Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: Kia Ceed 1.6 GDI - výfuk (neexistujúca druhovýroba)

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Lubos01 napísal:Ahojte

Kia Ceed (JD) 1.6 GDI 99 KW, SW, r.v. 2012? Lebo za 650 si už môžem ísť dať spraviť nejaký nerez na mieru :D ... Išli by ste do nejakého "UNI" výfuku s tým, že by sa tam dopasoval ?

Za akúkoľvek radu v tomto smere budem vďačný :)
Šupni sem VIN a pokúsim sa pomôcť.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ďakujem všetkým, čo sa snažili / snažia pomôcť a neprišli sa sem len posťažovať na kórejcov ... Naozaj netuším, či to v autorizáku mysleli ako celý výfuk od katalyzátora, no ale určite budem žiadať o cenu ND aj ich.

Marko tebe som VIN poslal v SS. Igoreckovi som odpísal :)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Toto sú typickí kórejci... Predávajú "akože lacné autá", ale na servise a dieloch potom šťastný majiteľ skrachuje. Aby po 150 tisíc km bolo treba meniť výfuk, to je absolútny nonsens... Predaj ten šerbeľ kým je čas a manželke kúp auto.
Nerád mením autá, takže dlho vyberám a potom si auto dlho nechám. Od roku 1995 som mal auto najkratšie 8 rokov, najdlhšie 12 rokov. Výfuk nebolo treba meniť ANI NA JEDNOM a to som mal niektoré viac ako 250 000 km a už v čase kúpy ten výfuk nebol nový.
Vyprdni sa na mikrovlnku. Vymysli si cenu, odrátaj z nej 650 za výfuk a predaj to niekomu nevedomému, kým je čas.
Ak som ťa stále nepresvedčil, tak sa v KIA opýtaj, koľko na ten šerbeľ stojí DPF. Ak je to teda diesel, lebo GDI môže byť aj diesel aj benzín.
Verím, že odpoveď ťa presvedčí.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nože daj príklad značky/modelu/motora kde GDI znamená diesel! To je rovnaká kravina ako zvyšok tvojho výlevu...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

on tam poznamenal ze to moze byt aj benzin.nie kazdy vie ake motorizacie existuju posledne roky u kie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čítaj poriadne čo píše!
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

jergusko napísal:Toto sú typickí kórejci... Predávajú "akože lacné autá", ale na servise a dieloch potom šťastný majiteľ skrachuje. Aby po 150 tisíc km bolo treba meniť výfuk, to je absolútny nonsens... Predaj ten šerbeľ kým je čas a manželke kúp auto.
Nerád mením autá, takže dlho vyberám a potom si auto dlho nechám. Od roku 1995 som mal auto najkratšie 8 rokov, najdlhšie 12 rokov. Výfuk nebolo treba meniť ANI NA JEDNOM a to som mal niektoré viac ako 250 000 km a už v čase kúpy ten výfuk nebol nový.
Vyprdni sa na mikrovlnku. Vymysli si cenu, odrátaj z nej 650 za výfuk a predaj to niekomu nevedomému, kým je čas.
Ak som ťa stále nepresvedčil, tak sa v KIA opýtaj, koľko na ten šerbeľ stojí DPF. Ak je to teda diesel, lebo GDI môže byť aj diesel aj benzín.
Verím, že odpoveď ťa presvedčí.
Ja sa nestačím normálne čudovať ... Čo sa tebe prosím ťa stalo ? Ideš hovoriť niečo o kvalite KIA keď nevieš ani tak základnú a elementárnu vec, ako že GDI je benzínový motor bez turba ? Výhovorky o označeniach si prosím nechaj, aj susedov 15 ročný chlapec vie, že KIA svoje diesle označuje CRDI už viac ako 10 rokov ... Toto nevieš, ale vieš ako sa to auto bude kaziť ?

Fakt som tu nechcel diskutovať o značke KIA ... Celkom som sa tomu vyhýbal. Ale pre tvoju info, kórejca máme doma preto, lebo som dlhé roky pracoval vo firme, ktorej vozový park bol zväčša z modelov KIA. Od 2006 teho až po teraz majú permanentne 50 až 70 kusov. Zväčša Ceedov ... Tie po ich "vyradení" z firemného parku (do 200 tis. KM) putujú v drvivej väčšine niektorému zo zamestnancov, čo si to auto z firmy odkúpi ... Vyššie spomínaný kolega má na tom svojom "kórejskom" šrote takmer 240 tis. KM ... Jediná záludná a drahá vec bol preňho len ten výfuk ... On ho zaplatil v autorizáku ale tým to hasne. Auto si ďalej jazdí len s bežným servisom. Moja manželka najazdí tak do 10 tis. KM ročne ... V praxi teda budeme potrebovať asi 9 rokov na to, aby sme sa k jeho KM dostali ... Ale ano, ty už naozaj vieš, ako skrachujeme na servise.

Odjazdil som Ceeda 2006,2010,2012 aj z konca ruka 2015. Rozne motorizacie, aj prevodovky ... Ja tým autám nemám moc čo vyčítať ... Nie sú dokonalé, ale určite budem radšej riešiť výfuk ako fatálne problémy s motormi od našich nemeckých "top" výrobcov... Som zvedavý, čo by som riešil s TSI čkovým GOLFOM z toho roku pri týchto KM ... Ale áno, očividne neviem o kórejcoch nič a poradí mi nejaký jerguško ktorý ani nevie rozoznať označenie benzínového a dieslového motora ... Asi dám na jeho radu ...

Trocha som sa opostul, ale takúto prízemnú debatu som tu fakt nečakal.

V každom prípade ešte raz ďakujem za konštruktívne príspevky. Už teraz viem, že sa to bude dať spraviť podstatne lacnejšie ... Ešte mám niečo rozpísané cez správy. Dám určite vedieť finálne riešenie, možno to niekomu v budúcnosti pomôže.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Lubos01 napísal:Ďakujem všetkým, čo sa snažili / snažia pomôcť a neprišli sa sem len posťažovať na kórejcov ... Naozaj netuším, či to v autorizáku mysleli ako celý výfuk od katalyzátora, no ale určite budem žiadať o cenu ND aj ich.

Marko tebe som VIN poslal v SS. Igoreckovi som odpísal :)
Takže Lubos01:

ten koncový tlmič výfuku sa ako OEM diel dodáva s predtlmičom (obj. číslo: 28650A2270) a jeho cena je relatívne dosť šialená. Podstatne vyššia, ako svojho času stáli oveľa mohutnejšie výfuky pre inú kórejskú značku SsangYong, z ktorých cien išli ich majitelia vtedy do kolien. Ovšem pri oficiálnej pultovej cene cca 900€, na ktorú si Kia cení tento pokrútený kus kovu, už aby človeku pri jej strávení pomáhali pomaly elektrošokmi s umelým dýchaním :)

Dobrá správa je, že tento kus komína viem z môjho zdroja dodať v priebehu cca 5-6 dní za výrazne nižšiu sumu 548€ s DPH.
Jedná sa o nový, ORIGINÁL diel.
Nie aftermarket, nie poľský, čínsky či čojaviemaký plagiát (fake).
V prípade záujmu SS.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vilaanalka napísal:Stoji neuveritelnych 60 eur.

https://allegro.pl/oferta/kia-ceed-ii-2 ... 7620799974
myslim ze si markovi skazil kseft a sebe zabezpecil lubosovu lasku + vela vela piv :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Bajo, presne tak! :40bd:
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobne mám teda dojem že v tomto prípade sa zo strany markoimportauto jednalo o nezištný čin v snahe pomôcť niekomu, kto pomoc potrebuje, bez jeho osobného finančného zainteresovania sa.
Ale je fakt že aj po zlacnení je ten originálny výfuk dosť drahý.
Ale veď žiadateľ napísal, že už má lacnejšie riešenie, tak som trošku zvedavý, ako to dopadne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

markoimportauto napísal:Bajo, presne tak! :40bd:
mozes to brat aj usetril robotu, ako chces :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ďakujem :)

Marko = 550 Eur, chápem, že menej ako na pulte, no aj tak dosť :)

Vilaanalka = lenže takto nejak vyzerá aj môj aktuálny výfuk :) Zvonku vôbec nevyzerá, že by bolo niečo zlé ... Predpokladám, že tento bude na tom rovnako a 7 ročný výfuk mi v podstate nič nevyrieši
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto ma na tejto téme zarazilo. Ako si prišiel na to, že sa rozpadá zvnútra? Lebo ja sa o výfuk zaujímam až vtedy ak ostane ležať niekde na ceste. lol Ja teda fakt neviem ale pokial sa dá auto naštartovať ,alebo roztlačiť tak je dobré..... či?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných