Kawasaki gpx 500 R start

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

murko112
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.09.2011 13:47
Zdieľať na Facebook

Kawasaki gpx 500 R start

Príspevok od používateľa murko112 »

Zdravim mam problem s moju Kawu. A to konkretne s startovaním. Ak je motorka studena pridem k nej aj po mesiaci chytí na brnk, vozim sa medzi tým nejaká prestavka ešte aj vtedy chytí( 2, 3 prestavky a vtedy chytí) a z ničoho nič, nechce nastartovat, len točí točí a neodpali vobec, musim počkat cca pol hodinku až hodinku kým vychladne a vtedy hned naskočí. Inak medzi tým stale len točí a točí...už tomu nerozumiem a neviem si dat vobec radi, bo mi to urobí raz za cas a neočakávane...dakujem za vaše postrehy
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je to karbec tak ak je tam elektrický sytič tak asi nepracuje ...ak je tam manuálny tak asi je dakde dačo zle okolo neho a ak je tam vstrekovanie tak môže byť zlé teplotné čidlo. Falošný vzduch by som vylúčil taká závada by mala skorej opačný efekt...
murko112
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.09.2011 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murko112 »

Je to karburator s manualnym syticom. Asi pred mesiacom mi to spravilo pocas jazdy. Isiel som klasika na najvyssom prevodovom stupni a motorka stratila vykon len som podradoval az do 1 a skapala. Uz len tocila a tocila ani raz neodpalila. Za 45 minut statia , sedenia pri krajnici pridem k nej a chytila hned na brnk....
basky
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 04.10.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa basky »

Cau..neviem v akom stave mas sviecky.. Mozu mat kludne blbe teplotne cislo, ze sa im proste paci ten studeny stav a ked sa prehreju, ze to uz nie je ono.. Neviem..iba ma to napadlo, to vyskusas asi najrychlejsie a najlacnejsie. Este ma tak napadlo, ze ja mam na mojej honde palivove cerpadlo, a podobne ma trapila jeden cas, lebo raz slo normalne, a potom bud uplne vynechalo za jazdy, alebo ked som ju trochu viac tocil, tak som vytiahol palivo a zacala sa dusit. Cerpadlo lahko odpojis a elektrikar este lahsie preskusa.
murko112
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.09.2011 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murko112 »

Sviecky maju cca 9000 km zasebou a tretiu sezonu NGK...ale skusit mozem diku
basky
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 04.10.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa basky »

9000km na motosvieckach moze byt celkom dost..Ale kup samozrejme len to co tam patri, podla oznacenia...lebo aj to ked je zle, tak to vie robit neplechu :) Motorka nie je ako auto..
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kdečo môže zablbnúť len preto že sa prehreje myslím tým aj dačo okolo elektriky a zapalovania...chce to vylúčiť či to nejde naštrtovať kvôli tomu že je problém s palivom alebo s iskrou. Ak je tam elektronické zapalovanie čo asi je na 100% tak je tam nejaká cievka impulzná čo dáva signál na odpálenie iskry a dalšia je indukčná čo vyrába VN na sviečku k tomu kábel fajka sviečka samotná a nejaká riadiaca elektronika...takže dosť vecí na pokazenie ... Palivo by mohlo byť príčina v prípade že je problém s odvetraním nádrže a vznikol by tam nejaký podtlak z dôvodu že je upchatý odvzdušňovací otvor-ventil alebo máš problém s palivom plavákom a pod...Takže sme zas u toho základ je zistiť či je príčina palivo alebo iskra
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných