :D
tak to si mal potom staršie automaty na ktorých sa to meria cez mierku ale novšie automaty majú systém o akom hovoríme my,ale k tomu si sa
sa ešte asi nedostal tak si napísal úplnu blbinu...


:2f93: :2f93:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

dole je kontrolny srob a hore pri supatkovej skrinke je nalievaci, pokial ma 5.st. JATCO prevodovku. Neviem kde by pchal nejaku kontrolnu mierku,HM?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných