Kde su lpg čerpacky

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Kde su lpg čerpacky

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

Zdravim, chystam sa ist na aute do talianska na dovolenku a mam auto na lpg takze ci by ste mi niekto vedeli poradit kde by som mohol natankovat, vyrazam z Prievidze potom by mi bolo najlepsie natankovat niekde v BA ale neviem ze kde.... potom v rakusku som nevidel ziadnu lpg stanicu potom az v taliansku
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem či to už tu na tomto portali bolo rozoberané,

no ak nie,tak pridám,že v celom Rakusku je len okolo 9 čerpačiek LPG (!) :3c90:

treba pogooglit , vyhodí ti zoznam aj s adresami

Ak budeš prechádzať cez Villach tak tam by mala byť jedna
na nej som ešte nebol...

Ja chodím tankovať na tieto 2 :

za Grazom smerom na Salzburg je to presne 22 km pri diaľnici za 10 km tunelom (!) dosť depresívné ist cez taký dlhý tunel...

je to čerpačka OMV , plyn hadam najdrahší v Europe ,ale kvalita veľmi O.K.
stojan lpg,je hned pri vchode za vymurovanou stenou
sytem plnenia italsky/redukciu netreba/

na ďalšej čerpačke ,čo som tankoval je v Salzburgu ,ale tam nedoporučujem ist, je otvorená len od 7:00 do 15:30 potom dedo ma fajront a ide zu hause, ma slaby plniaci tlak a natankuješ leda tak 25 litrov.
A okrem toho trafíš tam len podľa navigácie

Na ďalších čerpačkach som nebol.. Aj pri Viedni maju byť 2
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

"tankovat LPG niekde v BA" ?

...to nemyslis vazne :)

Ale aj tak vygooglil som Ti to, zabralo mi to presne 3 sekundy.

http://natankuj.sme.sk/ceny-phm/?typ=ph ... 2&znacka=0

Odporucam sa Ti nespoliehat na tych 9 rakuskych LPG cerpaciek, natankovat v BA, a preletiet cele AT na jednu nadrz. (ak sa podari, neviem aky mas dojazd)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

samozrejme ti dakujem za 3 sekundy tvojho zivota ktore si pre mna obetoval, avsak myslel som to tak, ze ktoru mam cestou najblizsie z dialnice ci nahodou nevies, nakolko som majitelom auta na lpg zhruba 2 mesiace nemam to tu este tak pobehane, najlepsie by bolo keby som len niekde popri dialnici natankoval nech nemusim zachadzat a bludit po BA a ako si napisal, prefrcim rakusko bez tankovania, ked tak nejakych 10litrov benzinu ma nezabije a nafukam si potom az v IT, tam neviete nahodou ako daleko je prva cerpacka.... idem do lida di jesola, cize smer udine a potom venezia
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Kvôli takým ako si ty je potom ťažšie hľadanie starších tém na fóre, lebo je zaprasené takýmito zbytočnými témami, ktorých je tu aspoň polovica.
Keby si si na hornom okraji ťukol na "fórum" a tam na "LPG" tak je tam 9 strán a medzi nimi aj odpoveď na tvoje otázky.
Veď si naplánuj cestu a popri ceste hľadaj podľa mapy, kde sú čerpačky.
Ale to sa ti zrejme nechce.
Tu má ktosi vedieť kedy a kade pojdeš, akú máš výdrž nádrže a podľa to ti plánovať kde budeš tankovať. Tak nejako si to predstavuješ???

A v rakúsku je síce púmp nie toľko koľko by bolo treba, ale minimálne 20 ich je, tu je zoznam.
A okrem toho tam nie je uvedená minimálne jedna, tá je na výjazde z diaľnice A1 pri Pochlarne.
http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C%2C%2C1 ... h=Anzeigen
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

vidis, dakujem, vdaka tomu som si naplanoval trasu len s jednym tankovanim a to v Neudorf 163 8262 Ilz a uz nemusim tankovat nikde inde... diky
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Pozor na ten Ilz, bol som tam pred mesiacom a LPG som tam nenasiel! V A som tankoval na jednej Agip pumpe a OMV viac som nenasiel. Potom hned za hranicou cca 35-50km je Esso pumpa v IT cena okolo 82centov. Cestou spat odporucam natankovat aj den vopred lebo posledna nonstop pumpa pred A hranicou ma cenu 92centov a potom az na skoro prazdnu nadrz kdesi za Steiermarkom ta agipka. Totiz taliani maju okreskove pumpy otvorene len cez prac dobu.
Inak bol som v Bibione, co mas hned vedla a na Jesolo mas este asi 2-3 pumpy na okreske ked uz budes. Maju dobre ceny na nich, na taliansky plyn som mal o 1L nizsiu spotrebu ako u nas... Rakusky nic moc...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To si musel zle hľadať, v tejto chvíli som tam telefonoval (
Autohof Rath Car & Truckstop), potvrdili mi že majú otvorené nonstop, LPG majú a koncovka pre osobné autá ako v Taliansku.
Ale ja osobne som tam ešte netankoval, vtedy keď som jazdil v tých končinách s autom na LPG, to tam ešte nebolo.
Ale je to hneď vedľa diaľnice pri výjazde na Ilz, majú tam aj vývesnú tabuľu Spar.
Naposledy upravil/-a wilz v 12.07.2012 10:03, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

a čo také strašné by sa stalo, ak by si prešiel niekolko desat km na bendzin ?

Motoru a hlavne ventilom,to len prospeje...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Dalibor99,

pohoda, nic sa nedeje.

Stastnu cestu a prijemnu dovolenku !
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

ked tak pozeram vihodnejsie mi bude 7411 Loipersdorf-Kitzladen a hlavne lahsie na najdenie nakolko je to priamo na dialnici, nic sa nestane ked pojdem par desiatok km na benzin. ja s tym aj ratam, natankoval som plnu aj benzin aj lpg aby som niekde neostal visiet ale zasa uznaj, ze tankovat v IT na dialnici benzin za skoro 2€ je trosku dost najma pre slovaka... dakujem vam vsetkym za rady.... za par hodin vyrazam.... ak sa nevratim tak som lpg cerpacky nenasiel :) majte sa tu pekne
pinarello
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 06.12.2011 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinarello »

Veríme že sa vrátiš a napíšeš kde sa ti podarilo natankovať LPG
weg66
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.03.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weg66 »

páni v taliansku stačí zísť z diaľnice a ísť kúsok po okreske(napr. UDINE-PORDENONE)a môžte si natankovať LPG aj do bandasky... Len hľadajte GPL-majú to opačne(alebo žeby my?--D). Vlastne ani nemusíte hľadať,je to skoro všade. Niekto tu písal že až po150-200km.Neviem či bol určite v taliansku.Ved si uvedomte že to tam je najviac rozšírené a pumpa každých 150km??? Inak pri SALZBURGu keby niekto hľadal tak na okreske B20 FRAILASSING-BAD REICHENHAL je ARAL s LPG. Síce nemecká ale autu je to asi jedno. Treba zísť SALZBURG centrum a čítať tabule-smer FRAILASSING,prejdete hranicu do nemecka a potom smer BAD REICHENHAL. A netreba sa ani vracať lebo kúsok odtiaľ je nemecká diaľnicaA8 a tam si zas zvolíte smer MNíCHOV alebo SALZBURG. Nem.diaľnica je grátis pre osobáky.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dovolím si zverejniť najnovšiu skúsenosť:
Vo Wien som objavil že je možné tankovať LPG už aj na čerpačke ENI, čo sa nachádza na Donaustrasse 43. Cena 87 Centov, majú všetky adaptéry, prevádzka 6 až 22 hod.
Je tam aj stojan na CNG.
Je to na severnej strane Dunaja, od nultého km (križovanie dialnice) to je cez most cca 4 km.
Naposledy upravil/-a wilz v 26.01.2013 23:12, upravené celkom 1 krát.
magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magnetique »

myslim ze v rakusku s lpg nie je problem:

Obrázok
[/img]
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných