Kia Rio

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Kia Rio

Príspevok od používateľa jouwy »

Dobry den rodicia si teraz kupovali nove kia rio po par dnoch pouzivania sme si vsimli ze nesedia soferove dvere odstavaju ako ked niesu dobre dvere zabuchnute boli v predajni ze ako sa to da riesit ze nijako ze je to vyrobna chyba a ze to tak uz zostane ze sa s tim musia zmierit. Je to normalne tato odpoved clovek si zaobstara nowe auto nech ma pokoj a aj tak budu problemi a este jedna otazka najnovsie auto pri jazde samo zhasne tak auto ostalo v kii a ze zavolajte si taxik , nema nahodou kia davat nahradne auto ?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

hladaj na nete spravny postup reklamacie, je celkom jedno, ci sa jedna o auto alebo topanky alebo telefon...
Musis podat normalnu oficialnu reklamaciu, aj na dvere, aj na zhasinanie a oni sa musia vyjadrit. Dost pochybujem, ze sa ti tak o tych dverach vyjadria aj pisomne, to si nedovolia.
Ci ti maju dat nahradny voz, neviem, to by si sa mozno docital niekde v zmluve k autu alebo nejake marketingove informacie na nete kia.
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

Ono sa to dá určite vyreklamovať, dneska je spotrebiteľ podľa právneho poriadku chránený druh(ak je to voprávnenom prípade nemám s tým problém). Skús možno dôraznejšie vyžadovať reklamáciu prípadne postraš obchodnou inšpekciou. Mne v rámci reklamácie vymenili také veci, ktoré asi ani nemuseli, sedadlá(odretá koža), vonkajšia kľučka(odštiepený chróm), hlavica radiacej páky(ošúchaná) a volant, pritom to neboli nejaké výrobné defekty, okrem kľučky prakticky všetko spôsobené užívaním(nohavice so zipsom napr.). Tak prajem veľa šťastia.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

hrozili málo päsťou :4012: treba podať žalobu a hotovo
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Typicky slovenské...Obrátil by som sa na ich nadriadených a keby som neuspel ani tam,tak Obchodná inšpekcia...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ty si si priplatil za auto z výrobnou vadou? Ak je to len kozmetická vada, ktorá ti nevadí treba zjednať zľavu z ceny auta. No ak ti to vadí, nové dvere, nové auto určite sa nedať odbiť. Zákon je na tvojej strane.
mjlan
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 21.08.2015 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjlan »

Poviem Ti moj prípad. kúpil som Octaviu II a po mesiaci som zistil, ze zadne spolujazdcové dvere boli strieknuté. Tak som siel do skodovky a povedal som co som zistil, oni my na to, že tomôže byt už teraz urobené a tak ma poslali kade lahšie. Na druhý deň som tam prisiel aj s právnikom a bolo po srande. Ten im vysvetlil kde je zákon a vysiel som z toho, že mi dali 800€ zlavu a nastrielali my este klucky a spätaky do farby auta. Tak nech sa rodičia nedajú a urobia to isté. Daj vediet ako to dopadlo.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tomu sa snáď ani veriť nechce.....dvere minimálne musia ísť nastaviť v servise na zámkoch čo môže byť robota tak na 15 min pre normálne technicky zmýšľajúceho človeka....Veď to neje žiadna raketová technika .... treba byť ráznejší ...a hlavne ak povedia že je to výrobná chyba...výrobok môže mať výrobnú chybu , práve na to slúži záruka výrobcu aby sa tie chyby ostraňovali .
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Prave ak je to vyrobna vada treba vyrobok vymenit
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ak mozes napis kde si to kupoval - salon, predajcu, ma to zaujima
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Urcite treba napisat predajcu.
Osobne som tiez kupil radsej Hyundai, lebo Kia sluzby su v SR katastroficke. Auta zvycajne ok, ale servis.. .bieda.

V kazdom pripade je zaklad podat pisomnu reklamaciu.
kiko313
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.02.2008 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiko313 »

Ja som riešil podobný prípad s odstávajúcimi dverami na otcovej Kii Sportage. Mechanik v Kii na Panónskej v Bratislave ma tiež odbil, že sa s tým nedá nič robiť. Tak som si dal zavolať vedúceho servisu a ten im pekne vynadal že čo si dovoľujú a nech sa okamžite pustia do toho. Auto som tam musel nechať, náhradné mi však nedali. Keďže bolo vonku dosť zima, šéf servisu ma aspoň na jeho vlastnom aute odviezol na zastávku autobusu. Dvere opravili v pohode, takže netreba sa nechať odbiť lenivými mechanikmi ale dožadovať sa u nadriadeného, predsa máš na to nárok.
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

Auto bolo kupovane v Topolcanoch v KMG top a momentalne uz je auto opravene aj dvere newiem naco bolo dobre to ze sa to neda ze popraska mozno lak a newiem co nastastie uz je to ok Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Auto sa prehliada pri preberaní, odstávajúce dvere sa dali všimnúť už tam.
2. Dvere sa musia dať nastaviť na zámku.
3. Náhradné auto? V ktorom zákone sa o tom píše?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ono ta mozu brat ako spekulanta co niekde chytil dvere a skusa to vyreklamovat ako vyrobnu vadu, najma ak su to dvere ktorych zavieranie je asi prva vec co pri preberani nemozno prehliadnut.SOI nepomoze, prinajlepsom udeli pokutu, ktoru zhrabne stat, teba odkaze na lamparen.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných