Kde mam nabrať prax C,E

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

leasing..

Príspevok od používateľa romysisa »

na ten leasing vam zarabaju ,hlavne vodici krutenym volantu :41c2:
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Na C+E sa dostanes uplne lahko. Zavolaj do STD Donivo, CS Cargo, ESA Logistika a ides. Im to je jedno. Ale necakaj ziadne skvele pracovne podmienky. Hlavne sa nenechaj oblbnut a nenechaj zo sebou zametat - jazda na 2 karty, kolecka cez okno, atp. .
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Kde nabrat prax?Na 99% to funguje asi tak,ze kde naberes prax,to nikoho nezaujima.Ale zamestnavatel od teba pozaduje aby si mal 20 rokov a prax 25 rokov na danej pozicii,danej trase,s danym autom.
Tiez mam 21,C,chystam sa E,ale kde to vyuzijem,to este neviem :D
Ale,moze sa stat,ze nejaka robota sa najde.Vodicak som robil aj s kamosom,on uz v jednej firme robil,ale to bola sama nahanacka,nestihacka a ked prisiel po sichte do garaze a zas ho zacali drbat,ze kde bol tak dlho,dal im kluce od auta,vypytal si vyplatu a uz sa viac neukazal.Vraj to za tie nervy nestalo.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

chlapi ešte sa netešte z vodičáku, nezabudájte na KKV
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Tym KKV myslis nejaky ten kurz vodica?
To uz sa tu raz riesilo,ale nenasiel som tam nejake riesenie,ze kedy to potrebne je a kedy nie a ci to je potrebne aj na vnutrostatnu aviu ,alebo nie.
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Pokial viem, tak do 21r na vnutrostatnu staci 180h a na MKD treba rozsireny. Vraj sa zacala kontrolovat dochadzka na skolenia, tak uz sa to neda robit ze sa zapisem a odidem.
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

tým KKV myslím kvalifikačnú kartu vodiča , ktorá je povinná pre každého vodiča skupiny C,C1,CE,C1E ktorý sa stal držiteľom týchto skupín po 10.9. 2009, ak chceš jazdiť C alebo CE a nemáš ešte 21 rokov tak potrebuješ plných 280 hod , čo je tzv. základná kvalifikácia vodiča, ak chceš viesť len vozidla na ktoré stačí vp. sk C1, C1E tak ti stačí zrýchlený 140 hod. kurz , upozorňujem bez tej to karty je tvoje vodičské oprávnenie na skupiny C a E ---->N E P L A T N É viac informácií máš na www.kkv.sk
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

je to tak ako pise spiritus, dal som mylnu info.
kkv ale potrebujes, iba ak tvojim povolanim je vodic. ak budes murar a na domiesavaci si budes prevazat beton nutny pre tvoju pracu, tak kkv nepotrebujes.
Ivan2202
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.12.2008 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ivan2202 »

ako som uneseny ako sa tu vsetci odbavujete na tom chalanovy...prosil vás o radu a nie aby ste tu poniektory ho odcudzovali a podcenovali...ja vas všetky starích kokotkovcov mozem akurát viete čo ...mám 24rokov pracujem v jednej príspevkovej organizáci..začínal som ako 21ročny a zistil som ze poniektory 40 ročny prezívani šoferi s povolania som polozil na lopatky... pracujem tam ako aj strojník!!! kto chce a má k tomu vstah naučí sa vsetko....za tažkeho komunizmu to bolo ine kazdy ste musel íst na vojnu a tam tí šikovnejší ziskali prax a lahše sa aj zamestnali potom a aj práce bolo viac nez dost...zabudli ste ze aj ked ste mali tolko rokov co tuto chlapec uz ste boli zamestnaní ako šoferi takze prax ste nachytali sami a preto ze sa vám nebali dat auto do ruk...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Acon napísal:Ak by som mal dať do rúk 40t súpravu za ktorú som dal vlastných 110-130 000€ + cudzí tovar, tak tiež by 20r. vodič, navyše bez skúseností nemal šancu. A Ty by si to spravil rovnako. Skúsenosť naberieš postupne. Začni v regionálnej doprave na rozvoze tovaru nejakou 6 - 12tonkou. Postupne sa prepracuješ vyššie. A samozrejme s nižšou váhou sa Ti lepšie vykryje kiks z vlastnej blbosti, ktorým sa nevyhneš. Do 16-18,75m súprav bez ohľadu na váhu by vodiči bez skúseností ani nemali sadať. Osobne ma udivuje, že to legislatíva vôbec dovoluje.
biznis je biznis. Ked podpise nizku mzdu, da sa na cestu kdesi do prdelakova v socialkarskej firme potom ano, da sa.

Treba len poslat ziadosti - nejaky zufalec mu prilezitost da (mozno spolu s hmotnou zodpovednostou :)
sp1ritus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:24
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sp1ritus »

Ja to poviem takto, tu nejde iba o vodičské oprávnenia a iné školenia, tu ide vedieť sa aj predať, a akú pridanú hodnotu môžeš ponúknuť potenciálnemu zamestnávateľovi, okrem iného neber si to osobne ale táto téma sa tu rozoberala ak nie tisíc krát tak ani raz, a vkuse sa niekto nájde kto nie, že by si dal námahu niečo pohľadať a prečítať, radšej založí po tisíci prvý krát tú istú tému. Ale k veci ako už spomínali podaktorý na CE nie je problém sa dostať vďaka firmám ako STD, CS atď, závisí od regiónu kde bývaš, ale treba behať osobne po firmách poprípade telefonát, ale sedením na fóre a nariekaním ešte nikto nič nedosiahol.
PPETKO
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.06.2008 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PPETKO »

Pozor! Na MKD musiš mat 21 rokov
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

sp1ritus napísal:Ja to poviem takto, tu nejde iba o vodičské oprávnenia a iné školenia, tu ide vedieť sa aj predať, a akú pridanú hodnotu môžeš ponúknuť potenciálnemu zamestnávateľovi, .
hm, to je teraz bezne. Chalan pride, zahlasi, ze chce tisic euro v cistom a ze nevie ako dlho sa zdrzi, asi len kym najde lepsiu robotu.
A potom sa ludia cuduju, ze ich nikto nechce. ..

(nehovorim, ze tisic euro je vela na dnesnu dobu, zial zamestnavatelov, ktori ich len tak daju je v sr skutocne malo :(
ale co sme si zvolili - to mame :41c2:
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

PPETKO napísal:Pozor! Na MKD musiš mat 21 rokov
Ukaz mi prosim ta zakon v ktorom sa to pise. Uz to zrusili, niekedy to ale bolo dokonca na skuskach pre sposobilost.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Sorry, odbavavať sa na chalanovi?! Dal som mu info ako to chodí, skonštatoval som, že veľká väčšina mladých ľudí si nevie ani r iť vytrieť bez pomoci rodičov. Ale je to bohužial daň za dnešnú demokraciu, a zopár zručných vie svojimi rukami aj pracovať, viacerí si nimi užívajú automaty, pc hry a Tí šťastnejší si nimi pichajú.
Dnešná mládež to vidí ružovo, ale 50% mladých na tie drogy fakt nemá prachy a preto títo d ementi chodia do práce :4012:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných