Koncern - vyhrievanie zadného okna a praskanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Karamba
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 02.04.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Koncern - vyhrievanie zadného okna a praskanie

Príspevok od používateľa Karamba »

Zdravicko Pani,
Tato tema nema daky vecny vyznam len sa svami chcem podelit so svojim dnesnym zazitkom :)
Mam Octaviu I a ako viete tam sa lubia zarosovat skla. A isiel som z roboty a bol som lenivy si utierat zadne okno lebo ved itak tam nie je najlepsi pristup na rychle utretie tak som nasadol a pustil si vyhrievanie skla. Orosenie zmizlo a vypol som ohrev. A tak asi 3 minuty nato rana jak z dela. Kukam do spetaku co sa stalo, najprv som myslle,z defekt,ale auto slo v pohode. A jak tak kukam spetak vidim zadne sklo krasnu popraskanu celu mapu. Uplne prasklo. Dosiel som teda domov zavrel dvere jemne samozrejme cele sklo sa prepadlo uz do auta. No tak som to zaviezol spat do roboty :D Rozpravky je koniec :D

Mate aj vy dake zvlastne prihody ? :D

A toto iste sa stalo na prvej octavii aj otcovi par rokov vzad len oni boli v aute 5 vsetko zadychali stym rozdiel,ze vonku bolo -10 :D

Ale tak bol to taky zabavny pocit jazdit si po Bratislave bez zadneho skla, bavilo ma sledovat reakcie ludi stojacich zamnou xD
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nasmu zamestnancovi sa stalo uplne presne toto iste na felicii, zadne sklo malo najtmavsie 5% prepustajuce cierne folie (samozrejme s "legalnym" atestom MD27).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na Octavii I úplne bežná vec...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ked som mal octavku, dcera mi pred carwashom zle zavrela dvere a vela vody natieklo dnu... od zlosti som buchol ked som nasadol päsťou do čelného skla zvnutra a urobil som tam pekného pavuka... :38eb: takže som mal aj mokro aj rozbité sklo...
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Nam sa stalo to iste na sluzobnej Octavke rok 97, zapol kolega ohrev zadneho skla, rana jak z dela a uz bolo po nom, odvtedy mame zakazane ten ohrev zapinat..hehhe
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Prasknute okno

Príspevok od používateľa MarekX »

Karamba napísal:Zdravicko Pani,
Tato tema nema daky vecny vyznam len sa svami chcem podelit so svojim dnesnym zazitkom :)
Mam Octaviu I a ako viete tam sa lubia zarosovat skla. A isiel som z roboty a bol som lenivy si utierat zadne okno lebo ved itak tam nie je najlepsi pristup na rychle utretie tak som nasadol a pustil si vyhrievanie skla. Orosenie zmizlo a vypol som ohrev. A tak asi 3 minuty nato rana jak z dela. Kukam do spetaku co sa stalo, najprv som myslle,z defekt,ale auto slo v pohode. A jak tak kukam spetak vidim zadne sklo krasnu popraskanu celu mapu. Uplne prasklo. Dosiel som teda domov zavrel dvere jemne samozrejme cele sklo sa prepadlo uz do auta. No tak som to zaviezol spat do roboty :D Rozpravky je koniec :D

Mate aj vy dake zvlastne prihody ? :D

A toto iste sa stalo na prvej octavii aj otcovi par rokov vzad len oni boli v aute 5 vsetko zadychali stym rozdiel,ze vonku bolo -10 :D

Ale tak bol to taky zabavny pocit jazdit si po Bratislave bez zadneho skla, bavilo ma sledovat reakcie ludi stojacich zamnou xD
Mne sa to isté stalo vlani, v noci a v ukrutnom mraze. Na Octavii I to je asi naozaj celkom bežná vec. Inak to rozbité okno ma ani tak netrápilo. Vymenilo sa a hotovo. Oveľa horšie bolo to obrovské množstvo črepín, ktoré sa dostali úplne všade a dôkladne ich povysávať mi trvalo dlhšie ako výmena okna.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

stalo sa mi to tiez na astre g combi ale boli tam folie, a drzalo to pokope a jazdil som tak este tri dni kym to vymenili, ale skoro som sa posr..l ked to rachlo, hned som zastal a pozeral do motora ale bola tma a nic som nevidel, vsetko islo ako malo, az druhy den rano som to zbadal cestou do prace. a najlepsie bolo, ze v servise mi vymenili sklo a stierac mi dali do kufra, ze to nevedeli rozobrat, aj sem som potom pisal ci je to normalne takto odrbat zakaznika
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

kolegovi sa stalo na Ducate ze v zime oskrabal namrazu a ked auto zacalo kurit zapol ofukovanie celneho skla a tiez rana a ciara cez cele to obrovske sklo
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

presne na octavii bezna vec,ale myslim po facelifte to odstranily....
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

Toto sa môže stať aj na iných značkách. Sám som bol svedkom ako na Seate Cordobe Vario. Chlapík na parkovisku zabuchol piate dvere zavrel auto a po nejakej chvíli rana ako z dela a sklo úplne rozbité.Nikto tam okrem nás nebol. Všetci sme ostali prekvapený čo sa deje. Takže sa to môže stať. Asi to bude možno príliš veľkou tepelnou rozťažnosťou.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Prasknute okno

Príspevok od používateľa fester777 »

Karamba napísal:Zdravicko Pani,
Tato tema nema daky vecny vyznam len sa svami chcem podelit so svojim dnesnym zazitkom :)
Mam Octaviu I a ako viete tam sa lubia zarosovat skla. A isiel som z roboty a bol som lenivy si utierat zadne okno lebo ved itak tam nie je najlepsi pristup na rychle utretie tak som nasadol a pustil si vyhrievanie skla. Orosenie zmizlo a vypol som ohrev. A tak asi 3 minuty nato rana jak z dela. Kukam do spetaku co sa stalo, najprv som myslle,z defekt,ale auto slo v pohode. A jak tak kukam spetak vidim zadne sklo krasnu popraskanu celu mapu. Uplne prasklo. Dosiel som teda domov zavrel dvere jemne samozrejme cele sklo sa prepadlo uz do auta. No tak som to zaviezol spat do roboty :D Rozpravky je koniec :D

Mate aj vy dake zvlastne prihody ? :D

A toto iste sa stalo na prvej octavii aj otcovi par rokov vzad len oni boli v aute 5 vsetko zadychali stym rozdiel,ze vonku bolo -10 :D

Ale tak bol to taky zabavny pocit jazdit si po Bratislave bez zadneho skla, bavilo ma sledovat reakcie ludi stojacich zamnou xD
nestrielal po tebe niekto??? lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ked som mal octavku, dcera mi pred carwashom zle zavrela dvere a vela vody natieklo dnu...
> od zlosti som buchol ked som nasadol päsťou do čelného skla zvnutra a urobil som tam
> pekného pavuka... takže som mal aj mokro aj rozbité sklo...




ak mas peknu dceru, posli ju ku mne a ja ju dokladne HLBKOVO po...trestam. A aby si dobre uvedomila co sposobila, moze ku mne chodit kazdy vecer a ja ju budem hlbkovo a hlbkovo! Teda chcem povedat trestat a trestat :)
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Nechceš moju svokru ? Fakt, celkom navždy. Je zánovná. A ešte ku nej ti celkom grátis pribalím aj jej mamu. A tie tr_estaj a tr_estaj aj od rána do večera. :4090:
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

octa ma slabu karoseriu a kruti sa ako diva... a toto je jeden z jej nasledkov.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

kamarát poisťovák mal takú príhodu. Zavolal mu chlapík čo mal ochtávku aby prišiel na obhliadku.
Keď tam prišiel, tak na tom plate na zadnom okne tehla. Sa opýtal, že čo to tam robí, tak chlapík prišiel som k autu a asi nejaký vandaly mi hodili tehlu. Tak sa zasmial a mu povedal, že toto ešte nezažil !!!! Nech berie tu tehlu preč, že on dobre vie že tie okná praskajú a je to bežná vec. Ten chlapík sa hanbil jak pes :-( Inač starší pánko :-)

čo už ľudí nenapadne :-)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 53 neregistrovaných