Kia Opirus 3.8 V6 - motoricke problemy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Kia Opirus 3.8 V6 - motoricke problemy

Príspevok od používateľa pind »

Jazdim Kiu Opirus a pri 50 000 km zacali problemy. Auto najprv cukalo pri ustalenej dialnicnej 130-ke na tempomate, az sa raz za jazdy prehodilo do nudzoveho rezimu a vyplo motor. Sice sa dal opat nastartovat, ale vypinalo takto kazdych 10min. V servise napojili auto na diagnostiku, ta zahlasila chybu skrtiacej klapky, tak ju vycistili a poradili mi brat premiove beznziny a obca motor poriadne prevetrat. Nepomohlo to a pri 60 000 nastal rovnaky problem, vypol motor a nudzovy rezim. V servise rovnaky verdikt - zanesena skrtiaca klapka, iny problem nenasli. Nejake napady ako to riesit?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obavam sa ze tento uplne bezny voz s uplne beznym motorom na tomto fore ma kazdy druhy :(

neviem ti poradit - ten servis je ale pekna galiba. ZASE RAZ servis... neschopny ineho ako vymenit brzdy a olej (aj to nespravny co do motora nepatri).
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Nechcem nadavat na servis, servisaci Kia Bratislava boli dost ustretovi aj ochotni a nemozem povedat ze sa nesnazili, ale jednoducho nic nezistili a Opirusov im tam chodi minimum oproti napr. CEED-om, takze skusenosti chybaju. Oproti servisu Kia Trencin(Araver) je to 100 a 1
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

beriem ze boli ustretovi, ale nic nevedia o tvojom probleme a to je najdolezitejsie. Aby ti poradili vycistit skrtiacu klapku, vymenit sviecky, palivovy filter a podobne, to si ani ku nim nemusel chodit.

mas nejaky protokol z tej diagnostiky? cislo chyb a tak... ?

neboli problemy so zapalovacimi modulmi podobne ako na Fabiach?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

myslim, ze by bolo lepsie zajst do Kie v ZA - predsa len korejci tam tych opirusov servisuju castejsie..
Inak tie motory su vcelku spolahlive a auta byvaju zvycajne dobre servisovane (ziadne obchodacke autoň, takze skusenosti s poruchami budu mizive.. :4012:
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

chcem sa spytat nesuvisi to s tvojim problemom aka tam je spotreba ?
v ziline vo fabrike ich odpredavali po 5 tisic eur a kazdy sa bal spotreby
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jaaj tak ty mas ale smolu.dnes citam o dalsom co chce cruze.poucenie ked trpi mozog tak bude aj telo.ale ak trpi telo mozog sa nauci,ze lol .predaj ten korejsky toxicky hnoj do ukrajiny.ta tam aky budu cavovia s kiou. :40bd: este ta prefackaju,ze co im tu robis za srotovisko.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Toscanini9999 napísal:chcem sa spytat nesuvisi to s tvojim problemom aka tam je spotreba ?
v ziline vo fabrike ich odpredavali po 5 tisic eur a kazdy sa bal spotreby
do 12 litorv sa v pohode zmestis aj v meste (ak nejazdis ako prasa)

inak - novy 3,8 je o dost silnejsi na pocit ako strasi 3,5liter.. spotreba je rovnaka
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Skúsme sa na to pozrieť trošku ináč. Auto má 50 tisíc km. teraz už asi viac. čiže asi sa jedná o pomerne nové auto. Je tu záruka. Chyba škrtiacej klapky sa nerieši jej čistením, ale výmenou. Ďalšia vec je: Prečo na benzínovom aute pri 50000 km má byť zanesená škrtiaca klapka. Ešte beriem kebyže to urobia hnusné dechtové kachle. Tam ani ja neviem ako za tých nečistôt zo sania mám zbaviť. Ale na benzíne by som sa podobných nečistôt ako má diesel po 100 tisíc km obával tak okolo 450 tisíc km. Takže ísť do servisu, požadovať novú klapku. Možno to je problém viacerých Opirusov a odvtedy možno klapku aj prepracovali a nový diel bude už úplne iný - naoko vyzerajúci ako pôvodný. :)
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

seven549 napísal:jaaj tak ty mas ale smolu.dnes citam o dalsom co chce cruze.poucenie ked trpi mozog tak bude aj telo.ale ak trpi telo mozog sa nauci,ze lol .predaj ten korejsky toxicky hnoj do ukrajiny.ta tam aky budu cavovia s kiou. :40bd: este ta prefackaju,ze co im tu robis za srotovisko.
nic v zlom ale tvoje telo urcite netrpi(mozno mozog), ked nevies poradit naco sa do toho series?
ty mas urcite nejake hypersuperturbo auto, ktore sa nekazi, a ide tak rychlo, ze aj GPS ta dobieha 30sekund..
poucenie: viac citaj a menej pis
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

seven
jaj zolik.ty si pamatas nejake stare prispevky.ja neviem co bolo vcera.a mam auto ktore sa nekazi.predstav si ze nema taky blud ako vaha vzduchu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Takže ísť do servisu, požadovať novú klapku. Možno to je problém viacerých
> Opirusov a odvtedy možno klapku aj prepracovali a nový diel bude už úplne
> iný - naoko vyzerajúci ako pôvodný. :)

tiez som nechcel rypat do sedemrocnej zaruky hned od zaciatku...
a to si predstav co bude po piatich rokoch.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tá 7 ročná záruka môže byť fajn, ale ide aj o odvahu zákazníka ako si ju vie uplatniť, lebo veľa servisov skúša, že ako ušetriť. Preto ponúknu čistenie a akože je zákazník vybavený a super. Ale Keď už mám teda aj Opirus čo sa vlastne hrá na Mercedes E, tak nech to auto aj patrične funguje. Kórejci mali dosť času ,aby okopírovali všetky dobré systémy a dali ich ich ich áut ako funkčné a dokonca lepšie ako ich napríklad vyvinul mercedes, lebo mali mnoho času na vychytanie chýb. A všetci vieme, že tie autá sa navrhujú tak, že kórejci kúpia Mercedes, vo fabrike sa rozoberie a už sa len kopíruje a upravuje. Takže osobne zanesená škrtiaca klapka po 50 tisíc je vec neprípustná! Trval by som na výmene. A to začínam pomaly fandiť kórejským autám, lebo šli kvalitou veľmi vysoko. Ale toto vyzerá ako detská choroba skôr. A v rámci dobrého mena značky by to mali riešiť výmenou celého telesa klapky za nové - bez špekulácií.
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Dik za prispevky, niektore plodne, niektore menej :-)
Spotreba sa dlhodobo drzi medzi 10,5-11 L/100KM tam ziadna zmena nenastala.
Nebyt tychto problemov tak ten motor mozem len chvalit, lebo spotreba je slusna na 2tonove auto s vykonom 200kW.
Zmenil som trochu jazdny styl, dam mu este sancu a uvidime ci sa problem zopakuje
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som mal nieco podobne na forde.sice to bude odveci no mne auto trhalo,cukalo aj pri ustalenej rychlosti do 4000ot/min a niekedy motor zdochol na volnobehu.volnobeh bol tiez sem tam trhavy.ak som jemne siel na plyn bolo vse ok.diagnostika mi ukazovala vstreky.kontakty boli fakt zaoxidovane.po 100km jazdy to zacalo znova a uz nic nepomahalo.ani cistenie klapky,vymena cidiel,kontrola vsetkych spojov od riadiacej jednotky az k motoru atd. 2 dni okolo auta a nic.ak som jazdil ako sa ma nic sa nedialo.ked som daval stroju plnu davku tak pod 4000ot/min problemy.nakoniec boli vadne sviecky.kupovane origo motorcraft a prd z nich hoci sami nevedeli co s tym a stale som im vravel ako jazdim.vymenili mi ich kedze som ich reklamoval a dali mi zase to iste oznacenie. nove zase made in usa a po 150km zase trhanie.zmenil som to na brisk a uz 14 mesiacov pokoj.tie fordacke mali po mojom style jazdy farbu fialovu namiesto chromu,ale len ta cast ktora je v spalovacom priestore.brisky su zatial ok,hoci ford na moj motor odporuca jedine motorcraft.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných