Kia 1,6 crdi - neštartuje , aj po dobití batérie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ing.jony
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Kia 1,6 crdi - neštartuje , aj po dobití batérie

Príspevok od používateľa ing.jony »

Dobrý deň....chcem sa spýtat či niekto nevie čo može byt kii 1.6 CRDI neštartuje ani po nabití ,všetky poistky su ok....a auto prestalo ist za chodu vraj v nutri niečo cvaklo a dvtedy neštartuje.....neviete poradit čo s tým? čerpadlo z nádrže netahá a všetky poistky su ok je ešte niekde schovaná poistková skrina okrem jednej v palubovke na lavo a dvoch pri motore? ..za odpovede ďakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Poistky neodpáli z nenazdania....respektíve mne osobne sa ešte nestalo že by poistku prepálilo len tak nejaká porucha ...na prepálenie poistky musí byť väčšinou tvrdý skrat + na kostru. A teda najskorej káble dakde predraté. Ale nevieme či vlastne má auto napájanie..svetlá svietia CZ funguje? napríklad idú aj budíky kontrolky sa zapnu po otočení klučika a len pri prepnutí a zatočení do polohy štart je ticho? nič sa nedeje?
Baterka je na tom ako?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

moja veštecká guľa hovorí, že je v prdeli štarter :-)

čo vidíte Vy vo svojich guliach ?? :-) vešteckých samozrejme :-)
ing.jony
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ing.jony »

Takže všetko je OK štartér štartuje ako má......to cvaknutie bola reťaz takže všetci čo si myslia alebo veria výrobcom že retaz je doživotná je kokotina ;)...to je len marketingový ťah ako natiahnut ludi do kupy to je všetko......ja som to majitelovy prizvukoval no ked sa na to sralo tak to aj dopadlo.....vždy tvrdím po servise sa auto odvdačí ..;)
ing.jony
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ing.jony »

VLADY napísal:Poistky neodpáli z nenazdania....respektíve mne osobne sa ešte nestalo že by poistku prepálilo len tak nejaká porucha ...na prepálenie poistky musí byť väčšinou tvrdý skrat + na kostru. A teda najskorej káble dakde predraté. Ale nevieme či vlastne má auto napájanie..svetlá svietia CZ funguje? napríklad idú aj budíky kontrolky sa zapnu po otočení klučika a len pri prepnutí a zatočení do polohy štart je ticho? nič sa nedeje?
Baterka je na tom ako?

Viem že z ničoho nič neprskne ale napadlo ma to ako prvé kedže som nepočul podavacie čerpadlo že taha z nadrže....na diagnoze nič a po zhodení krytu štarter točil ale vačka ostatok 0 bodov....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Aká reťaz to bola ? Hádam nie rozvodová ?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Aká reťaz to bola ? Hádam nie rozvodová ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno prevodová? :40bd: inak tiež neverím že reťaz prdne bez prípravy z ničoho nič že motor má zvuk jak obvykle a naraz prásk a je KO. Predsa to muselo hrkotať predtým ....
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Predám KIU 1,6 CRDI - lacno. Zn. neštartuje.

))


Chlapi, neviete, čo to môže byť, Kia neštartuje.

)))
ing.jony
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.08.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ing.jony »

je to rozvodová retaz ked sa vačka ani celý obeh nekruti okrem štartéra ....a štrkotala aj som majitelovy oboznaoval za každým nuž ako ja tvrdíím pri skoršom servise sa auto odvdačí...a už to neriešte ja že to bude s elektrikou ale pozerám že niektorý musia dávat trapne odpovede pričom vedia že to nieje pravda.....500 000 je dost na všetko či je to retaz aj na hamovanie vlečky ;)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ja viem čo tomu je, je to pokazené !
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní