Kde končia ukradnuté motorky - rada

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Kde končia ukradnuté motorky - rada

Príspevok od používateľa Mixy »

Zdravím vás, rád by som požiadal o radu. Pred 2 týždňami mi zpred domu ukradli pomerne nový skúter a zaujímalo by ma aké sú varianty čo s ním vedia zlodeji urobiť.
Pravdepodobne to boli amatéri, nemali u seba výbavu a ani dodávku do ktorej by ho boli naložili. Bol uviazaný riadnym hrubým zámkom ktorý museli dlho píliť a následne chceli skúter odtlačiť. Ale na brzdovom kotúči bol tiež zámok ktorý nebol pod plachtou vidno, preto si išli zobrať o ulicu dalej k susedovi prívesný vozík a naložili ho.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To nemohol byť nik iný ako cigáni, ktorý ho predajú zasa len iným cigánom ktorý ho budú používať
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je kopec dedín a ciest kde nestretneš živej duše a nieto ešte PMJčku alebo dopravákov a nejakú CK....Takže tam sa potom jazdí super aj bez EČ a PZP . Alebo skončí na ND ...Darca po búračke ostali papiere....PS bývam v BA najazdené hafo km na scootri ale zastavili ma možno 3-4 razy a len vždy ak som dačo spáchal...Takže jazdiť sa dá aj bez papierov aj vo väčšej dedine .je to len o odvahe.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Ak by ho náhodou rozobrali a chceli predať do výkupu kovošrotu, čo by mohlo byť cca 50 kg kovu, je možné že ho aj v zberných surovinách bez laického preverenia pôvodu príjmu?
shark79
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.01.2010 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shark79 »

Prečo by mal v zberných surovinách kontrolovať pôvod šrotu? Pokiaľ nie je evidentné, že to pochádza z trestnej činnosti (medené káble, kanalizačný poklop atď.) tak nato kašlú, ide o biznis :zg282:

Prídem a poviem, že som rozflákal skúter a mu ho tam nechám za cenu šrotu :-) a aj vlk je sýty a ovca celá ale keďže nekradnem tak budem zasa hladný :4012:
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Futura, mám presne najväčšie podozrenie na tieto individuá. Je u nás v mestečku takáto skupinka. Feťáci, čo sa len celé dni poflakujú. Len akurát neviem, čo s tým môžu robiť.

Ale v základe som spravil tú chybu, že som to podcenil. Nepoistil som ho a nedal som do neho gps vysielač.
Ale ide mi hlavne o obmedzenie takéhoto konania v mojom okolí. Nieje to prvý prípad v našej ulici za tento polrok.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ja len tolko,že nechavať motorku na ulici cez noc,je čisty HAZARD

nie sme v taliansku...

určite by som zhaňal garaž ...

okrem motorky uložiš do nej spustu nepotrebneho haraburdia

a suma za prenajom garažu nejaky 30 euro mesačne nie je

zas až taka položka...

aj ked by som mal k tomu garažu chodit na pešo cez pol mesta....

vždy sa to oplatí...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ten garaž? :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ta ňe? :d :D
Tak jak: Ten motor... :2f93:
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Pre Laco 1871

Príspevok od používateľa marianauris »

Laco, len pre info. Takýto chytrý bol aj jeden garážový sused- kutil. V garáži mal nové fáro, motorku 1000 ccm, x- druhov náradia. Bránu na garáži mal poistenú zámkami, nejaký poplašný systém a ja neviem čo ešte. Bolo mu to prd platné, keďže nejakí vychcálkovia sa mu prebúrali do garáže cez zadnú stenu, kde urobili aspoň metrovú dieru. Všetko mu ukradli a keďže mal veľa vecí a málo miesta, tak pre vynášaní vecí mu poškrabali a dobili aj takmer nové auto. Stalo sa to pár rokmi a doteraz Policia nič nenašla. Čiže ani garáž nie je istota. I keď uznávam, je to vždy lepšie ako parkovanie na ulici.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Aj ked mam v okoli vela garazi, za 1,5 roka som nezohnal prenajom. Ak nieco bolo, tak na predaj. vo vedlajsom vchode ma chlapik endurku bez zamku pod plachtou uz par rokov na parkovisku a nic sa nestalo. aj keby bola garaz, vzdy sa moze najst kreten ktory si ta vyhliadne alebo dobry sused co da s radostou tip.
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

čisto teoreticky, aké sú možnosti zabezpečenia motorky keď sa parkuje vonku a nie v garazi. z tohto priebehu je mi jasne, ze žiadna hrubá reťaz nepomoze, ale spomínali ste tu gps. ako to funguje? vie to zlodej rýchlo identifikovať a eliminovať?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď má vo vrecku rušičku tak nemusí nič identifikovať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

čo sa týka garažov , tak v meste kde byvam je prazdna a nepouživana zhruba 1/3 všetkych garážov

lenže tieto garáže su aj tak nepoužitelne ,zavlhnuté a malé...

v dnešnej dobe mpv a suv je garaž o rozmeroch 5x2,70 m

na 2 veci...

ale poznam týpkov,čo tie garaže používaju ako sklad

rozneho haraburdia

treba si dat inzerat ,že chceš do prenajmu garaž
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní