Kde si prenajať staršiu prémiovku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tundal
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.02.2016 11:40
Zdieľať na Facebook

Kde si prenajať staršiu prémiovku?

Príspevok od používateľa tundal »

Dobry den prajem,
mam na Vas jednu asi specialnu otazku, ktora tu este asi neodznela.
Mam zaujem o prenajom starsieho premioveho vozidla.
Kedysi som vlastnil par starsich premiovych vozidiel a nakolko viem co obnasal servis vtedy, nechcem si ani predstavit co obnasa teeraz ked tie auta maju 20r a viac a vsetko je tam pokazene.
Ale srdce nepusti a chcel by som si este zajazdit. Uz mam rodinu takze vela penazi za to dat nemozem, tak by som si to tak rad na tyzden prenajal.
Neviete o nejakej pozicovni , ktora prenajima aj taketo starsie kusky ?
Mam zaujem o Audi A8 D2, prip aj D3 ale len predfacelift.
BMW 7 E38
BMW 8
BMW X5
Chevy Corvette C5
Chevy Camaro 1999
Mercedes S W140 a W220
Mercedes E W210
Cadillac Eldorado 1995/1996
Ford Mustang 2000
Hummer H2 2003
Jaguar S type 1999/2000
Jaguar X type 2002
Jaguar XJ 2003
Jeep Grand Cherokee 1995

Dakujem Vam velmi pekne.
Krasny den prajem
S pozdravom
Jan
ladislav.spano
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.11.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

tundal

Príspevok od používateľa ladislav.spano »

Nic proti ale toto som tu videl uz aspon 5x takze nepis ze to tu nezaznelo a bolo to v rozpati par rokov ,,, takze podla mna si akurat suflikant co chce to auto nie pozicat ale tak max. ukradnut.......
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Už vidím ako by niekto ,hoci komu požičiaval BMW8 alebo nejakého staršieho mustanga :40bd:
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Odkial si? Kolko by si bol ochotny zaplatit za tyzden jazdenia? O jednej W220 S430 by som vedel...
Len neviem ako si to predstavujes, co ak naburas alebo inak poskodis a majitel si to auto ceni na 6tisic? Co potom?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zavolaj na nejaky inzerat ten kto take auto predava ho rad pozicia ze nejake prachy.ale 100 euro na tyzden to asi nebude.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nikto rozumny ti to nepozicia, lebo sa bude bat ze do tyzdna si poprehadzujes zopar suciastok z jeho dobreho vozu na tvoju vrazdu ktoru mas niekde v garazi.

Akakolvek vec, napriklad vzduchovy podvozok na Medveda S, ma ukrutne vyssiu hodnotu a cenu (to nie su rovnake veci) nez 400eur ktore by od teba MOZNO dostal a dal by ti tyzden sa vyvazat a vyvadzat.

Za tie prachy to proste nestoji. Preto to ziadna pozicovna neponuka - je to garantovane stratovy business. Moji chlapci teraz zaplatili 180eur za DVA DNI za posraty 1.6hdi Superb ktorym sa previezli tam a naspat 500 kilometrov. Jasneze cenovky na webe su ukrutne ine, ale... ides mimo statu, priplatok. Idu traja soferi, priplatok. Chces zimne gumy, priplatok 8 eur som sa skoro dosral od rehotu.

Za dva dni - nieze za tyzden.

Myslis si ze ti dam do ruky D2 W12 na dvadsat sekund ? Voz, ktorych bolo vyrobenych 700 kusov dohromady a z toho menej ako polovica predlzenej verzie ? Prirataj maximalnu moznu vybavu ktora existovala v cenniku, takze auta v tomto prevedeni vznikli... hadam aj desat kusov dohromady. Co si myslis, kolko z nich dnes jazdi (to boli roky 2001, 2002) ?

Na tyzden ? Fakt ? Ani bratovi na cestu do roboty, nech sa paci 5 eur na taxi a dalsiu "peťku" na cestu naspak. Toto nie je o peniazoch. Kedze si nejake tie voziky vlastnil ako pises a vies co obnasa servis, malo by ti byt jasne ze takuto otazku ani nemusis napisat.

Uplne zbytocne. Ani nemusis napisat kolko by si bol ochotny zaplatit.

chces si zajazdit ? nech sa paci, je tu v inzeratoch jedna W140tka za 5490,-eur po repase prevodovky, dojednaj zlavu lebo uz je v inzeratoch pol roka, kup si ju za 4500, pojazdi, predaj za 3500 (nezabudni na rocne cakanie na kupca). Bola tu teraz S600L z Ciech, 149.990,- Kc, takisto tu svietila od leta mi tiekli slinky ale prihlasenie u nas... Bola tu S550 AMG, obidve citovane 2001. Ved si pozri inzeraty takychto masin, je ich dost a stoja par tisic eur.

Kup si, pojazdi, predaj. Stratis na tom rovnako ako ked si to od niekoho na tyzden pozicias.

Takto to robia velki chlapci. Teda stredni, ti velki si kupuju a nechavaju. Ceny mnohych vozikov dosiahli dno a budu len stupat. Si bijem hlavu o stenu ze som pred 10 rokmi nekupil aspon desat Jaguarov E-Type... dnes by som mal zadarmo dva domy v Bratislave.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 06.02.2016 17:54, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze - akurat som spravil edit prispevku presne v tom istom duchu. Akurat je problem takyto voz prenajat cely rok :)

Na druhu stranu, ak dam do ruky masinu chlapcovi a ten mi zavari automat, mam to dobrych 4000 v eurach minus a to este so stastim ze kto mi ho asi tak [a v akej kvalite !!!!] opravi. Plus kvanta nepriamych nakladov k tomu.

Fesaci si pomylia japonsku driftovaciu samohrajku s E38 v 5litri. Teraz bolo v AAAAAAAAute asi tri mesiace Macicka XJ, 2005, za 5.000 evra ten ich vyhodny leasing, 6.000 evra cash. Tak ma trhalo, tak hrozne ma trhalo ist tam a o desat rokov ju predat za 3.000 eur polahky... ale bohuzial aj moje parkovanie a pocet aut ktore viem jazdit maju iste prakticke limity.

Nove tragace za 60.000 eur z ktorych po 4 rokoch vlastnictva sotva vyvaris 20.000 eur ma netahaju ani trochu, zato tie starsie masinky ktorym treba venovat trochu lasky a peniaze mi sposobuju nejeden vykrik zo sna. A pritom zopar takychto kuskov stoji MENSIE prachy aj so servisom ako jedno nove Porče Mačán a strata jeho hodnoty... raz ked budem mat domčúrik s podzemnym parkovanim lajznem aj E-Type Jaguaru, to je prakticky povinnost, lenze... 50.000+eur Series I, pripadne 30.000 eur Series III s dvanastvalcom a to sa teda zdaleka nebavime superspickovy stav skor tak na lahku rekonstrukciu... a ja chcem obidve.

Mam taky adresarik kde si ukladam slovenske aj zahranicne inzeraty na taketo voziky. Zaciatkom januara som prespal aukciu v Holandsku - bol by som kupil !!! - Citroenu z 1929. Mam v rodine prislusnika z toho rocniku.

https://www.bva-auctions.com/auction/lot/19004/6647051

Ja uz som zacal. Vy si zbierajte co chcete :)
tundal
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.02.2016 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tundal »

V prvom rade dakujem za odpovede.
Nie nie som ziadny smelinar ani nic podobne, ani neviem odkial ste to na mna vytiahli...proste som velky fanusik tychto aut ... a uz zial znova si take auto na krk nezoberiem.
Mp3turbo...neviem odkial ste vytiahli ze D2ka je velmi vzacne auto...skor by som povedal ze pre bezneho cloveka je to uz len kopa srotu, pre mna kus historie. Ved len po bazaroch chodia od 990e do nejakych par tisic.
Skusim asi nieco pohladat v okoli mesta kde zijem.
Dakujem.
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

mp3turbo - necháp ma v zlom, myslím to fakt v dobrom + trochu žartu, ale ak si ešte nenapísal žiadnu knihu tak ju prosím napíš, určite kúpim... dobre sa mi to číta všetko :d :D ešte raz opakujem, nevysmievam sa ti ani ta nechcem nejako ponižovať - fakt to myslím iba dobre :3906:
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

a prečo si nedáš dopyt na auto ktoré kúpiš za facku a následne kým budeš čakať na kupcu sa na ňom nepovozíš? ak si šikovný, nemusí to byť pre teba vôbec strata - lebo pár ľudí sa vždy nájde, ktorí prejavia záujem gor čo sa týka toho BMW e38! asi pred rokom jedna zelená 750-tka sa predávala asi za 1700 euro - samozrejme že už bola hrobárovi na lopate ... len v mojom 5000-covom meste sú 3
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Ja som mal 2x Mercedes W140 a rozhodne by som ich nepoziciaval.. presne pre uz spomenute dôvody: riziko možných opráv by nikto nebol ochotný zaplatiť. Keď naozaj si ochotný zaplatiť tak 1000Eur/tyzden (co je asi tak min mozna cena, vid ceny prenajmov novych premioviek - radovo stovky na den), tak naozaj jedina mozna cesta je kupit vyhodne, a predat este vyhodnejsie.. treba na to mat "len" kapital a gule..

Alebo si pozicaj neaku novu premiovku, v Rakusku mas dost moznosti :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mp3turbo napísal: Si bijem hlavu o stenu ze som pred 10 rokmi nekupil aspon desat Jaguarov E-Type... dnes by som mal zadarmo dva domy v Bratislave.

No neviem či je to celkom tak, teda aspoň čo sa týka konkrétne E-Type.
Vždy sa mi to auto veľmi páčilo, takže už pred 25 rokmi som si ho veľmo chcel kúpiť, je ale pravda že som hľadal iba v Rakúsku, v iných krajinách - Anglicko, Nemecko, Holandsko bola asi situácia priaznivejšia.
Ale v Rakúsku sa už vtedy na predaj E-Type prakticky nevyskytovali a nejaké kusy za pár rokov boli buď úplný šrot, alebo ak boli kompletné, už vtedy mali nekresťanskú cenu, takže som to vzdal.

A pripájam sa k meakysvk, naozaj píšeš tu na tomto fóre svoje príspevky veľmi pútavo, keby si si našiel tému o ktorej by sa Ti chcelo rozpísať, nemuselo by to byť márne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kde si prenajať staršiu prémiovku?

Príspevok od používateľa Acon »

tundal napísal:..Kedysi som vlastnil par starsich premiovych vozidiel a nakolko viem co obnasal servis vtedy, nechcem si ani predstavit co obnasa teeraz ked tie auta maju 20r a viac a vsetko je tam pokazene.
....
Jaguar XJ 2003
Tak s týmto, ak mylíš X308 lebo X350 už je skor súčasná, mám dosť skúseností (klik na trojuholník pod mojim príspevkom). Vlastnil som ho 4r. auto jazdilo denne (manželka do práce, nákupy, výlety, dovolenky) a jediné náklady boli bežná údržba (olej, filtre). Ďalšie 2r. je auto u mojej ex a keby sa mu niečo stalo, vedel by som o tom, lebo by som ho mal na krku. Tak neviem o akých nepredstaviteľných nákladech sa tu hovorí. Ale jasné, ak sa kúpi vyhuntovaná vražda za 4000 tak do toho nasypeš 2x toľko. Prenájom bude utópia. Tie autá sa na bežný prenájom prevádzkovať nedajúa svojho miláčika z rúk nikto nedá. Takže len kúpiť a hýčkať si ho
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mp3turbo...neviem odkial ste vytiahli ze D2ka je velmi vzacne auto...

ono je to cele takze tak ako zivot samotny : hadam kazdy z nas vie ze je rozdiel medzi E65 3.0d a E65 6.0iL. Takisto je rozdiel medzi D2 a D2 - nie je A8 2.5tdi ako A8 6.0i longovica...






>> skor by som povedal ze pre bezneho cloveka je to uz len kopa srotu

isteze - otvoris inzeraty, same prekrasne 3.3tdi s vyhoblovanymi vackami a dvojcentimetrovym nanosom sadzi v motore a vsade okolo. 3.7i ktore praskali lebo nevladali a majitelia ich vzduvali. 4.2i ktore nie su nicim zaujimave pretoze su tuctove a je ich najviac.

Najdes mi prosim inzeraty kde sa predava D2 6.0i ? Skusme najst aj s cenovkou "uz od" 990eur tak ako sa tu zaznelo, kupim CELY VAGON. Samozrejme platim cash.

Podme na to.


PS: styri kruzky nemam prilis rad, citatelia mojich prispevkov to vedia.

PS2: toto by mohla byt mnamotka, ne ? http://www.autoscout24.com/offers/bmw-7 ... -281434847
ak je to naozaj vo Viedni (na jednej fotke znacka konciaca LSD co teda na Rakusko nevyzera ani nahodou plus to telefonne cislo sa mi tiez ani nahodou nezda)...

Keby som sa nebal, kupil by som dvanastvalec BMW8... idealne nekorunovanu M verziu, CSi... lenze to je duplikovany sestvalec na vsetkom, a castokrat tam polovicka valcov proste strajkovala... ale to auto bude mat neskutocnu hodnotu o 30 rokov - co sa ja snad este dozijem - napriek tomu ze ich je relativne dost. Kuknite sa co vyvadzaju cenovky E30 M3 a ake boli pred 5 rokmi, kuknite ako sa nebezpecne zacali dvihat ceny E34 M5, E39 M5, do stratosfery uz daaaavno utiekli ceny M1 (ojojoooj BMW M1, mnaaaaam). BMW M8, ktore vlastne nebolo M8 ale bolo M8, ich bude nasledovat i ked v mensej miere pretoze ich bolo vyrobenych relativne vela.
tundal
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.02.2016 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tundal »

mne staci aj3.7 ci 4.2 (chcem benzin, nie kachle)
a napr prave ta 990 sa predala uz, ale je tu za 1300e vyjazdena, rozlagrovana : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
nieco take by mi postacilo na ten tyzden a potom sa toho zbavit... nechcem trvacnost, chcem este raz zazit jazdit taky kusok.
PS: odzaciatku do konca sa bavime o beznych autach s beznym motorom, nie Long(nemam sofera), nie najsilnejsie(nechcem pretekat)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 102 neregistrovaných