Kombik / mensie SUV pre rodinu, ale aj do mesta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Bajo.. ak sa k tym konom budes chciet dopracovat pri 6500 ot. v beznej premavke, budes vyzerat, jak nevybureny pubertiak, na okruch, alebo na babu, chcem aj 9000....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

truck123 napísal:Peter9292...mas SS... komkretne s cim chybu neurobis, za predpokladu, ze dokladne preveris, automat aisin..motor, vykonu viac ako si chcel, vysoky komfort, spotreba velmi slusna, turbo to ma, ale je chladene chladiacou kvapalinou, ale co nema, je grupa image, tak nieje dovod aby zmizlo...
Nám neprezradis?Možno len pre inšpiráciu a tiež pre budúce rozhodovanie. Díky
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

niveaman...nechcel som pisat, lebo..lebo, za chvilu sa objavja odbornici... kombik vobec nemusi byt, tu stacia 5te dvere a kufor sedi, podla poziadaviek, motor iba ten komkretny 1 6T 125kw, da sa jazdit za 6,5 aj 10, opel insignia a teraz nadavajte.. r.v. 2014,
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Osobne nemám prečo nadávať. Má také požiadavky tak si odporučil. Klady a zápory si musí uvedomiť každý sám a buď ich prijme alebo nie. Mne sa najviac páčia sedany,vždy som mal,ale keď prišla rodina osobné túžby išli bokom (mám 3 deti). Keď odrastu vrátim sa k sedanu a Insignia bude jeden z kandidátov.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

peter9292 napísal:Chcem nieco nerealne? V autach sa velmi nevyznam, no casto som pocuval negativne recenzie na auta s turbami, a tak som si zafixoval, ze turbo = problemy. Nesuhlasite?
Kombi vs menšie SUV sú až dramatický rozdielne kritériá. Kým bežné kombi ponúka kufor veľkorysých rozmerov, stredné SUV sa mu len vzdialene bude podobať. Jazdné vlastnosti, tým pádom aktívna bezpečnosť, prevádzkové náklady, nadobúdaia cena, to všetko hrá v prospech kombíku.
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

niveaman napísal:A aké auto máš teraz? Ak si spokojný načo meniť? Ja by som skúsil či vojde kočiar do kufra a keď nie potom možno rozmýšľal o inom aute. Ale možno len "chceš" iné.
Starsi Auris. Vo vnutri je to ok, ale kufor pre rodinu nepouzitelny.
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

truck123 napísal:Peter9292...mas SS... komkretne s cim chybu neurobis, za predpokladu, ze dokladne preveris, automat aisin..motor, vykonu viac ako si chcel, vysoky komfort, spotreba velmi slusna, turbo to ma, ale je chladene chladiacou kvapalinou, ale co nema, je grupa image, tak nieje dovod aby zmizlo...
dakujem, pozriem nan.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

peter9292 napísal:
niveaman napísal:A aké auto máš teraz? Ak si spokojný načo meniť? Ja by som skúsil či vojde kočiar do kufra a keď nie potom možno rozmýšľal o inom aute. Ale možno len "chceš" iné.
Starsi Auris. Vo vnutri je to ok, ale kufor pre rodinu nepouzitelny.
Beriem,Auris nemá extra veľký kufor. Kombi pre rodinu je fajn,skús ale aj nejaké mpv,aj keď s nižším vykonom. Už len kvôli nastupovaniu a ukladaním dieťaťa do sedačky. Mám kombi aj mpv tak viem porovnať. Do tvojho rozpočtu by sa zmestila aj zanovna Kia Carens ešte v záruke. Ja po nej poskytujem,že ju vymením za Ceed kombi práve kvôli nastupovaniu ( v ceedke jak do lavora)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

potencialne miminko, zatial dvaja. Vo vypocte tvojho pouzitia som nevidel nutnost SUV pripadne 4x4 pohonu - nepises ze byvas niekde v kopcoch kde je meter snehu od oktobra do juna, pises ze chodite do mesta.

Z turbodychadla pardon turboduchadla zase nemusis robit najhorsiu vec na svete po politike. S turbom dnes funguje 85% obyvatelstva a zase kazdu minutu nevidis jedno vybuchnute, ano suhlasim s tym ze atmosfericky motor teda bez turba by mal byt statisticky spolahlivejsi - zase netreba demonizovat. S obycajnymi beznymi motormi cize napriklad 1.6td, 2.0td nech uz su oznacene ako dci, hdi, tdi, alebo benzinove varianty, gazdovia najazdia tazko cez 300.000km a masina furt funguje.

Navyse, keby aj nie, dnes sa da turbo opravit/vymenit za radovo 500 eur cize to nie je zase milion.

plus ti poradim nieco co nezaznelo : kludne si kup oturbenu masinu trosku lacnejsie nez mas rozpocet a proste odlozis dukaty nabok pre strycka prihodu.


Aby som poradil : je tisic masin ktore mozes vybrat ked upustis od jedneho zo svojich kriterii (napriklad tej neturbenosti). S kludnym ksichtom poradim Wolcgagen Touran, jasne ze 99% je dieslovych s turbom co direkt odporuje tvojmu vyberu - avsak 2015ku kupis podstatne lacnejsie nez 15.000 eur a teda ti zostane peniaz aj na pripadnu opravu, keby uz k tomu doslo. 1.6tdi 77kW je slabsie a nie je to pretekar, avsak to auto sa hybe a pokial nemas ambicie byt Schumacher II, na Slovensku povolene rychlosti s tym uplne v pohode dosiahnes. 2.0tdi jazdi tak, ze to nemas kde vyuzit co vlastne nemas ziadne auto v dnesnej premavke, ani tvoju sucasnu 97kW verziu.



.
.
.


>> momentalne mame hatch 97kw atmosferu, a fakt spokojnost
>> Jedina nevyhoda bola, ze auto mi prislo malo svizne ak pridam plyn.

k tomuto lahky komentar : neviem co je malo svisne na sto kilowattoch, napada ma jedine sofer. Ked ides 2500rpm a zacnes dupat podlahu, tak sa necuduj ze to nejde. Dakedy davno vymysleli vec ktora sa vola prevodovka : ked potrebujes zrychlit, proste si capni minimalne jeden, podla otacok aj dva prevody nizsie a hajde.

Nehanbi sa motoru nechat napapat cez 5000rpm, ze to krici a zerie ?
No nech sa slovensky gazda neposerie ked ten motor zadupnes na tri sekundy cez 6000rpm...


Je uplne normalne vyhnat dieslik cez 3500rpm a benzinik cez sestku na otackomeri, neboj nic svet sa nezruti ani tvoja penazenka.
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

rozhodne by som sa priklonil k predstave nejakého komba. ľahšie zoženieš a isto v ňom bude aj viac miesta - teda ak to nebude mazda 6 - tá je dosť malá aj keď sa z vonka nevidí
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

S Turbom sa dá len súhlasiť. Keď tak rozmýšľam jemu ani Touran netreba veď budú 2+1dieta. To môže aj SUV typu Sportage,Kuga hoc iba predokolka,alebo krátke Mondeo,Octavia...Hocičo kde strčí kočiar+nejakú batožinu prípadne nákup. Ale on musí vedieť čo preferuje viac. My sme 2+2+1v sedačke tak kombi mi je malé. A čo sa kufra týka tak ten zbytok kufra v sedemmiestnej verzii mi bohate stačí na väčší nákup. A v kombi ku vozím kočiar celorocne. Každý mame iné potreby...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Do budúcna, ak sa majú dozadu zmestiť dve autosedačky a manželka medzi ne, bude to chcieť plnohodnotne 3 sedadlá. Ja odporúčam S-Max v benzine a automat. Len si nechať peniaze na prípadnú opravu Powershiftu.

Takto asi uvažujem ja, ak pribudne potomok.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Dep.. auto pekne, to hej, ale co pod kapotu? Nehovoriac o tom, ze keby bral nove, tak nad tym Powershiftom, je potrebne sa zamysliet a jazdenka to takmer vylucuje... mozno to bude dovod, preco je na predaj...ja som pochopil zadavatela asi tak..
Svizne..priestorovo priatelne..dobra spotreba a spolahlive, najst take auto rozhodne lahke nieje, ale volil by som mensie zlo.
Na druhej strane, za tie peniaze by som uz chcel aj nejaky komfort, ved deti.. bezpecnost, dobry podvozok, kvalitne svetla, nie blbosti, ale to, co pri kazdej jazde vyuzijes.
Ked pride viac deti, preda a kupi autobus..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na 2 deti klbovy
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Škoda že zadávateľ témy nemá čas reagovať. Inak mútime vodu zbytočne.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných