Kamióny

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mňa nie - také veci napadnú Teba - a nevieš sa ubrániť.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja sa nebránim, ja ich práve vymýšlam - vždy rátaj s najhoršou variantou, nebudeš sklamaný. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

tatkotom napísal: 25.01.2024 14:36 Mňa nie - také veci napadnú Teba - a nevieš sa ubrániť.
ani tento sa nevedel ubrániť
https://presov.dnes24.sk/bitka-uprostre ... HqgnbJWkkc
:40bd: :40bd:
Konečne sa niečo deje aj na zaspatom slovensku :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa christiane »

db69 napísal: 24.01.2024 20:45 napr, platenie cestnej dane pre všetkých podla spotreby a km,kolko vypustíš co2 tolko zaplatíš.€
Uz vidim ako sa to pretavi do praxe.Ked sa dari mi na lodi pretecie denne trubkami 3 500 L
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

christiane napísal: 25.01.2024 20:14
db69 napísal: 24.01.2024 20:45 napr, platenie cestnej dane pre všetkých podla spotreby a km,kolko vypustíš co2 tolko zaplatíš.€
Uz vidim ako sa to pretavi do praxe.
GPS sledovanie povinne pre každé vozidlo s výstupom na policiu. a softvér sa už lahko napíše MPR, mapy ukážu zase každú stopku kde si nezastavil, výrobca určuje spotrebu, účet z pumpy tvoje tankovania.
Chýba len vôla všetko to prpojiť a spraviť tu poriadok, ale príde aj to.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ešte efektívne eliminovať ožranov za volantom.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

tatkotom napísal: 25.01.2024 21:16 Ešte efektívne eliminovať ožranov za volantom.
Teraz som pozeral nejakého pána s Česmadu na tiktoku - nemci už majú mašinku ktorá kontroluje alkohol a zaroveň aj DNA aby sa nedalo švindlovať
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa martincichy »

Mimo napísal: 24.01.2024 19:26 Presne. Jasné, ľavý pruh má prednosť, aj keď v meste ma slobodne môže sprava predbehnúť, ak je pruh voľný.
Trochu máš v tom neporiadok.

Predchádzať zprava je zakázané. Ak je v obci viac pruhov, vodič jazdiaci v ľavom pruhu je povinný uvoľniť tento pruh rýchlejšie jazdiacim vozidlám (bez ohľadu na to, či prekračujú maximálnu povolenú rýchlosť.

Preto s kamerou opatrne - môže Ti aj priťažiť, ak nepoznáš dopravné predpisy presne.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa autolaik »

Ano Martin, v pripade ze je pravy jazdny pruh plny...vtedy mas pravdu. Zbytok napisaneho,ani velmi nie,to zas dobre pise Mimo ...kuk do "mudrej knizky" :)
Samozejme bavime sa stale o obci a viacprudovej ceste
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

(3) V obci na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy smie vodič vozidla použiť na jazdu ktorýkoľvek jazdný pruh; to neplatí pre vodiča uvedeného v odseku 2, na ktorého sa vzťahujú pri jazde v obci odseky 1 a 2.

(4) Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba (ďalej len "súbežná jazda"). Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.

(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.
...
(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.


Nikde tam nevidím právo predbiehať zprava, ak...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Mimo
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.01.2024 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa Mimo »

Kamarát sám si si odpovedal v bode 9.

" V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu."

Presne tak ako píše Autolaik.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

"(4) Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel"
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase "súvislý prúd vozidiel" - tam kde som sa v Lagune sa ťahal so sklopenými ušami , tam s Aygom štrikujem lepšie jak stará mama keď plietla čapicu. Pritom premávka je v oboch prípadoch celkom rovnaká.
Zakonodarca by mal presne definovať pojmy - napríklad rozostup na dialnici sú 2sekundy, rovnako pre kamion aj pre Smarta, tak je to spravne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

Optimista :300f:
Tých debilín v rôznych zákonoch, predpisoch a nariadeniach je - a omnoho závažnejších.
Aj iných zjavných nezmyslov - prečo napríklad platíme PZP od objemu motora keď ak narazíme - pôsobí hmotnosť, nie centimetre kubické...
A hladký diesel 1.9 môže mať 44 kW, výkonný motor 1.3 kľudne 100...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej pozrel som sa z okna a ajhla Slovensko. lol Takže po slovensky - dostatočne drzý vodič si zo súvisleého prúdu spravi kludne zips.
Inak aj k rýchlostiam kamionov , vraj majú obmedzovače. Ja som jedného dobehol a zrazu som ho nevedel predbehnúť, narovinke prášil 109. Merané čínskym GPS - takže asi číňania majú iné kilometre. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 100 neregistrovaných