Kolizia pri predchadzani v obci

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa diesell »

misoV50 napísal: 20.12.2022 11:398
Pretoze podla zakona, ak niekto zaplne smerovku dolava, ziadne ine auto nema narok zacat predbiehaci manaver.
ja som predbiehaci manever zacal DAVNO pred tym, ako on zapol smerovku, lebo som uz bol dlhsie pred tym v lavom pruhu, ked som este predbiehal dve auta za nim.
ked sa on pozrel do zrkadla, tak ma musel vidiet.

dakujem za vsetky prispevky k teme, da sa poucit z oboch postojov

oco: co sa tyka zavinenia, je to prva vec, ktora zaujima policajtov, poistovnu a aj teba, ak nechces prist na rok o vodicak, ak nechces ist do basy a podobne.
ak sa jedna o vazne zranenie, invaliditu, smrt, tak samozejme toto je uz nadradene, hlavne pre toho, komu sa to stalo
takze ak ja som sice nebol na vine, ale skoncil som v pohrebaku, vyhra pre mna to NEBOLA.

raz sa mi stalo, ze v neprehladnej zakrute auto preslo do protismeru cez plnu ciaru a odrazilo mi zrkadlo.
zial, ufujazil a kameru som nemal.
podla zakona, akykolvek utek zo skodovej udalosti z nej robi dopravnu nehodu a VINNIK pride na rok o vodicak.
takze som neriskoval, zavolal som 158 a prve a jedine co ich zaujimalo, CI MAM VINNIKA.
na telefone, hliadku a aj nehodovkara.
kedze som ho NEMAL, tak ma vsetci presviedcali, ze to nebudu ani spisovat, lebo to nema PRE NICH vyznam (pokazene statistiky vyriesenych pripadov).
a ze nech sa rozhodnem, ci to vazne chcem nahlasovat a spisovat.
opytal som sa ich, ze teda ako ci by som to podla nich mal alebo nemal.
na to mi ten chytrak povedal, ze ved som predsa svojpravny a zakony poznam a musim to vediet ja sam.
kedze zakon poznam, tak som povedal, ze podla zakona to musia spisat a teda neochotne aj spisali.
vinnik sa samozrejme nikdy nenasiel a zrkadlo som si vymenil za svoje.
ale nie je nerealna situacia, ze vecer by on nahlasil nehodu aj so svedkami (ktorych som ja nemal), ze ja som mu odpalil jeho zrkadlo a ja som usiel z miesta nehody. a potom by som dopadol ja ako? doteraz by som bol bez vodicaka.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa oco13 »

oco: co sa tyka zavinenia, je to prva vec, ktora zaujima policajtov, poistovnu a aj teba, ak nechces prist na rok o vodicak, ak nechces ist do basy a podobne.
Ja som dal len svoju skúsenosť, že niekolko nehôd aut kde som bol majitel išlo celkom do stratena. Deti keď sa učili jazdiť tak za rok padli aj tri autá. Teraz naposledy gazdiná a to je skúsenosť z 2019teho.
Ale možno sa naša polícia prudko zlepšila.
A stavím flašu dobrej pálenky, že zavinenie by bolo 50 na 50, obaja pokuta a naťahujte sa s poisťovňami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa seven549 »

treba mat dnes kameru v predu v zadu a v obci kde su vedla cesty rodinne domy nepredbiehat.vzdy je tam riziko ze auto bude odbocovat na poslednu chvilu alebo niekto z toho dvora vybehne na cestu.

a ak uz aj niekto chce predbiehat vo vyhlaske sa pise uz snad od socializmu ze moze pouzit blikanie dialkovymi svetlami.ja to takto robim ak uz je nutne nejakeho motaka predbehnut.

blikanie si uz vsimne kazdy sofer aj cez den.pozeram zaroven do jeho spatneho ci ma vidi a ak vidi idem.
pipo1234
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.07.2012 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa pipo1234 »

truck123 napísal: 19.12.2022 21:22 Ludia, jazdite normalne... kde 50..50 kde 90.. 90, ked chcem odbocit, prve smerovku az potom brzda, nie na poslednu chvilu, ked vchadzate do dediny nebrzdite ako blazni, znacka nieje mur...nechajte miesto pre pretekara, nech sa ma kam zaradit, aj tak vas pocka na 1. semafore...
Ohladuplnost.. tolerancia....
Ked zaparkujete pred obchodakom, otvarajte dvere normalne, majte uctu k cudziemu majetku...skratka, nerobte to, co nechcete aby niekto urobil vam..
Tak jednoduche a o par nestasti menej...
Este som tu nikdy nepísal, ale klobuk dolu pred vašim komentárom.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa martincichy »

§ 19 Odbočovanie
(1) Pred odbočovaním a počas odbočovania je vodič povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Vodič pri odbočovaní nesmie ohroziť vodiča idúceho za ním. Vodič je povinný pri odbočovaní dbať na zvýšenú opatrnosť.

Ak idem prec zo svojho jazdneho pruhu musim kuknut spatak!

Vina by bola sofera, ktory si neskontroloval spatak. To predpoklada, ze predbiehanie bolo korektne zo strany oredbiehajuceho.

Na druhej strane - predvidavost je aj na to, aby som uchranil seba a svoj majetok. Ale ako pisal rudolfo - ak vidim lokalne EC, asi ide domov.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa kirke25 »

Nechápem čo sa tu rieši. Zadávateľovi zobrať vodicak a dovidenia. 🫣
Predbieha v obci a ešte sa tu rozdrapuje ako je v práve. Dilino. Čo k tomu dodať.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

fzubaty napísal: 19.12.2022 13:54 Preto je dobré mať v aute kameru a bolo by to jednoznačné.
presne tak.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa martincichy »

kirke25 napísal: 22.12.2022 07:48 Nechápem čo sa tu rieši. Zadávateľovi zobrať vodicak a dovidenia. 🫣
Predbieha v obci a ešte sa tu rozdrapuje ako je v práve. Dilino. Čo k tomu dodať.
Predbiehanie v obci nie je zakázané.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa biker610i »

kirke25 napísal: 22.12.2022 07:48 Nechápem čo sa tu rieši. Zadávateľovi zobrať vodicak a dovidenia. 🫣
Predbieha v obci a ešte sa tu rozdrapuje ako je v práve. Dilino. Čo k tomu dodať.
tebe asi treba zobrať vodičák keďže zjavne neovládaš pravidlá cestnej premávky :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie, zobrať VP autorovi, lebo ked idú predomnou 3 autá a stále viac spomalujú tak asi je tam nejaký dôvod a kedže cez tri autá nevidím tak nebudem vymýšlať, lebo tým iba vytvorím nebezpečnú situáciu, presne ako vytvoril...

Ked bude pred ním len jeden uverím že videl, ale cez dalších dvoch videl akurát tak velký bačov "oný".
Vyhláška tak isto hovorí že máš predvídať a on predvídal velké H***O
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa oco13 »

Vzhladom na to že som to absolvoval ako majitel vehikla tak tvrdím že by to bolo 50:50. A Biky ani z kamiona neuvidíš smerovku tretieho auta pred tebou ak tam bude SUV alebo pickup s búdou. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, nemáš dobre rozmiestnenu hmotnosť nákladu na vozíku.
Vyslovene rizikovo.
A predbiehanie pomalších áut, ktoré sa vlečú,nie je zakázané.
Ani v obcí.
Pričom na vine by bol PREDBIEHANY vodič, ktorý nedal znamenie o smeru jazdy.

Len samozrejme, dokázať to.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa biker610i »

lubos zimovcak napísal: 23.12.2022 03:16
Len samozrejme, dokázať to.
a nato pomozu kamery. Ani ja nemam problem predbiehat v obci aj viac aut naraz ak je prehladny usek a ak ten prvy ide ako pos.raty slimak, ale som v strehu a mam ruku nachystanu na klaksone :42f7: :d :D
a ten prvy brzdic premavky je dost casto dochodca, zenska a pod. s 40-kou na tachometri a smrt v ociach :b:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
David 28
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19.12.2022 18:21
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa David 28 »

biker610i napísal: 23.12.2022 09:59
lubos zimovcak napísal: 23.12.2022 03:16
Len samozrejme, dokázať to.
a nato pomozu kamery. Ani ja nemam problem predbiehat v obci aj viac aut naraz ak je prehladny usek a ak ten prvy ide ako pos.raty slimak, ale som v strehu a mam ruku nachystanu na klaksone :42f7: :d :D
a ten prvy brzdic premavky je dost casto dochodca, zenska a pod. s 40-kou na tachometri a smrt v ociach :b:
To musí byť ale parada predbiehať 3 autá v obci ktoré sa vlečú 40 a vy ich predbiehate 50.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kolizia pri predchadzani v obci

Príspevok od používateľa kirke25 »

martincichy napísal: 22.12.2022 16:42
kirke25 napísal: 22.12.2022 07:48 Nechápem čo sa tu rieši. Zadávateľovi zobrať vodicak a dovidenia. 🫣
Predbieha v obci a ešte sa tu rozdrapuje ako je v práve. Dilino. Čo k tomu dodať.
“Predbiehanie v obci nie je zakázané.”

Nepovedz. A kedy je povolené v obci predbiehať?? 🫣🫣

V obci mozes akurát tak obchádzať!!!

Ďalší dilino, aj tebe by som zobral vidicak….

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných