Kľudový odber auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Kľudový odber auta

Príspevok od používateľa meri27 »

Ahojte chlapi.
Mal taký problém, že teraz nechodím na audine veľa, asi týždene 20 -100 km-ov, auto stojí v garáži, kde ani taká zima nie je, ale aj tak už tento mesiac druhý krát trebalo s káblom naštartovať. Akumlátor má iba rok, varta silver 74 Ah, 75O A štartovacím prúdom. Dnes sme odmerali kludový odber auta, čo bolo 0,13-0,14 A, no neviem aká hodnota je normálna, jedná sa o audi A4, B6 1.9 tdi 96 kw, je tam subwoofer ale všetko je origo, žiadne zasahovanie do elektriky,všetko origo aj rádio, nie je tam alarm. Nabijanie bolo v poriadku okolo 14,20 v-ov. Neviete koľko by mal mať kludový odber moje auto.
Ďakujem
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Kludovy odber musi byt pod 0,02A "pod 20mA". Doporucujem skusis odpojit subwofer, alebo otazka ako je napojeny resp. ako sa zapina?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pri tom odbere budú po dlhších státiach auta na zime len problémy,je vysoký
Už 50 mA by som videl na problémy.Čiste matematicky sa to nezdá,ale schopnosť zimného štartu ide rýchlejšie dole ako by to vychádzalo výpočtom
Je to PD čko,tam to ozaj nie je iba o štartéry,ale velkých žrútov energie je tam viac než veľa a odpor samotného rozvodu je impozantný
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Neviem ako si meral, ale niekedy treba po vypnutí zapaľovania aj 20 minút počkať a až potom merať.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ako bolo pisane. Mozno si mal pockat, kym RJ sa "uspaju". Ale vseobecne sa to moze vyriesit postupnym odpajanim poistiek, teda aspon najst okruh ktory ma vacsi odber. Ani nepises ako prebieha start. Ci starter toci motorom a auto nenastartuje, alebo to dojde az do stadia, ked sa starter ani nepohne. Ono, na start TDi musia byt splnene aj urcite podmienky, ako napriklad minimalne otacky motora pri starte a taktiez hodnota U pri nom. Ak starter toci, hoci aj ked to zvlada dlho, no z nizkymi otackami, moze byt chyba prave v nom, ci niekde v nedokonalom kontakte a pod. Skusit odpojit ten reprak neni zly napad. Nepises aky by mal byt jeho kludovy odber.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked že mu to vyšlahá baterku tak bud tam ten odber taký je, alebo je jednoducho vadná baterka
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nie si prvy, kto take riesi, takze hladaj a najdes temy, netreba zase pisat to iste
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech pokojne píše a rieši v téme svoj problém a nie ľúskať problémy iných hlavne ak kopec ľudí do každej témy prispeje bezdôvodne,ako ty teraz.
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

Obycajne punto 1,2 benzin,za tri tyzdne nenastartovalo,chyba sa hladala,a teraz miesto autoradia je tam len,, suflik,, a auto moze stat aj tri mesiace :2f93:
mamilittt
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 18.09.2005 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamilittt »

nedavno som riesil toto iste CHYBA-zlepene relatka odber v klude bol 0.396A
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

Ahojte, auto mi stojí týždeň a chcem sa spýtať, že keď naštartujem na cca 10 min. na volnobeh či sa batéria oživí dosť na ďalší štart za cca týždeň? ide o benzínový motor.
Alebo sa tým ešte viac vybije, ako dobije?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

myslim 10 min je malo na nabitie.nesvieti svetlo v kufri?inak stalo sa mojmu susedovi dnes rano nenakopol baterka ma 3mesiace a rano nevladala.a bolo len -8.tak pisal mne teplomer v aute.ozaj ked jazdis kratke trasy nestihne moc tu baterku dobit este aj svetla ked svietia a urcite aj ventilator a nejaky vyhrev okna.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Georgo11111 : A problém máš vlastne aký ? Lebo mám pocit že žiadny.
Ak po týždni naštartovať nemôžeš (nikde to nepíšeš), tak treba riešiť problém a nie preventívne štartovať auto počas týždna
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Georgo11111 napísal:Ahojte, auto mi stojí týždeň a chcem sa spýtať, že keď naštartujem na cca 10 min. na volnobeh či sa batéria oživí dosť na ďalší štart za cca týždeň? ide o benzínový motor.
Alebo sa tým ešte viac vybije, ako dobije?
Je to málo.Treba zobrať do úvahy štart ktorý práve niečo vyčerpal a nehovoriac o tom,že ak by mala batéria väčšiu požiadavku,aj tak jej volnobeh nestačí,dôjde k poklesu napätia a výsledok by bol nič moc
Ak je to novší diesel tak ešte dlho beží dožhavovanie atd proste zázrak sa za 15 minut konať nemôže
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

takych tem tu uz bolo, nic nove nepribudne, len ludia to chcu na zlatom tanieri a nechce sa im citat. lock

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných