Kde mam nabrať prax C,E

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miro78963
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Kde mam nabrať prax C,E

Príspevok od používateľa miro78963 »

Zdravím, mam 20 rokov mam už spravený vodičak C,E a stále sa mi nedarí nájsť pracú či už na sólo alebo kamión viem že mam len 20r. a možno si hovoríte že je to ešte zasran na také auta, neviem nejaké rady ? Ďakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak by som mal dať do rúk 40t súpravu za ktorú som dal vlastných 110-130 000€ + cudzí tovar, tak tiež by 20r. vodič, navyše bez skúseností nemal šancu. A Ty by si to spravil rovnako. Skúsenosť naberieš postupne. Začni v regionálnej doprave na rozvoze tovaru nejakou 6 - 12tonkou. Postupne sa prepracuješ vyššie. A samozrejme s nižšou váhou sa Ti lepšie vykryje kiks z vlastnej blbosti, ktorým sa nevyhneš. Do 16-18,75m súprav bez ohľadu na váhu by vodiči bez skúseností ani nemali sadať. Osobne ma udivuje, že to legislatíva vôbec dovoluje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja neviem,keď som žiadal o E musel som dokladovať prax,tak som trochu z tých 20 rokov vygulený.Ale inak úplne identicky z Aconom súhlasím,treba začať a vypracovať sa zospodu.Osobne by som tiež súpravu nedal do rúk dvadsať ročného,ľutujem,v úprimnosti prezradím že ten vek je ďaleko od rozvážneho a dozretého chlapa za volant,a riskovať tam kde je málo percent v prospech toho že to bude dobrý ťah ?
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

A VP na motorky bude nasa uzasna vlada obmedzovat nadalej...pritom motorkar vo vacsine pripadov zabije len seba...a predstavte si bocny naraz 45 ton do autobusu.
Poznam aj 20rocnych co tahaju 40ton ale taktiez zacinali na mensich vozitkach.
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

Kamos tiez si spravil vodicak ,a v Donivo vo zvolene uz jazdi sam a nemal vobec prax.Nemaju soferov tak daju aj novacikom ,ale skor budes zopar jazd jazdit vo dvojici.Skus sa tam opytat .Je to moj spoluziak ,tiez som oci vyvaloval ze sa dal na kamion a vobec by som o nom nepovedal ze bude raz kamionista .Jazdi tam od marca tohto roku.Ale da sa najst.Su firmy kde budes jazdit vo dvojici a potom podla predpokladov ta pustia sameho .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To Donivo myslím, že aj platí kurz...
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

chlapci odporucam firmu OS Transport STANIK.Je tam uplne novy vozovy park,vyplata presne nacas,vlastny servis,vlastna umyvarka,viem ze tam priberaju,lebo maju velmi vela kamionov novych objednanych a malo vodicov.Beru aj mladych chalanov,nechaju ich pol roka jazdit vo dvojici a az potom idu sami.Je to momentalne asi najlepsia slovenska kamionka.Len je to na kysuciach.
andyrs
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 18.03.2009 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andyrs »

áno Donivo ti zacvaká komplet vodičský + všetko okolo toho, ale zaviažeš sa im na 5 rokov. Neviem či je to dobré alebo zlé, každopádne máš na 5 rokov postarané o prácu za relatívne slušný plat. Len im budeš jazdiť počas tých piatich rokov ako ti písknu, 6 týždňov v únii ti zavelí a či chceš -nechceš hybaj...
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

vyskusaj Sad-ku byvaly spoluziak tam zacinal na Liazke a potom jazdil na mercedese
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

klamat, klamat, klamat!!! :40bd:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veru, s klamaním na Slovensku dosiahneš veľmi veľa...
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

to Acon ..."Ak by som mal dať do rúk 40t súpravu za ktorú som dal vlastných 110-130 000€"...

Haha..."tych vlastnych" myslis vazne?...ukaz mi dopravcu co podnika s vlastnymi zdrojmi /financnymi/ nie leasing, uver atd. a vykesuje 110 litrov za supravu...???? Takeho nepoznam...a leasing...to je financovanie cudzimi zdrojmi, kedy je vsetko vratane supravy poistene ...vodici by mali mat samozrejme poistenie zodpovednosti za skodu sposobenu zamestnavatelovi tiez a vsetko je...resp. pri podnikani financovanim cudzimi zdrojmi /banky, poistovne, leasingovky.../...musi byt kryte...takze ta suprava si na seba v case financovania zaraba sama...tvoje su "len" zdroje na vstupe /akontacia + naklady/... :3020:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci , hlavne vy starší spomeňte si ako to bolo s vami.Myslím že tak 1% šoférov starších 40 rokov si robilo "C" za vlastné. Zvyšok cez armádu , a tá aj prostredníctvom KVK zariadila prax , a to prvotné "vyjazdenie " sa šoférov. No a tí lepší išli do civilu aj s "D" a "E". To teraz mladým chýba , celkovo tá ZVS dosť mladým luďom chýba.(to je pohlad staršej generácie na aj svoje deti.)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Matulkoo napísal:to Acon ..."Ak by som mal dať do rúk 40t súpravu za ktorú som dal vlastných 110-130 000€"...

Haha..."tych vlastnych" myslis vazne?...ukaz mi dopravcu co podnika s vlastnymi zdrojmi /financnymi/ nie leasing,
A lesing spláca kto? Sused? Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:Chlapci , hlavne vy starší spomeňte si ako to bolo s vami.Myslím že tak 1% šoférov starších 40 rokov si robilo "C" za vlastné. Zvyšok cez armádu , a tá aj prostredníctvom KVK zariadila prax , a to prvotné "vyjazdenie " sa šoférov. No a tí lepší išli do civilu aj s "D" a "E". To teraz mladým chýba , celkovo tá ZVS dosť mladým luďom chýba.(to je pohlad staršej generácie na aj svoje deti.)
Kua svätá pravda, tam aspoň naučili si d ementov utrieť si zadok vlastnou rukou, lebo dnešnej mládeži( česť výnimkám) utiera r iť otec a mati a hlavne ich prachy čo im dávajú do papuli za nič robenie!
Potom rozmaznaní pan kharti rozbíjú drahé autá a smejú sa normálnym do očí.
Na takých 24 mesiacov ZVS v Domažlice nikdy více a podobné kasína!
Inak k téme v STD Donovo Ti dajú full školenie ako oj.ebať bagúňov, kde sa zakladá magnet, ako sa čaruje s krúžkami a podobné disciplíny.
Vodičák tam odrábaš 5 rokov, ak končíš skôr tak Ti ho strhnú z poslednej almužny, inak k vyjadreniu kolegu o inteligencii vodičov v STD Donivo, nemáš pravdu, že len tam robia ch ujovia, aj v iných menších firmách robia potkany, a podobné krysy.
Sú firmy aj iné v okolí TN kde Ťa dajú do dvojky, a skúsia zaučiť. V okolí BB je aj BT Transport ZV, nie su až taký zlý ako sa píše. Je to vzájomné, ak je vodič ch uj, tak sa k nemu aj tak správajú,normálny vodič nemení firmy ako spodné prádlo.
Môj kolega napr. pracuje vo firme 20 rokov, jazdí, neožiera sa nak/vykl stíha nemá škody, peniaze sú načas tak nie je o čom. :4012:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných