Kompresor klimatizacie sa sam vypina

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Kompresor klimatizacie sa sam vypina

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Ahojte vedel by mi niekto poradit kde moze byt problem? Zapnem klimu, zacne fukat studeny vzduch, ale nezopne vrtulu na chladici. Tym padom po chvilke vypne kompresor na klimu. Ked napojim vrtulu priamo na baterku, tak sa roztoci. Dakujem za rady.
Auto - Alfa Romeo GT jtd 110kw
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ventilator nemusi ist stale,len ked je tlak vyssi,alebo teplota je vyssia.Ventilator zapne Riadiaca jednotka,ktora dostane udaje od tlakoveho snimaca.Kompresor vypne len z bezpecnostnych dovodov,ako napriklad vyssia teplota,vyssi tlak,albo nizsi tlak.Najprv skontrolovat tlak v systeme,a zistit funkcnost tlakoveho snimaca.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate máte oboja pravdu.Z dôvodu netočenia vrtule sa obeživo opätovne neskondezuje do kvapalného stavu a vystúpa tlak systému,na čo tlakové čidlo logicky zareaguje a klíma sa vypne,po poklese tlaku opäť nabehne a zase vypne.Ja by som šiel po príčine prečo sa na ventilátor nedostane štava,či je vyhorené istenie,či chyba relátka (vždy to ide cez relé) alebo prerušený zoxidovaný vodič či kostra
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

ano tlak je v poriadku, tlakovy snimac tiez kedze kompresor zapne, takze bude treba zistit preco nezopne ventilator. Relatka su OK takze asi kablovacka. Presne to, co som dufal ze nebude... Dakujem za rady a peky zvysok dna
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Kedysi som mal Seat Leon a robilo mi to podobnu srandu. Raz siel, raz nie, ventilator zapinal a vypinal ako sa mu chcelo... Jeden konektor bol uplne zaoxidovany a raz bol kontakt a raz nie, po vymene konektora vsetko ok. Cena tusim okolo 300SK, este boli koruny...
Skusaj poprezerat vsetky konektory a elektricke casti...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 58 neregistrovaných