Kalina a Priora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Kalina a Priora

Príspevok od používateľa apace »

Čaute chcel by som sa opýtať, že ako sú spolahlivé autá Lada Kalina a Lada Priora? Ja len, že otec má nivu 1.7 injektor a má s ním problémy. Nikdy nevie kolko je v tom benzínu blbo mu to ukazuje a motor kontrol mu zvikne blikat. Ja len, že či sa už s tymito autami niako polepšily rusi?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Kalina a Priora

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

apace napísal:Čaute chcel by som sa opýtať, že ako sú spolahlivé autá Lada Kalina a Lada Priora? Ja len, že otec má nivu 1.7 injektor a má s ním problémy. Nikdy nevie kolko je v tom benzínu blbo mu to ukazuje a motor kontrol mu zvikne blikat. Ja len, že či sa už s tymito autami niako polepšily rusi?
slovo polepsit a rusi nejde dokopy. BTW: polepsili nie je s Y..

Mal som doma Nivu a je pravda, ze len rusak moze byt taky tupy, ze auto vyrabane 40 rokov nielenze nie je kvalitnejsie a spolahlivejsie - ale prave naopak. Z ruska nie je nic dobre, uz ani len ta ich pancovana vodka. Napokon - ved tak aj to ich imperium dopadlo :b:
Gustoo
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 15.05.2008 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Gustoo »

jj cim starsia lada tym lepsia. Mame Nivu 1.6 karbec s plynom a pohoda. Ale co maju v okoli novsie nivy so vstrekom tak nic moc. Inac na novej nive po 30 t km vymlatene tiadenie s volou jak na Š120 zo 79 roku je smutne.
No a niekde som ale len zacul ze od nejakeho r.v. zacali davat inu elektroniku vstrekov a vraj sa spolahlivost zlepsila ale to neviem presne.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

su to autá na urovni felicie. ale ešte menej spolahlivé
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

petyy napísal:su to autá na urovni felicie. ale ešte menej spolahlivé
neurazal by som Feliciu, inak povedane zly priklad

k tym autam sa ine ako Moskvic neda prirovnat, lebo uz aj take Somdiero je podla mna o 100 rokov v pred

... ale kazdy nech blbne po svojom

obdivoval som ludi co si kupili tie divne Lady, to radsej by som kupil Ladu 1.600 z roku 1983-1988 na LPG, samozrejme ak sme pri Ladach, ale uprimne taka Toyota Corolla 1995-2001 posluzi 1000 x lepsie ...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

navyše tie autá vyzeraju otrasne. to už nevedia prísť s niečím fakt moderným? alebo obkukať aspon? katastrofa..
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pravdou je, že staré nivy s karburátorom sú oveľa spoľahlivejšie. elektronika síce priniesla zníženie spotreby, ale zároveň priniesla aj poruchy. rovnako sú na tom aj staré lady.

máme v okolí zopár novších lád - lada 110, kalina o ktoré sa staráme. Na to, že majú slušný nábeh km sa držia - motory držia, sem tam nejaká drobnosť v elektroinštalácii. Problém vidím v antikoróznej úprave. Je to niečo ako favorit u lady 110. Rusi sú 10 rokov pozadu.

Druhý problém je interiér... osobne mi vadí jeho vypracovanie. Na druhej strane, kvalita plastov je na úrovni dnes predávaného logana. Akurát logan má kvalitnejšie zlícovanie.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: Kalina a Priora

Príspevok od používateľa bbbr »

apace napísal:Čaute chcel by som sa opýtať, že ako sú spolahlivé autá Lada Kalina a Lada Priora? Ja len, že otec má nivu 1.7 injektor a má s ním problémy. Nikdy nevie kolko je v tom benzínu blbo mu to ukazuje a motor kontrol mu zvikne blikat. Ja len, že či sa už s tymito autami niako polepšily rusi?
Z východu ešte nič dobré neprišlo a pravdepodobne ani nepríde.
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

Lada 110, motor ide celkom fajn aj slusna spotreba, ale interier to je tregedia. Po 52000km plasty v interiery vyklepane,vrzgaju a pod. Palubna doska pripiminajuca vianocny stromcek zo ZSSR stale tam nieco blika ,piska no proste zabavicka. Dalsia vec ze tieto lady maju neskutocny pokles ceny , kupis nove za 6-7000 a po 3 rokoch predas za 1000.
vladkomarec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.04.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladkomarec »

toto su autá????
vladkomarec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.04.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladkomarec »

asi pre niečo stoji nové 7 tis eur. kup si to a povieme si o rok ako si dobre spravil!!!
vladkomarec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.04.2010 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladkomarec »

lubisko28 napísal:A aby ste verili tak:
Skoda 120,
Renault 11,
Favorit
Daewo Nexia
WW Wento,
Favorit,l
Lada Samara,
Renault 19 hatchback
Skoda Felicia
Renault 19 sedan
Lada 110
Fiat Palio weekend
Mitsubishi Carizma



S týmito autami bud rád, že manželka nevymenila teba.
samozrejme manželka je už z toho na nervy ale pokial som nevymenil ju tak može byť spokojna...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Lubisko, nehnevaj sa na mňa, ale ak považuješ za normálne autá dnešné Lady, tak potom neviem, čo už nie je normálne auto. Stačí mi pozrieť ako to vyzerá a mám dosť, tieto autá by mali problém konkurovať vozidlám z 80. rokov a dnes je už rok 2010. Na Samare som jazdil, poviem ti bolo to super auto, volant dlhý do pol auta, aby som ho nemal pri brade, dal som viac dozadu sedačku a takmer som nedotiahol na pedále, interiér komentovať nebudem a pri 100 km/h sa auto triaslo akoby sa išlo rozpadnúť. Nie som nejaký fanúšik Dacie Sombrero, ale ak by som si mal vybrať medzi tými super Sovietskymi delami, tak radšej francúzskeho rumuna.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Lubisko, koľko stoja tie výdobytky sovietskej techniky?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lubisko28 napísal:Necgcel som sa do tejto tematiky miešať ale vidim tu samych odborníkov na Ladu----- TAK PROSIM PRIZNAJTE SA KTORY Z VAS MAL LADU KALINU ALEBO PRIORU ALEBO LADU 110 KED STE TAKY MUDRY.Nejde mi o nič len chcem aby ste davali rady na auta ktore naozaj poznate,a nie len s obrazkov alebo z počutia.
:2f93:


Mali sme v rodine za sociku zigulaka a to po motorickej stranke bolo neznicitelne, ved sa aj vravi ze ked na tom aute uz vsetko odhnije motor bude bezat dalej. A v robote som mal okolo roku 1997 ladu ako pohotovostne, myslim ze to bola 2107 i ale to sa stale "sralo", potom sa ho zbavili.
a dakujem zadavatelovi temy, ani som nevedel ze tie auta existuju.

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný