Kia Magentis 2.0 crdi - pomocne palivove cerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Kia Magentis 2.0 crdi - pomocne palivove cerpadlo

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Prosim o radu. Ako sa prejavuje pokazene pomocne palivove cerpadlo? Zatial auto funguje o.k. no z nadrze pocut cudny zvuk. Hucanie. Ako elektrika, take nieco. Asi je to potrebne vymenit cim skor. Viete kolko take cerpadlo stoji? Je to Kia Magentis 2.0 Crdi, rocnik 2008.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tazko poveadt, moze to byt pokojne aj upchate.. Nie je pri tom aj nejaky filter?
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Cerpadlo

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

No tak to neviem. Bol som uz aj v servise v Kii...vraj je to na 99% cerpadlo. Ale nevedia to na 100% ani sa necudujem. Nevedeli mi ani povedat cenu noveho, ze ju musia zistit a ze mi zavolaju. Uz ubehol tyzden a nikto sa neozval.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak ma cerpadlo divny zvuk tak je tesne pred smrtou.divne ze kia to nevie hned dodat.cena takej blbosti okolo 80 euro.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

V Kii možno. Na Magentisa stojí palivové čerpadlo vo viacerých e-shopoch 30€. Môžeš si ho objednať z netu, ak si ho zvládneš vymeniť sám.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Maxgear. Podľa mňa to bude najskôr nejaký prebaľovač, ako Starline...:).
Na PL stránkach ich je požehnane. Na SVK e-cate nenájdeš len vysokotlakové na rail a tam už je cena 4ciferná...:40bd: Podávacie do nádrže ani kus...:).
Ale ako pozerám ročník, že 2008, tak to by som asi uprednostnil originál z autorizáku. Asi by to nebola prdel, keby sa to poľské začalo droliť a poslalo nejaké železné pilinky do vstrekovačov... :3c90:
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Cerpadlo

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Zdravim Vas. Pre informaciu. Nove pomocne cerpadlo original v Kii stoji komplet 578 eur, jeho cast, taky sulok asi to hlavne 210eur. Mne v Kii vymenili len to vnutro. S robotou to stalo 250 eur. No problem sa tym nevyriesil. Prave naopak...od vymeny mi vibruje autom, citit to na volnobehu, hlavne na lavej strane auta a hlavne, ked sa zohreje motor a klesnu otacky. Otazka: mozu to byt silenbloky motora, alebo nieco zo vstrekmy? Niekde som cital, ze po vymene cerpadla treba nastavit tlak paliva, take nieco cez diagnostiku. Ak je to pravda, mohli to zle nastavit a preto to vibruje, inak auto taha o.k. Ziadny pokles vykonu.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Pokiaľ si zaplatil a problém sa nevyriešil, tak by som im zaniesol auto s5 do servisu, nech to riešia.
Ty si zákazník, ty platíš. Je to autorizák. Majú návody od výrobcov, náradia, diagnostiky, support...
Nech sa starajú...
terabit
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2015 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa terabit »

Ked sa meni podavacie cerpadlo tak sa tam nenastavuju ziadne tlaky. Ked vymenili cerpadlo aspon sa nemusis bat ze ta niekde necha. Volakedy som riesil podobny problem, vymene cerpadlo a zvuk pretrvaval, potom sa prislo na to ze to sposoboval prietok paliva naspat do nadrze ako prechadzalo palivo nacvakavacou spojkou na potrubi, cele sa to rozvibrovavalo a prenasalo zvuk po kasni do kabiny.
To trasenie auta by som asi nespajal s vymenou cerpadla. Je to crdi a dolezity je tlak na liste ten tlak je aj monitorovany cidlom a keby tam poklesol tlak tak by to ulozilo ako zavadu, keby haprovalo podavacie cerpadlo a boli by tam vypadky tak by to riadiacka zaznamenala.Trasenie na volnobehu mozu kludne robit vstrekovace.
DRUNKENX
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.12.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Vibrovanie

Príspevok od používateľa DRUNKENX »

Ano, je to tak. Ten zvuk sposobuje vibrujuca hadicka, ktorou sa vracia prebytocna nafta do nadrze. Vibruje a sposobuje to ten cudny zvuk. Tym ze sa dotyka karoserie. Musim ju niecim zafixovat. A tiez skontrolovat tie vstreky. Dik za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných