Koľko vám vydržala autobatéria

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa didoop »

z mojich skusenosti:
(NO)kia soul 1.6 cvvt - predana po 7mich rokoch, baterka odisla mesiac po kupe
superb 3 2.0 tsi 206kw 2016 EFB - 2krat to iste auto, jednemu odisla po 3ch rokoch, druhemu po 5tich rokoch
superb 3 2.0 tdi 140kw 2016 AGM - odisla po 7mich rokoch - celkom prekvapive
ford tourneo connect 1.6 tdci 2014 - klasika olovo vydrzala 5 rokov.
hnojdaj ionoiq5 znameho - vydrzala 1 rok :D :D :D vymena v zaruke
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
j.skriniar
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 19.07.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa j.skriniar »

octavia 2 - 12 rokov
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa braga »

original MB vydrzala 10 rokov a caa 300 tisic km, nahrada exide teraz ma 8 rokov a caa 80 tis. a stale sa drzi
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa intro »

v 22 ročnom aute MB V8, tretia vymena baterie k roku 2020, zda sa ze original bateria A0009823308 12V 100Ah 760A vydrží 7-8 rokov. Teraz mam banner , ak by mala dosiahnut podobnu vydrz ako original potom musi vydrzat este 4 roky...uvidime :)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa martincichy »

Este pridam - moj traktor farmtrac, bateria menena hned v prvom roku v zaruke. Nejaka cinska znacka.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja mam zas inu otazku...,tuto zimu som chcel asi 3 ludom pomoct s nastartovanim auta cez kable.Ani raz som nepomohol.V prvom pripade mal baterku umiestnenu niekde hlboko pod čelnym sklom,teda ziadny pristup,v druhom pripade som videl baterku,ale moje kable boli hrube a tretikrat dostal som sa na plusku,ale nedokazal som sa dostat k minuske.Isty laik my vysvetlil,ze mnohe značky maju vyvedenu minusku bud z boku ,alebo aj spredu,kde sa da pripevnit kabel...Prvy x očujem...
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

u štartovaného auta sa kábel čierny, mínusový dáva na kostru, nie na mínus na baterke, čiže v podstate nájdeš hociaký kus železa, napríklad hák na zavesenie motora, alebo držiak nejaký silný pevný kovový, alebo kábel čo vedie od mínusu niekde kde je napojený na karosériu,kde tá krokosvorka dokáže mať pevný kontakt, ale treba sa tomu vyhnúť, lebo dnes sú autá drahé a pretkané elekronikou a nevieš na koho natrafíš a náhodou sa niečo stane a bude to akože tvoja vina.... lebo si chcel pomôcť.... ak chce niekto aby jeho auto niekto takto pomocou káblov naštartoval, tak v provom rade on by mal vedieť, kde to v jeho aute pripojiť, je to vždy v príručke k autu, ktorú nikto nečíta.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Dnes je to uz bezne ze pristup k baterke nieje, vacsinou teda je pristup aspon na plus a minus je vyvedeny niekde, ze nadavas ho na baterku ale priamo na kostru, samozrejme treba citat navod kde je to priamo uvedene ale kto by to robil, ze?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa oco13 »

Na Lagune keď sa mi vybila baterka a auto nešlo odomknúť tak druhá baterka na zem pred auto, ja na zem a +pol na štarter a - na kasňu . Auto odomklo a prekvapivo aj štartlo. A mrcha spravila mi to aj v snehu. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tuninka »

a pritom si ju mohol otvoriť kľúčom, aspoň moja Lagúna III má kľúčik vnútri tej karty čo nosím vo vačku a odlupneš krytku na šoférovej kľučke, vyberieš kľúčik a v pohode mechanicky odomkneš (ak to ešte tým že sa to nepoužíva nezahrdzavelo).... určite aj staršie Lagúny to tak mali :2f93: ale líhanie do snehu som zažil aj ja, keď som mal záložný kľúč zavesený niekde na trubke klímy a zabuchol som si kľúče do auta a musel som si ľahnúť do snehu a vydolovať kľúč, ale to už bolo dávno a úplne iné auto
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa oco13 »

V prvej karte ho mala, tú som stratil a potom som bral už najlacnejšie čínske karty za cca 50 eur aj s kodovaním. Klúč som už neriešil, lebo neviem o nikom kto by dokazal vybrúsiť kluč len podla zamku, teda bez predlohy. Treba to brať v tom kontexte , že je to stavebné auto, čiže na jdenej urovni s pickupom. Na vozenie ludí použitelné len dosť v obmedzenej miere.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miro5555
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2011 16:00
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa miro5555 »

Dobrý večer, má niekto skúsenosti s tými desulfátormi na oživovanie batérií, alebo sú to vopred vyhodené peniaze, ďakujem.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kedysi sa to vyrábalo podomácky. Ak sa použije na novú, zánovnú "baterku", zmysel má no nie každý, niečo sú oblby. Ak je v popise uvedené napríklad, že dáva 4 ampére - vysokofrekvenčné pulzy xyz kHz/mHz - je to kravina. To sa zasmeje každý nie celkom dutý elektrotechnik.
S jedným skúsenosť mám. Používam v oboch autách, bol aj v predchádzajúcom. Aku nám vydržia zhruba 5 rokov, na druhovýrobu celkom ok vzhľadom k niekoľkým štarom denne a výraznej prevahe krátkych jázd.
Starému akumulátoru so zníženou kapacitou to už nemá moc ako pomôcť.
Používam tento:

Obrázok
free internet photo sharing
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
miro5555
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.06.2011 16:00
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa miro5555 »

Ďakujem, mám FIAM 74aH v 1,9 TDI 6 rokov.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Koľko vám vydržala autobatéria

Príspevok od používateľa tatkotom »

Podľa mňa až s novou.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 95 neregistrovaných