Ked sa dari, tak sa dari...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Ked sa dari, tak sa dari...

Príspevok od používateľa SlickVic »

takze uz aj honda ma problem s "vrazdiacimi" airbagmi. tento rok tym japoncom ide karta. najprv toyota, teraz honda. no kto nic nerobi, nic nepokazi, ale dufam, ze uz sa nikomu nic nestane. hondaci bacha na frňáky.

http://adam.cas.sk/clanky/6225/aj-honda ... rbagy.html

nasiel som este toto, jedna sa o 2001 a 2002 modely pre USA. takze ak mate niekto dovoz, dajte si to skontrolovat pre istotu v honde:

http://www.honda.com/newsandviews/article.aspx?id=5376




edit by moderator : citat:
"Periferne som vnimal spravy o americkom fackovani Toyoty. Bolo mi zrejme, ze sa jedna o politiku /ekonomicku/ hru. Nebola mi vsak jasna zamienka. Po troch minutach googlovania to vyzera asi takto. Na autach sa zadrhava vo vynimocnych pripadoch plynovy pedal. Jeho vyrobcom je americka spolocnost CTS comporation, co je pre mna prve prekvapenie. Druhe je ze, ...Toyota is a small, but important, customer of CTS, representing approximately 3% of our annual sales.... Z tohto mi vyplyva, ze rovnake pedale s rovnakou moznou chybou sa nachadzaju aj v autach inych vyrobcov, vratanie FORDa atd. Koncim so slovami klasika "Uz zase se mi chce blit!"
Taking every precaution, Ford Motor Co. has stopped production on its Chinese-made Transit Classic diesel models – a full-sized commercial vehicle with a throttle pedal manufactured by the same company behind the Toyota recall. According to Ford, the vehicles began production in December and only about 1,600 vehicles have been produced. There have been no reported problems with the vehicle's accelerator, but the automaker wants to take a step back to ensure problems will not surface in the future. "That's part of our routine process – when a company has a recall, you conduct a review and determine if you share any of the same vendors, design, parts," according to Ford spokesman Said Deep.

The accelerators in question – subject to recall for sticking and causing unintended acceleration – are made by CTS Corp, based in Elkhart, Indiana. While CTS makes throttle pedal assemblies for other automakers, Toyota and Ford are the only companies thus far to announce production stoppages. Thanks for the tip Jarrett!
zdroj
http://www.autoblog.com/2010/01/28/repo ... -of-china/




no dajte si skontrolovat ci nahodou tie airbagy neboli vyrobene americkou spolocnostou pre Hondu a takto vlastne kazdia japonske meno kvality....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis toto je ta serioznost, oni budu DNES riesit problemy Z ROKU 2001, to je skoro DESAT ROKOV DOZADU.

rozmyslam aku akciu v tomto style som videl z Boleslavi... momentik... nie, ziadnu. Nespominam si.

Je to rozdiel v serioznosti automobilky alebo nie je?
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

Viem ze aj VW, konkretne s passatom mal problem s nejakou seriou paluboviek. Nebola spravne narezana a pri naraze spolujazcov airbag vystrelil celu palubovku.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

mp3turbo napísal:vidis toto je ta serioznost, oni budu DNES riesit problemy Z ROKU 2001, to je skoro DESAT ROKOV DOZADU.

rozmyslam aku akciu v tomto style som videl z Boleslavi... momentik... nie, ziadnu. Nespominam si.

Je to rozdiel v serioznosti automobilky alebo nie je?
ty vies co, ked sa nad tym tak zamyslam, tak vacsinou tieto zvolavacky zacinaju, alebo su len v USA. no a je to podla mna hlavne vdaka americkemu pravu precedensu. chapes, v navodoch od elektroniky, ze napr.: pozor nesuste macku po okupani v mikrovlnke :) lebo retardovani amici sa posmyknu v mekaci na cole co sami rozliali a vysudia miliony (skutocny pripad)

cize aj velky vyrobcovia su zakakany z tych hroziacich sudnych sporov za tazke prachy. no ako si vravel o skodovke, ta sa tam asi nedovaza, neviem. vsimni si, ze vacsinou sa pise o zvolavackach znaciek, ktore maju vysoke predajne cisla v usa. toyota, honda,ford, atd.

bolo by podla ma velmi zaujimave mat nejaky skutocny prehlad ako to s tymi vsetkymi znackami je. niekde som vydel minuly rok zoznam europskych zvolavaciek. tak som cumel, ze sila. bolo tam toho kopec, len sa o tom tolko nepisalo.

inac totyota isla 20 % dole s akciami a odhad je, ze ju tato cela sranda bude stat 200 miliard dolacov len na tych opravach. a hlavne, ze prisla o jedinu vec na ktorej staqvala predaj. lebo povedzme si, nikdy sa neprezentovali ze: najlepsie jazdne vlastnosti v triede, ci dizajn najkrajsi, ci nejake nove systemy. proste spolahlivost, alebo teda hybridy. tento rok ocakavali rast predaja cez 8 %...

normalne mi ich je luto, lebo ked prekonali v pocte vyrobenych aut GM a dostali sa na prve miesto na svete, tak to bolo za cenu, ze ludia pri linkach stali do plastovych flias, aby nestracali cas. pozeral som o tom dokument. proste oni sa za znacku idu pozabijat. to je rozdiel v japonskom a americkom manazmente(individualisticky koncept). necudoval by som sa, ze bude v spravach, ze nejaky chlapik z toyoty spacha kvoli hambe harakiri.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Skor si myslim,ze americania si chrania takymto sposobom svoj trh pred dovozom japonskych aut.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

mjato napísal:Skor si myslim,ze americania si chrania takymto sposobom svoj trh pred dovozom japonskych aut.
no neviem. ak si amik a airbag ti zabije zenu, alebo kvoli chybnemu plynovemu pedalu sa utopi v aute v jazere, tak ti podla mna nepojde o ochranu americkeho trhu. ale mozne to je.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Je kriza a v automobilovom priemysle su miliardy dolarov.Myslim,ze tie americke sra.cky maju zavaznejsie problemi ako japonske,ale o tom sa nehovori.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

No, v USA sa kazda firma boji sudov, nakolko sa tam uz vysudili tazke prachy za blbosti.
Spominam si na zensku, co sa oliala kavou v McDonalde a ona sa popalila - a vysudila nenormalne peniaze.
Kazdopadne, priklad by si mohol vziat aj Renault so svojimi uzasnymi dieselovymi motormi.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

mjato napísal:Je kriza a v automobilovom priemysle su miliardy dolarov.Myslim,ze tie americke sra.cky maju zavaznejsie problemi ako japonske,ale o tom sa nehovori.
urcite, ono toho bude viac u vsetkych znaciek, len nie vsetko vzdy vyjde na povrch.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

mjato napísal:Skor si myslim,ze americania si chrania takymto sposobom svoj trh pred dovozom japonskych aut.
...ja mam s toho taky isty pocit...je plno inych znaciek, ktore maju ovela vaznejsie problemy a vobec nie su medializovane...honda a toyota su dost vaznym konkurentom na americkom trhu voci domacej znacke, tak uz nieco spravit museli...nehovorim, ze to nie je vazna zavada, ale je to skvor ucelove voci trhu, ako zamerane na cloveka co vlastni problemovy typ vozidla...
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

certik22 napísal:
mjato napísal:Skor si myslim,ze americania si chrania takymto sposobom svoj trh pred dovozom japonskych aut.
...ja mam s toho taky isty pocit...je plno inych znaciek, ktore maju ovela vaznejsie problemy a vobec nie su medializovane...honda a toyota su dost vaznym konkurentom na americkom trhu voci domacej znacke, tak uz nieco spravit museli...nehovorim, ze to nie je vazna zavada, ale je to skvor ucelove voci trhu, ako zamerane na cloveka co vlastni problemovy typ vozidla...
no nech uz je to akokolvek je to skoda, lebo z tychto automobiliek mam pocit, ze sa snazia robit veci fakt poriadne.
Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ghaur »

SlickVic napísal: .... tak to bolo za cenu, ze ludia pri linkach stali do plastovych flias, aby nestracali cas....
Nieco mi o tom hovor..pracujem vo firme kde sa vyrabaju konektory do aut (citroen/peugeot/renault) a viem ako nas nahanaju aby bolo cim viac vyrobenych....nie kvalita ale kvantita...robime aj konektory na airbagy co sa tu aj sem tam rozobera "svieti mi kontrolka airbagu"
poradite mu..."vymen konektor bude vadny"...a preco ? pretoze cim viac sa ich vyrobi za jednu smenu tym lacnejsie ich to vyjde. A poviem vam je to chyba hlavne ludi pracujucich na takychto linkach...ked to jednej smene ide rychlejsie a vyrobia viac ako je norma tak sa normy dvihnu a musia robit viac vsetky smeny...potom sa nestiha, kazdy sa ponahla a nekontroluje sa to tak, ako by malo. To je ale ta slovenska inteligencia...zeny pri strojoch sa pretekaju ktora viac vyrobi :40bd: ...ked prisiel riaditel firmy so stopkami a pozeral kto ako rychlo robi tie pohlavne organy zacali robit pred nim este rychlejsie aby sa ukazali ake su sikovne :40bd: ..teraz jedna otazka...kde na svete sa este takto vyraba ?...odpoved...v cine...poznamka...v aprili sa tato firma stahuje do ciny pretoze tam ich budu moct nahanat este viac a za podstatne menej penazi...tak to potom vyzera ked si kupite nieco "Made in China"
mpwrc
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mpwrc »

Tak podobne problémy má aj VW v južnem amerike, aj ked to je iný trh s inými autami, myslím
http://news.auto.cz/ekonomika/volkswage ... -vozu.html
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

SlickVic uz mas komplexy aj s HONDY ??? :42f9:
cassey
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cassey »

VW Brazilia zvolava 200000 aut na kontrolu-epidemia????

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 100 neregistrovaných