Kia Sportage Crdi 103kw 2006 4WD - chladenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato1989
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.06.2021 09:35
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage Crdi 103kw 2006 4WD - chladenie

Príspevok od používateľa mato1989 »

Aspoň skúsim , počas jazdy mi začala stupať teplota motora, po okamžitom odtavení, vrela voda v nádobe , silný tlak, po zhasnutí zistené že chladič studený, zabezpečený odvoz, výmena termostatu , tesnenia, viečko nádoby nová zmes , stále tlak v nádobe, po odvzdušnení, sa to ukludnilo ale po malej trase a volnobehu, zasa začala voda vrieť , chladič vlažný, auto pri prepnutí na kurenie kuri velmi velmi slabučko, priam vobec ale po zvýšení otáčok začne silno kúriť vo vnútri, po pustení plynu prestane. .. Mne sa zdá že vodná pumpa KO i ked voda sa točí ale asi velmi slabo... alebo posledná možnosť , tesnenie pod hlavou v prdeli... Nejaké rady... :/

prikladám video , vybratý termostat, doplnená voda , a takýto výkon má pumpa je to Ok? myslím že nie..

https://youtu.be/JiyrQrGEZ-c
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prvé čo sa malo robiť je test na prítomnosť co2 vo vyrovnávacej nádobke, je to lacnejšie ako nový termostat.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mato1989
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.06.2021 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1989 »

Nevadí, už je to tam, a čo ta vodna pumpa? .
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale aj teraz treba najprv urobiť ten test až potom riešiť cingrlátka okolo motora.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Či je tesnenie KO alebo OK, isté je, že tam nemáš obeh.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

neviem či ten test nebude falošne negatívny aj v prípade chyby práve preto že necirkuluje kvapalina v chladiči - ak potiahne plyn z chladiča možno tak nič nenamerá aj keby čo bolo.... ja by som naopak začal okruhom teda spojazdnil tok kvapaliny - zavzdušnenie? pumpa? a potom poriešil test na spaliny a ďalej podľa výsledku....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To čo robíte na videu je doslova nezmysel.Vodné čerpadlo stredom vrtule ťahá vodu a tlačí obvodom von.Vy tam nalievate vodu práve do výstupu z čerpadla ktorá nemôže robiť iné než robí.To po prvé.Po druhé si treba najprv pozrieť a oboznámiť sa z vodným okruhom.na 99% aut je termostat ohrievaný okruhom kúrenia.Tj kým ten nemá požadovanú teplotu,nemá termostat čo otvoriť.Ak táto vetva necirkuluje pre vzduch alebo pripchatý radiátor atd tak neotvorí jednoducho velký okruh chladenia a to nemôže dopadnúť inak než to aj dopadlo.Pokojne sa na čerpadlo vody vyprdnite,a riešte to čo riešiť treba.V systéme je vzduch,neuzatvára sa malý okruh.Vyhodte termostat hoci úplne,nechajte ho bežať len sledujte teplotu,akonáhle dosiahne cez 80 °C treba opatrne otvoriť víko expanzky a natiahnuť vzduch do testera CO a počkať či chemikália zmení farbu.
mato1989
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.06.2021 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1989 »

Nehovorím, že to nie je nezmysel, skor to bolo spravené pri vybratom termostate, ale ani tak sa horúca voda nedostane do chladiča , len čiastočne je to teplé , takže si myslím že ju nemá čo rozhánať
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

myslíš zle
mato1989
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.06.2021 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1989 »

Takže výsledok, po vyhodený termostatu , vzduch stále , bublinky, a slabučký biely dym para v nádobke, ale len ozaj troška mi to pripadá po zohriatý, test je negatívny , farba nezmenená .. Kontrola rozvodov a vodnej pumpy , tá je ok, plne funkčná.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní