Kia Sportage 2008

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

007peter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.01.2013 20:20
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 2008

Príspevok od používateľa 007peter »

Zdravim ludkovia. Po dlhom rozhodovani medzi Sportage, RAV4 a srdovkou CRV som sa rozhodol pre Sportage ( s ohladom na cenu). Chcem ist do 2.0 benzin s 4x4, ale otazka na vas znie ci sa mi oplati diesel nakolko do prace mam 10 km. Jasne ze s benzinom bude spotreba 9l+, ale diesel mi to zasa casom zrata.. Aky mate na to nazor vy?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Že to bude žrať 10l a že pri požiadavke na 4x4 by som lovil v iných vodách. Kia vyhráva len z dôvodu že je asi za dané peniaze najmladší ročník
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Musis mat takmer dvojtonove SUV s aerodynamikou chladnicky na dvadsat kilometrov tam a spat?

Argument ze 'pripadne do terenu' neobstoji, Sportage ma problemy aj s obrubnikom v Bratislave.
Argument ze 'velky kufor' neobstoji, to zmakne aj kombik alebo MPV.

Diesel na takom 'najazde' je casovana bomba, benzin je zas zravy, a to som vobec neni "spotrebar".

Ale asi by som prekusol tu spotrebu a isiel do benzinu.
Radsej nech to zere, ale nech to jazdi, na to to je.
A ten diesel tiez nepojde za 5.2/100km.

A najidealnejsie by bolo, ujasnit si co vlastne chcem a potrebujem.


A preco nie tu CRV alebo RAV4?
Lebo nech sa na to pozeram ako chcem, nevidim jeden dovod preco siahnut po Kii.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ja myslim,že montáž LPG rieši spotrebu

a čím väčšie auto,tým lepšie

čo sa týka 4x4 tak len vypinateĺné,resp. zapinateľné

system AWD
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dizel sa ti neoplati, kup benzin, kia ti posluzi dobre.
007peter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.01.2013 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 007peter »

Dakujem za odpovede. Presne ako napisal ivko1 Kia vyhrava len z dovodu ze za dane peniaze je najmladsi rocnik. Rozpocet je do 7500,-€ a mladsie rocniky Hondy Crv a Toyoty Rav4 tento rozpocet dost prekrocuju.

Do prace 10 km a to len 15x za mesiac plus nejake vyletiky za rodinou do 50 km hovoria si myslim pre benzin.

A 4x4 len z dovodu ze cestujem do prace cez dva dlhe kopce a v zime na snehu to tam nieje sranda, ale zasa mozem ist po rovinke, kde je to dlhsie o 5km a teda najazd by bol 15. Takze myslim ze by som sa zaobisiel aj bez 4x4.

pre myotis
Samozrejme rozhodla cena. Keby som mal vyssi rozpocet idem do CRV. Moj argument je viac bezpecnosti. Mam 1,5r syna a v oktobri ocakavame dalsi prirastok. Nehovorim len o crash testoch ale aj o vyssom posede a rozhlade z vozidla.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

..zas ma niekto druhemu potrebu vyhovarat preco si nema kupit suv a 4x4 :) sam si si odpovedal ze kvoli peniazom kiu a ja by som bral tiez benzin na taky najazd.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som pri tom rozpočte šiel do Outbacku, je to komfortnejšie auto, väčší kufor a klasická 2.5i je primitívny SOHC motor, a ako bonus máš trvalé spolahlivé 4x4 a ešte aj redukovanú prevodovku
Nebude to síce ročník 2008, ale nejaká 2005 by za to určite bola, spotreba bude tak isto 10l
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

myotis napísal:Argument ze 'pripadne do terenu' neobstoji, Sportage ma problemy aj s obrubnikom v Bratislave.
Argument ze 'velky kufor' neobstoji, to zmakne aj kombik alebo MPV.
Mám kia sportage tak viem ako ľahko si poradí s obrubníkom v Blave! A kufor? keby tá octávia čo som mal odviezla 1/10 toho a v takom terene ako tá kia tak sa rozpadne na prach.
Ale na tvojom miesta by som radšej za 8000-9000,- kúpil IX35 teraz keď príde nový tuscon ich bude dosť.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Kapoja a to kde sa predavaju Hyundai IX 35 za 8000-9000?

007peter na Tvojom mieste by som odložil emocie a zabudol na srdcovky. Mas 1.5r syna, cakate dalsi prirastok do rodiny. Porozmyslaj nad Sharanom, Alhrambrou,do kufra naložis kočik, vedla neho das detsky bicykel pre syna a možes ist v pohode na rodinny vylet. Najdi s pohonom 4 motion a možes aj do prace po tom zasneženom kopci. A ked Ti deti trochu porastu a nebudes potrebovat vozit kočik, potom si kup Sportage, už bude aj ten novsi model za slušnu cenu.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Ked nový stál 18000,- tak 4-5 ročný sa za kolko bude predávať ?
Ja hovorím o cenách od majiteľa nie z bazaru alebo od v poradí piateho šmelinára.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Kapoja nic v zlom, ale bol si niekedy v predajni aut? IX 35 nestala 18.000 E ani ked bola s benzinovym 1.6l motorom a pohonom len jednej napravy. Ty keby si si kupil nove auto za vyše 20.000 Euro, predaval by si ho po 4 rokoch za 8.000 Euro? Ja teda nie, lebo za taku cenu sa predavaju ine auta ( stočenky, buračky ...).
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Momentálne je cena novej ix35 17490,- s celkom solídnou výbavou, a ceny jezdených aut to je momentálne nafúknutá bublina.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Kapoja este raz sa Ta pytam ci si bol v nejakej predajni novych aut? To, že najdes cenu niekde na nete, alebo v reklame" od 17.490 Euro " , este neznamena, že si to auto za tu cenu v skutocnosti v hotovosti kupis. S tymi nafuknutymi cenami jazdeniek mas pravdu. Pred 5. rokmi som ledva ledva predal auto ( 1. majitel, kup. na SK , neburane ) za cenu aku vidim teraz že predavaju auta dovezene( lepsie povedane chcu predať ) , teda este k tej cene treba priratat cenu za prihlasenie.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

A ja Ti už posledný raz vravím ak niekto chce predať ix35 r.v.2010, za viac ako 9000,- ju nepredá aj ked stála 20000,-

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných