Kde a kedy používať autokameru

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa seven549 »

ja ju mam stale zapnutu prednu a zadnu aj ked auto parkuje.nikdy s tym nebol problem u rakusakov nemcov svicarov.aj ked sa nemecke civilne komando pytalo ci to je zapnute,povedal som ze ano.

nonstop bezi,nezerie to autobateriu.pouzivam truecam A6.v autach su namontovane drziaky kable len si prehadzujem tie kamery do auta ktore opusta dvor.

vela to robi na cestach ak soferi vidia ze su natacany.ak sa nejaky na mna zozadu lepi uz to boli aj policajti v superbe na dialnici tak staci mi prstom ukazat ze mam kameru.

nemam na sklach cierne folie aj cez den alebo v noci kazdy vidi ze nieco za sklom je.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Novinárkovia a ich vyvolávanie paniky... Konkrétne v Rakúsku to vôbec nie je zakázané - zakázané je len tie záznamy zverejňovať bez súhlasu tých, ktorí sú na záznamoch. Čiže je tam zakázané napríklad dať niekam na net video typu "Pozrite sa na debila, ako jazdí". Bol o tom dokonca rozhovor so zástupcom nášho Ministerstva zahraničných vecí.

Nehovoriac o tom, že je úplný debilizmus to zakazovať - však tá kamera zaznamenáva len to, čo človek aj tak vidí, aký problém? To by rovno museli zakázať aj fotenie z auta, retardi.

Táto psychopatická buzerácia za všetko možné už musí viesť každého uvažujúceho človeka k záveru, že hlavným motívom práce europoslancov je každý deň vymýšľať, čím by aj dnes nasrali ľudí, vďaka ktorým si tak kráľovsky žijú.
Lenže vysvetľujte toto zaboostrovaným, ktorí sa dva roky dusili v rúškach.

Ale to sme odbočili.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

Tiež kamery, len nie v aute :40bd: :40bd:
https://www.dnes24.sk/policia-chysta-pa ... oTUsVG8e5g
Vynikajúco , klobúk dolu, konečne niečo aj pre občanov, nielen pre pretekárov :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte k naozaj autokamerám
https://www.facebook.com/policiaslovaki ... 1671333180
Zmes videí od vás. Pamätajte ak máte na autokamere zachytený dopravný priestupok zoberte ho a choďte na políciu - vaša výpoveď je nevyhnutná.
Toto je pod každým videom od policie. :4012:
Fakt sa odhodlám zainvestujem do kamery aby ukazovala aj rýchlosť podla GPS a budem chodiť žalovať ako malý Jožko pani učitelke, lebo tolko hajzlov čo je po cestách už fakt dlho nebolo. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až na to, že kamerový záznam nie je dôkaz.., v prípade vysokej rýchlosti.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa seven549 »

kamera v aute sluzi len na dokazovanie svojej neviny v priprade nehody

v ziadnej krajine eu sa neda --ako si vacsina mysli ze poslem policajtom videozaznam ze aha ten ma predbiehal na plnej ciare a teraz akoze ho policia zavrie do basy---

a tiez tie videa co sa deje na ceste ak niekto hodi na social siete alebo youtube moze mat problem ze si ho niekto najde a bude od neho ziadat peniaze hoci aj o 10 rokov.tie zaznamy su len a len pre toho kto tu kameru ma a v pripade dokazovania neviny sa daju pouzit.inac je vsetko zakazane publikovat kdekolvek.na dokazanie viny su akceptovatelne len policajne kamery a zaznamy sa beru ako dokaz na priestupok.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Seven, takze komplet spravodajstvo v TV je podla teba nelegalne….

Nebud zo vsetkeho dosraty a nastuduj si zakony. Dost ti to v zivote pomoze.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

lubos zimovcak napísal: 22.04.2023 23:55 Až na to, že kamerový záznam nie je dôkaz.., v prípade vysokej rýchlosti.
Takže tie výzvy na nahlasenie sú len také kecy a ak tam prídeš pošlú ťa preč.???? :4012:
-ako si vacsina mysli ze poslem policajtom videozaznam ze aha ten ma predbiehal na plnej ciare a teraz akoze ho policia zavrie do basy---
Seven - jasne je tam napísané - vaša výpoveď je nevyhnutná - záznam z kamery je len na podporu tvojho udania.
Rovnako ako keď si nechám namlátiť do držky, donesiem papier od lekára a dotyčného zavrú. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kamera nie je radar..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo moja výpeveď je relevantná , kamera ju len potvrdzuje, Nedá mu pokutu za rýchlosť, ale za nebezpečný spôsob jazdy, nedodržanie vzdialenosti, odstupu, nedanie znamenia o zmene smeru jazdy. Proste udanie sa musí riešiť s tým, že o výsledku informuješ občana ktorý podnet podal.
Opakujem, ak by nedávali za to pokuty tak nevyzývajú občanov na nahlasovanie. Samozrejme netýka sa to len dopravy - ak nafilmujem chlapov ako sa mlátia pred krčmou, tak ich skasírujú za výtržníctvo. :40bd: :40bd:
Pokuta je príjem štátneho rozpočtu, teda vlastne výsledok práce štátneho zamestnanca. A ak mi zamestnanec nezarába tak mu nedám premie alebo sa s ním rozlúčim. lol Ta ne??? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa seven549 »

fzubaty napísal: 23.04.2023 08:27 Seven, takze komplet spravodajstvo v TV je podla teba nelegalne….

Nebud zo vsetkeho dosraty a nastuduj si zakony. Dost ti to v zivote pomoze.
ale tu sa bavime o autokamere.nie o televizii.televizia je ina vec maju na to povolenie.ja ked natocim napr dronom nejaku firmu ako pracuje z 200 metrovej vysky ani nebudu tusit ze tam nad nimi nieco je,je to tiez zakazane publikovat pre bezneho obcana.a dronom som nakameroval uz toho dost.ak to chcem niekam dat napr yout tube musim mat drona zaregistrovaneho poplatok 600 euro rocne.

ja sledujem len co je zakazane nie povolene.a ako sa vravi -----------nikdy nikto netusi odkial vietor casom zafuka---------.

uz som bol aj na policii toho drona mi uz raz chytili v 2019 roku.mali ho tam tyzden na preskumanie pretoze je to autonomny dron.potom mi ho vratili ale videozaznamy z neho na sd karte 128gb videi boli zaslane na ministerstvo kde si vsetko prezreli co vsetko som porusil.a davaju sa za to pokuty alebo hrozi aj odobratie drona.ten dron ma aj transponder vysielac so svojou nieco ako spz cize kazdy radar kdekolvek na sk sa dopatra k majitelovi.lebo uz bol preskumany a udaje zapisane na policii.

dali mi komplet cely zakonnik a pravidla aj letectva.je to na 8stran A4 obojstranne.a aj male sukromne lietadla alebo helikoptery dost porusuju letovu vysku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - nemyslíš , že dron a autokamera sú kúščik ďalej od seba??? Tu to bolo myslené nie na zverejnenie ale ako dôkaz pre poisťovňu a policiu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja by som dal autokameru ako povinnú výbavu do nových áut. Slúžila by len ako čierna skrinka pre zdokumentovanie dopravnej nehody, nič viac nič menej.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kde a kedy používať autokameru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tazko argumentovat seven. Ked nevidis rozdiel medzi dronom a autokamerou.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných