Keď sanitka zapne sirénu na poslednú chviľu...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sktaxi
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.03.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sktaxi »

Šiel som s Trenčianskej Teplej časť Dobrá(kto pozná) do Teplej, tam je na konci Dobrej do kopca dvojprúdovka, bolo teplo mal som otvorené okno, a videl som v diaľke spätnom maják na sanitke, tak som sa hneď ťahal do pravého pruhu a ako náhle bol vedľa mňa...spustil sirénu, nikde žiadne auto(!) ...skoro som ohluchol :2f93:
VW Passat chrochtavých 66kW > 85kW
Opel Vectra 1,8 16V OPC line- ex
HACCP
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ked zapne sirenu tak sa uhnem.ked ju zapne na poslednu chvilu tak sa aj ja uhnem na poslednu chvilu.nevidim v tom nic zlozite.a urcite nebudem ked uz som v krizovatke zastavovat.najradsej mam ked mimo obec leti sanitka rovinka a 8 aut predo mnou brzdi az zastavi a stoji na krajnici.idioti - hlupaci - gadzovina sprosta.sanitka ide viac ako 100km/h tak predbehne. max sa stiahnem necham bezat blinker ale idem dalej 90km/h.kolkokrat som uz videm ako musela sanitka zastavit koli tym blbym soferom na ceste.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

rudolfo63 napísal:Acon..,nemas pravdu..,v celej Europe sa hukacky pouzivaju non.stop..,den-noc...Ako niekto podotkol,mnohi beru ohlad na ludi,aby im nepobuili kurence,ev.sa boja kamenov,ktore by do nich hadzali ludia z nepricetnosti...
Rudolfo, sedel si v takej sanitke. Ja mám švagra ortopéda, ktorý má často službu na záchranke a podľa jeho slov sa pri zapnutej húkačke pracovať jednoducho nedá. Preto ju vypínajú.

A hlavne je celý ten článok tendenčný. Tí ľudia v tej sanitke nežúrujú ani do nej nenasadli s radosťou. To, že občas dôjde k spomínaným situáciám je fakt, no aká je štatistika? Ako často dochádza k nehodám sanitiek? Rálne je to pár % a to bude aj vtedy ak bude môcť nad križovatkami preletieť.
Nemám rád tieto bulvárne keci, ktoré nesledujú nič iné, len ako nasilu vyrábiť senzáciu. Je to primitívne, sprosté, skrátka je to úplne sprostá sra čka súčasného novinára akých je každý deň plný nový čas a podobné haj zlové papiere, nepoužiteľné ani na tom haj zli :3020:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..na SK je nehodovost sanitiek pomerne vysoka..,to by si sa cudoval..,oproti inym krajom...Tam je vyhodou,ze hukacka ide ci ma pacienta,ci nie...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..pardon..,napisal som hovadinu...,myslel som tym sanitky RZP,zasahove..,nie samaritanske,ci johaniti,ci CK...ti vacsinou prevazaju pacientov z domova na vysetrenie...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

seven549 napísal:ked zapne sirenu tak sa uhnem.ked ju zapne na poslednu chvilu tak sa aj ja uhnem na poslednu chvilu.nevidim v tom nic zlozite.a urcite nebudem ked uz som v krizovatke zastavovat.najradsej mam ked mimo obec leti sanitka rovinka a 8 aut predo mnou brzdi az zastavi a stoji na krajnici.idioti - hlupaci - gadzovina sprosta.sanitka ide viac ako 100km/h tak predbehne. max sa stiahnem necham bezat blinker ale idem dalej 90km/h.kolkokrat som uz videm ako musela sanitka zastavit koli tym blbym soferom na ceste.
Záleží to od situácie, ale ak vidím za sebou sanitku a pred sebou v protismere autá, tak samozrejme pokiaľ môžem a nevisí mi na zadnom nárazníku na 10cm frajer na polorozpadnutom aute, tak pribrzdím a prípadne aj úplne zastanem, pretože tí v protismere zastaviť nemusia a potom by som ju svojím autom blokoval. Takto si sa nad tým nikdy nezamyslel? :3020:

Je MAXIMÁLNA NEZODPOVEDNOSŤ, keď ani nemáš snahu spomalovať, keď ide sanitka. Všade v civilizovanom svete minimálne pribrzdia, ak nie úplne zastanú, pretože sanitka nemusí ísť vždy rovno, môže aj odbočiť a ty potom ju zbytočne zablokuješ, lebo ideš ďalej svojich 90... Nechápem takéto rozmýšľanie.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Pravda je aj tá, že zastaviť nie je vždy to najlepšie riešenie...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Záleží od situácie. Samozrejme, ak by som zastavením blokoval sanitku, tak v tom prípade áno.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Je to môj osobný názor,ale keď som ja pracoval na záchranke tak som si musel 1/2 roka odpracovať na hospodárskom úseku,kde som vozil prádlo....atď...
potom ďalší 1/2 rok som jazdil na pohotovosti s lekárom a až potom ma pustili na prevozovú sanitu na ktorej som si rok odkrútil a až potom ma pustili zastupovať na RLP. Teraz mladý a neodjazdený záchranár dostane záchranku a niektorému (česť výnimkam) niet rady...a nedaj bože že ma pustené majáky a sirénu...vtedy si myslí že ho všetci vidia a počujú....(hlavne ďalší taký,ktorý majú silné auta, hudbu pustenú že ju počujú aj okolo auta... Prečo záchranár sa záchranár nedrží hesla najskôr dbaj na vlastnú bezpečnosť a kolegov ??!! Už som zažil, že vletela sanitka do križovatky dokonca na červenú a záchranár sa tváril, že je tam sám a na hlavnej.... Všetko je asi problém v rýchlo vykvasených záchranárov -vodičov (česť výnimkám) a vodičov v autoškolach !

..tu je odpoved konkretneho cloveka...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja akonáhle registrujem zvukovú signalizáciu vozidla s právom prednosti jazdy (a to mám v 95% zapnuté rádio) AUTOMATICKY rádio vypnem a otvorím okno. A sliedim (pozri nick) odkiaľ to prichádza. Potom v drvivej väčšine prípadov už mám pripravený plán, kde a ako sa uhnúť, aby sanitka, hasiči, alebo policajti, stratili čo najmenší možný čas.
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

momentalne som v procese intenzivneho ucenia sa soferovat...
najazdim vela km mesacne...
rad by som to zavrsil po par rokoch ako sofer sanitky-da to podla mna trochu iny rozmer soferovania...tak na rok-dva...a to len preto lebo chcem byt lepsi a hladam sposob akym to urychlit
mam sice malo rokov ale nie som ako vacsina soferov v mojom veku(uprimne sa snazim nebyt...)
myslite si ze ma zmysel sa tlacit smerom sofer RZP?cisto z hladiska dusevneho rastu ako sofer...???
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Z hľadiska rastu ako šofér určite nie, ako vodič sanitky veľa nenajazdíš, ale pričuchneš k veciam okolo života a smrti. Nie každý má na to žalúdok. Taktiež sa budeš zapodievať s hocijakými ožranmi, asociálmi, arogantnými debilmi, ktorí ťa budú chcieť za tvoju pomoc biť...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..tak toto je svata pravda..,musis byt odolny voci zivotu...i voci smrti...A utoky na zachranarov su coraz castejsie..a co si este musi vypocut...
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

S tymito vecami som sice zmiereny ale neviem ci by som dokazal zazivat to dennodenne...kazdopadne by som to skusil ak by som mal prilezitost...
/zmaz ak offtopic...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..si mlady..,zivot pred sebou..,ak mas ambicie a si cielavedomy,tak je vsetko OK..,dosiahnes to...Zatial kefuj sestricky,aby si si aspon okrajovo cuchol k povolaniu...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní