Kia Sportage 1,6 99kw - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

santo22
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.01.2009 10:52
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage 1,6 99kw - spotreba

Príspevok od používateľa santo22 »

Ma niekto kiu sportage 1,6 99kw od roku 2010???Ako to jazdi?Aka tam je spotreba?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

je to tazke a vysoke auto. Spotrebu pocitaj okolo 9 litrov. Aby to islo, musi sa tocit a to spotrebe dobre nerobi.
Do tak vysokeho auta urcite raqdsej naftu - hoci aj slabsiu, dolezity je krutiaci moment a ten atmo motor nema.

Spolahlivost je OK, ale uprimne, tato 1,6tka nie je vhodny motor pre Sportage.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takéto motorizácie to je na zaplakanie...tam patrí aspoň 2 liter...
prveauto11
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 10.07.2012 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prveauto11 »

Moj ujo ma ten 2.0 crdi 100kw a je to dobre jazdenie cesta a teren osobne ja by som za tolko penazi kupil radsej hondu crv alebo q3 samozrejme kazdemu sa nieco ine paci a preco sedel som na zadnom sedadle cestou do z Ke do Ba a sedacky su nepohodlne vyhrievanie raz hreje raz nie posoby to lacno co sa tyka astou mne pridu dost obycajne ale vravim kazdemu sa ine pac
santo22
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.01.2009 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa santo22 »

Vyrobca udava tusim kombinovanu spotrebu na 6,8 l.Keby to papalo aj 7,5l,berem to.Ja co robim mesacne okolo 1200km,mne sa to pozdava,radsej ako nafta. Aj co sa tyka udrzby. Sviecky a olej a hotovo.Skusim najst nejake auto a prevezem sa a uvidim ako to na mna posobi.Rad by som bol keby napisal niekto kto ma tuto 1600 sam.Diki
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

v SUV (ziadnom) ti atmo benzin nepojde pod 8 litorv. Skor daleko viac.

Jednoducho su to velke, objemne auta. Velke gumy, velyk odpor vzduchu.

Do SUV jedine VELKY benzin (min 2,5 liter - a aj to je len tak na prezitie), alebo naftu
santo22
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.01.2009 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa santo22 »

Jasne berem,ale na tu 1600ku su aj mensie gumy,uzsie,je to dvojkola,cize vsetko prisposobene malemu motoru.Uvidime,ked tak aspon tu 1700 ku naftu a mne staci dvojkola.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

skus sa previezt v hociakom crossoveri s atmo benzinom a uvidis sam...
janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik3 »

mitsubishi ma teraz akciu -4000 eur na ASX, je tam dobra benzinova atmosfera za velmi slusne peniaze, skus pozriet.
spd001
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.11.2007 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spd001 »

prveauto11 napísal:Moj ujo ma ten 2.0 crdi 100kw a je to dobre jazdenie cesta a teren osobne ja by som za tolko penazi kupil radsej hondu crv alebo q3 samozrejme kazdemu sa nieco ine paci a preco sedel som na zadnom sedadle cestou do z Ke do Ba a sedacky su nepohodlne vyhrievanie raz hreje raz nie posoby to lacno co sa tyka astou mne pridu dost obycajne ale vravim kazdemu sa ine pac
urcite si nekupuje auto kvoli zadnym sedackam a chcem vidiet za tu cenu tu q3 ci tam vobec tie sedacky daju(mozno tak vodicovu total zaklad bez bedrovky a nadstavenia vysky) ak ta trapi kolko to bude zarat tak sa obrat na forum kia-club.org kde je kopa majitelov sportage s 1.6gdi
Jankoignac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.10.2021 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage 1,6 99kw - spotreba

Príspevok od používateľa Jankoignac »

Tak chlapci mam kiu sportage 1,6 gdi uš 4r.a spotreba je 7l priemer da sa s lachkou nohou jazdit aj za 6,5 jasne pri dynamickejšej jazde a v zime je to okolo 8-9l.je to mali slabi benzinovi motor ktori pri pomalej jazde vie jazdit aj za malo ale zavisi od štylu jazdi jasne ked sa vytača spapa viac...a pisalo sa tu o nepohodlnosti zadnych srdačkach tak to je blbost su široke a pohodlne nikto sa my v zadu nestažoval za tie roki čo mam aj ked som na nich sedel tak to bolo fajn no ten kto to pisal je asi velka fajnovka...no ale nikto tu vo forach nepiše skutočne problemy tychto aut to ze kable žeru kuny a su stym problemy mne sa to stalo uš dva krat je to nutne poistit na okus inak kablovi zväzok stoji 2000e
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Sportage 1,6 99kw - spotreba

Príspevok od používateľa achada »

Janko zjavne chodil do skoly s nadvodrazkom. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní