Kedy predat Octaviu 2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

attack3r
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 10.02.2012 20:19
Zdieľať na Facebook

Kedy predat Octaviu 2

Príspevok od používateľa attack3r »

Caute,

mam Octaviu 1.9TDI 77kw, 11/2004, po velkom servise (rozvody), repase turba, najazdedene 244000km (velka cast aj po meste - byvale sluzobne auto). Odchadzaju mi tam blbosti (automaticke otvaranie okien, climatronic fuka teplo len na jednu stranu). Oplati sa toho zbavit teraz, pokym to ma ako-taku hodnotu, a kupit za tie peniaze nieco novsie (Fabia Combi, Focus Combi - od 2007). Neviem, ci to nebude z blata do kaluze. Tak ci tak, najazdim za rok do 15000km, takze benzin by mohol byt ok.
plk21
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 02.07.2010 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa plk21 »

Ja si taktiež myslím, že je hlúposť to auto predávať lebo vieš odkiaľ pochádza, ako bolo oň starané a vieš aj jeho chyby, ktoré treba opraviť. Ak druhé auto tak len nové lebo nikdy nevieš ako bolo o auto starané.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Štatistika odcudzených vozidiel hovorí za všetko.

attack3r: Osobne pri takejto situácií by som si zistil ceny za opravy a podľa toho rozhodol. Ak sú to len takéto prkotiny tak predajom by si veľa nezískal pretože tak či tak nevieš do čoho pôjdeš. Je to lotéria, ako každé ojazdené auto. Keď sa na to pozriem z druhej strany pri tých km môžeš čakať, že dvojhmota, vstreky, čerpadlo atď. sa budú musieť postupne meniť. Ak Ti nevadí prechod auta medzi rôznymi triedami tak aj so servisom by si si mohol spokojne jazdiť ďalej. A nepreplňovaný benzín = menej starostí
attack3r
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 10.02.2012 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa attack3r »

Vdaka za rady. No dvojhmota so spojkou, turbo, ramena naprav, silenbloky, rozvody + vodna pumpa tam boli prednedavnom menene. Bojim sa skor vstrekov, cerpadla a takychto "drahsich" drobnosti (napriklad ja veci, co bezne neodchadzaju).

Neviem, ci Fabia 1.4, co ma nabehane do 100 000km by nebola lepsia volba na vymenu. Predsalen do buducna tam zrejme nebude treba investovat tolko.
attack3r
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 10.02.2012 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa attack3r »

co je to par korun za vstreky? myslel som, ze jeden stoji okolo 500 alebo repas okolo 300
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lubos zimovcak napísal:ak môžem za seba:

V akom stave je MOTOR ? Aká je spotreba? žerie olej, turbo je OK? Nebolo búrané, nerobí 4 stopy ?

pokiaľ je motorovo a podvozkovo OK...., radšej by som dal cca 200-300 eur do somarín, lebo to, čo máš, sú banálnosti..., auto už poznáš a pokiaľ jazdíš tak málo ako jazdíš, absolutne by som neriešil novšiu haraburdu.

P.S. Ja momentálne "investujem" do svojej kraksne cca 1.-l.500 eur, pričom cena auta je blízka nule...:), ale pokiaľ mi tam bude všetko fungovať ako má..., neriešim, či bude mať na tachometri 400, alebo 600.000 km.

dávam nové tlmiče+horné ložiská, rozvody, vodnú pumpu, nové gufero /motor-prevodovka/, nejaké manžety, nové pneu, nový olej do prevodovky + nejaké somariny, vyčistiť treba FAP a podobne...., čo by ma aj tak čakalo, keby som kúpil nový vrak s 0 km..., akurát, že po nejakých 150-180.000 km.

Ked kúpiš NOVE..., máš na nejakých 50-150.000 km "pokoj", ale za "cenu" straty hodnoty by si mohol auto servisovať aj 250-300.000 km.

za ušetrené éčka radšej na peknú dovolenku, alebo akontácu na byt...:)
Veľmi dobre rozmýšľaš, musím Ťa za to pochváliť :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kupovať jazdenku (a ešte aj o triedu nižšie) je lotéria a tu viacmenej vieš čo máš....dávaj do nafty nejaký aditív na upokojenie mysle a dobrý pocit, a zbytočne sa nestrachuj...čo sa má stať sa stane...tak či tak.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Meniť by bola chyba.Po tom všetkom čo bolo už poriešené tam nič z vecí ktoré sa ťažko predýchajú nečaká.240 tis km je málo.Tu sú autá z dvojnásobkom km a niet problému,stále majú perfektné hodnoty a presne tak aj idú. Na tvojom mieste urobím veľkú diagnostiku na overenie terajšieho stavu,urobím veľkú očistu sania a palivového systému,pre budúcnosť zavediem aditiváciu paliva a jazdím vyškerený ako vlašký orech.Raz ročne nahrám nové hodnoty pre zistenie aktuálneho stavu.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

AK ti to auto vyhovuje, nepredavaj. Fabia nieje auto. AJ kieby tam nasypes 1000e, mas uz vela veci pomenenych a mas pokoj. Do mesta a blizke okolie je oktavia postacujuce auto.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hlavne nie Fabiu kombi, tomu sa len auto hovorí, inak to má od auta daleko.
To si už môžeš kúpiť úžitkáč typu Caddy, v predu dve sedačky a vzadu len úložný priestor.
Ak by si sa aj tak rozhodol pre Fabiu tak by som ťa nútil týžden voziť vzadu za trochu vyšším vodičom a aby si čo najviac trpel tak cesty aspon 100km v kuse aby si na vlastnej koži pocítil ako sa tam vozí
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

tuto otazku si mal riesit pred investovanim do veci ktore rozpisujes, presne toto vsetko je "chore" na tej Octavii a ked si to uz pomenil, tak by mal byt pokoj.
Octavia je ovela kvalitnejsie auto ako Fabia - plati vseobecne.

ja diesle nemiusim, ale ked mam, okamzite lejem VIF na zlepsenie vlastnosti paliva a tym predlzenie zivota celeho vstrekovacieho a palivoveho systemu.
PD neodchadza - vidiet to podla cien vstrekovacov na trhu (myslim teda tvoju Oct II a nie 2.0TDi so vstrekmi Siemens.

Keby som mal nahradit Octaviu (predtym ako by som do nej investoval) kupil by som si Avensis 1.8 VVTi a do 300.000 km by som netusil ze mam auto a pri 300.000 by som investoval par eur do spotrebnych veci na dalsich 200.000 km.

Cize nechaj si Octaviu a predaj o 100.000km ked si bude pytat novu napravu, rozvody a dalsie prekvapenia...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vecna dilema - oktavia alebo fabia (felicie su uz nastastie takmer zosrotovane) poobzeraj sa aj po inom co ti moze vyhovovat v meste, tu "kvalitu"o ktorej tu niekto hovori pocitis akurat na penazenke
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

attack3r napísal:Vdaka za rady. No dvojhmota so spojkou, turbo, ramena naprav, silenbloky, rozvody + vodna pumpa tam boli prednedavnom menene. Bojim sa skor vstrekov, cerpadla a takychto "drahsich" drobnosti (napriklad ja veci, co bezne neodchadzaju).

Neviem, ci Fabia 1.4, co ma nabehane do 100 000km by nebola lepsia volba na vymenu. Predsalen do buducna tam zrejme nebude treba investovat tolko.
Ty kokso, ja stále a stále nechápem, čo vás pri tých predražených škodoviciach drží... Za 10 rokov a 240 tisíc km si vymenil polovicu auta, blbne ti tam X vecí a ešte rozmýšľaš, či si to nechať? Dokonca si chceš kúpiť ešte väčší kýbel od rovnakého výrobcu s ešte slabším motorom???

Das Ótoooo musí sypať na palubovku svojich áut nejakú omamnú látku. Inak si neviem vysvetliť, čo vás pri tých šerbloch tak drží, keď je to drahé pri kúpe, drahé na údržbu, kradne sa to najviac zo všetkých značiek a ešte sa to aj serie...

Ľudia zlatí, čo takto začať používať mozog a nežrať všetky reklamy, ktoré vidíte v telke? :angr:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

jergusko ale si tych chudakov rozkopal na drobne...

ale ani to nepomoze

poznam veriaceho Skodovke natolko, ze ked sa mu rozpadol motor 1.2 TSi po 40.000km tak ho dal opravit (za svoje) a isiel si kupit 1.4 TSi

keby mna takto ojebabrali pri kupe japonca, napisal by som rovno Japoncom a keby sa im nepodarilo omyl napravit (zadarmo aj po zaruke), tak by som tu znacku obchadzal zdaleka.

no co uz...

dnes som pocul ze : mam Renault (myslel Scenic 1997) a nedam na neho dopustit...

nevedel som ci sa mam smiat alebo plakat, ale pochvalil som ze sa mu tam dobre nastupuje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných