KIA Ceed 2018, 1,6 CRDI - zvuk pal. čerpadla a trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

oco13 napísal:Patko aj ja osobne poznám chlapíka , ktorý donútil ccc auto aby mu vrátili peniaze - ale jedna lastovička leto nerobí. Správny prístup k reklamáciam má LIDL - prinesieš pokazené náradie a o týždeň ti pošlú nové s novou zárukou a bez otázok. lol
To nema nic s lastovickami. Zakon je postaveny jasne. Pri jazdenke problem ale pri novom nie
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mať zákon je sice fajn, ale všetci vieme aká je jeho vymožitelnosť na Slovensku. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
To že ty si vrátil svojho pegota je pekný precedens ale kolko bolo takých čo sa im to nepodarilo? stovky??? tisíce???
Takže je zbytočné robiť ramená a vykladať tu čo by si ty a ako by si ty s nimi zatočil. Hlavne preto , že ty a zadávatel nie ste to isté.
Možno aj Lion.car má už dnes iného šéfa a majitela a ten by s tebou vyrazil dvere.
Zakon je postaveny jasne.
Zákon je len chiméra ktorá ma pre Jožka modrú a pre Ferka červenú farbu - podla toho ktorý má kolko bubáčikov na advokáta. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Na vyriesenie takej veci netreba ani ramena ani vela penazi
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej fajn vrátiš auto a vezmeš od konkurencie niečo o čom zistíš že drnčí servo a skapína na volnobehu? A tak pojdeš rad radom??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

No nie budem sa do dochodku vozit na skackavom aute lebo som ovca
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal:
patko1 napísal:
lubos zimovcak napísal:Patko 1:Môžeme sa staviť, že nemá šancu... :40bd:

Keď som mal novú 406, chodil som ako na klavír, zvolavačky, reklamáciá,ale na výmenu tovaru, či vrátenie peňazí... Bez šance
Neviem co sa furt rehlis ako daky nepricetny. Za to ze si nechas skakat po hlave to je tvoj problem. Zavolaj si do BB Lion car ze kto kupil prvu 407ku na SK a porozpravaju ti moj pribeh ako boli radi ze mi mohli vratit peniaze. Dokonca mi nukali fungel novu 607 z poslednych kusov miesto penazi a to bol sakra iny voz v tej dobe. A neviem co tu splietas zvolavacky. Bavime sa o reklamaciach.
407 by som si nekúpil, vyzerá stále otrasne, nepoznám ju.
A nechce sa mi Tvojej historke veriť..., To bola 1,6 HDI??
Nastastie som nie odkazanay kupovat si auto ktore sa paci jedincovi ktory je zatazeny na valajucich sa smajlikoch. Ano 1.6hdi strieborna pocet miest na sedeni 5, kolesa 4 plus rezerva. To ze tomu neveris je nie moj problem. Uz som to tu raz rozpisoval tak skus pohladat. Uz ozaj neviem co by som mal z toho aby som si taku vec vymyslal.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Sam si smiesny. Ja som niekde napisal ze sa ti niekedy 407ka pacila? Napisal som ze si kupujem auta ktore sa pacia mne a nie Tebe. A 1.6 do passata a superba je OK? Ty mas urcite auta V8 4.0 a viac. Ten motor na to auto a nase cesty stacil v pohode.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A 1.6 do passata a superba je OK?
lol Patko - zlý uhol pohladu. Veci sa majú používať tak ako ich súdruhovia konštruktéri navrhli a vymysleli. Sup aj Prasak sú velké pohodlné autá na tisice dialničných kilometrov. Lenže slovák si ho kúpi ako nadstavec na pipika a jazdí s ním 2km do obchodu , ale zato aj 8x za deň aby susedi videli.
Ani Superb ani Passat neboli vymýšlané pre bývalý ostblok. Lenže problém je v hlavách našich národov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ak autom trhá a je v záruke čo tu treba špekulovať? Chce to zdokumentovať to a potom reklamácia prvá, druhá, tretia a odstúpenie od zmluvy. Divím sa že podnikateľ si to nevie poriešiť - po druhej reklamácii tej istej chyby právnik a vybavené. To ako mám vypisovať na autobazár ako opraviť auto čo má 20 000km? Ľudia šak už nešalejte :b:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lubos je ich dost pouzivanych tych 1,6tiek hdi aj v C5 napr. je to motor v podstate normalny a nic extremne pre takyto typ auta. Posledne 2 generacie S trieda pouzivaju 4valec diesel, je 2 litrovy diesel aj benzin v 7micke Bmw. Vela sa ich asi nepredalo ale su. Je 310kw pre dvojliter I4 v Acku MB vela? Alebo 190kw I4 2.0 v BMW 7 malo? Tiez mam 3litre 6valec v malom aute ale omnoho beznejsi je 4valec 2 litre v to istom. Staci, nestaci? Mne je 3.0 6valec tak, ze da sa, niekomu je to nepredstavitelne velky motor do takeho auta.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Lubos sa chyt stola.. Ta 1.6 sa davala aj do Fordu Galaxy a to je “malicko” vacsie auto jak 407...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hjundai napísal:ak autom trhá a je v záruke čo tu treba špekulovať? Chce to zdokumentovať to a potom reklamácia prvá, druhá, tretia a odstúpenie od zmluvy. Divím sa že podnikateľ si to nevie poriešiť - po druhej reklamácii tej istej chyby právnik a vybavené. To ako mám vypisovať na autobazár ako opraviť auto čo má 20 000km? Ľudia šak už nešalejte :b:
Konecne niekto normalny a nie rady typu ,,zmier sa s tym nejako ved aj tak s tym nic nenarobis,,
peter609
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.02.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter609 »

Ahojte,
Ja mám ceeda 2019, 1.6 crdi 100 kw. Žiadne trhanie ani hlučné palivové čerpadlo sa zatiaľ neprejavilo, má to ale len 5000 km nabehané.
Boli ale menené komplet vstreky po 2000 km, chybná séria.

P.S.: pls prispievatelia skúste písať k téme, je tu cca 50 odpovedí, ale relevantných len minimum.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

peter609 napísal:Ahojte,
Ja mám ceeda 2019, 1.6 crdi 100 kw. Žiadne trhanie ani hlučné palivové čerpadlo sa zatiaľ neprejavilo, má to ale len 5000 km nabehané.
Boli ale menené komplet vstreky po 2000 km, chybná séria.

P.S.: pls prispievatelia skúste písať k téme, je tu cca 50 odpovedí, ale relevantných len minimum.
- lebo relevantná je len reklamácia nič iné... máte 7 ročnú záruku či akúdlhú a nevyužívate ju?
peter609
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.02.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter609 »

hjundai, samozrejme, že to treba reklamovať čo s tým iné, ale vypisovať o palivách sem netreba, ak tak do osobitnej témy. Potom sú témy zbytočne zahltené balastom a je to tu neprehľadné.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných