K simulovanej nehode zastavilo na pomoc málo vodičov

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

<t>Súhlasíte s takýmto druhom kontroly?</t>

Ano
23
61%
Nie
15
39%
 
Celkom hlasov: 38

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

mhlavaty napísal:Asi je dostatočne strašné ak sa má vynucovať zákonom niečo,čo by malo byť samozrejmé aj bez zákona.Ani to netreba rozvádzať.
Ano presne tak. Práve preto, že slovenská mentalita je taká, aká je, takýchto kontrol by malo byť čoraz viac a viac. A to, že dôvod zastavenia bude u mnohých hlavne taký, aby nedostali znova pokutu (aj keď môže ísť o reálnu nehodu), bude irelevantné, pretože zastavili a aspoň zavolali záchranku.

Každý z nás sa môže dostať do takej situácie, kedy budeme potrebovať pomoc a keď nás už bude viesť záchranka do nemocnice, nebudeme skúmať, či ten, čo nám privolal pomoc, zastavil len preto, aby nedostal pokutu :-)

Preto tieto simulované nehody by mali robiť všade a veľmi, veľmi často.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lubos zimovcak napísal: Skôr by som robil "test", kedy nechám vrak pri ceste a streliť každámu broky so soľou do riti, ked začne vykrádať havarované auto.

To je už normálne poľahčujúca okolnosť, ked by človek toho zlodeja zahlušil.
To by bolo treba hneď do zákona zapísať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sliedič , ja by som bol zvedavý ako by si sa tváril ak by niekto z tvojej rodiny zastavil pri nehode , ktorú nafilmovala nie policia ale naši romsky spoluobčania .A nedajbože by došlo k nejakému zraneniu, ženy alebo dieťaťa.(tvojej)
Jednoznačne ženská časť mojej rodiny má prísny zákaz zastavovať komukolvek potme , mimo obce . Ak je to auto s majákom , zastaviť zamknúť sa a bleskovo volať 158, aby potvrdili či je na danej ceste ich hliadka.
Videl som čo dokážu čierni a stačilo mi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
speakerman
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.11.2012 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speakerman »

To, naozaj každý kto nezastaví pri nehode je chrapúň? Idem domov z práce a na úzkej ceste ma predbieha rýchlo idúce auto.Nič to,že v protismere ide už hodne blízko auto. ON má predsa 10r. SUV.Vďaka tomu, že sme sa mu obaja vyhli na krajnicu tak sa minuli spätnými zrkadlami.O pár sekúnd pred pravou zákrutou sa pokúsil o niečo podobné s ďaľším autom-neúspešne.Zákrutu nasledujúcu po tomto momente prešiel asi od strachu pravými kolesami mimo cestu.Ak, by som ho o kilometer videl niekde v poli,zastavil by som??? Nie!!! Iba spomalil, aby som sa presvedčil že ,,tento" nás už ohrozovať nebude.(nezaujímajú ma ani jeho spolucestujúci).
Iný prípad.Ráno idem do práce.Za NZ pred Tvrdošovcami je klesanie, a vtomto klesaní je S-íčko (okolo vysoká kukurica).Chapíkovi,ktorý tadiaľ jazdí 2x denne nič nebráni v tom, aby pred tým začal predbiehať náklaďák a autobus.Samozrejme,že oproti sa zjavilo auto, keď už mal takmer zdolaný aj autobus.Nevyšlo.Ťukol do busu a skončil v poli.Videl som to v priamom prenose, pretože ma zaujalo čo robí-letel rovno bez kotrmelcov-nič strašné.Kolega čo ma viezol zastavil a bežal za ním do poľa.Ja, som sa oprel o auto a pozeral sa ako vyliezajú aj s manželkou.Ak, by som fajčil, kľudne si zapálim.Viem,že rozbil už 3-auto a že,90-ka sa ho netýka som videl často.Vravel že, on to auto nevidel.Ani nemohol.V tom aute oproti si mohol sedieť Ty alebo ja. Som chrapúň??!!! Pri nehode zastavím-nie však vždy!!
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

lubos zimovcak napísal:Skôr by som robil "test", kedy nechám vrak pri ceste a streliť každámu broky so soľou do riti, ked začne vykrádať havarované auto.
Čo máš čo nechávať vrak pri ceste? Tvoj vrak nemá čo robiť na ceste ani pri ceste.
Ja by som kopal do riti každého čo svoj vrak nechá pri ceste alebo dokonca na ceste.
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..bogha vasho..,jak vas tu poniektorych zacnem svacat po kotrbach,tak povinne budete stavat aj na autobusovych zastavkach...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Pripajam sa, mnohym uder do hlavy moze len pomoct :-)
Naposledy upravil/-a aristoteles v 24.10.2013 22:03, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Elephant : rozkradnú aj normalne zaparkované auto . Ak na určitých úsekoch (nielen) na juhu Slovenska vyjde benzín , máš smolu do pol hodiny ti začnú"vrak" rozoberať. A na Východe??? nedaleko Sečoviec sme zrazili srnku , dodávka nepojazdná 20,00 hod tma ako v rohu . Až do polnoci , kým neprišla odťahovka nás strážili miestny policajti. Vraj pre istotu , že aby sme sa aj domov vrátili.
A kolko búračiek je že majitel skončí na dlho v nemocnici alebo neprežije??? hyenám to nevadí , veď krv sa utrie a už sú súčiastky na Bazoši.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Tu sa jednoynačne musím zastať oca, viem že ostatok to nemyslí zle.... ale skúste nato myslieť vtedy ako Vás budú zaživa trhať ako kus papiera, som z kraja, kde toto je úplne bežné.... humanizmus je síce pekná vec, no netreba zabúdať, že navrh majú vždy tí čo sú ako zvieratá, aj my sme a preto sa nad tým tak šialene netreba pozastavovať. Ak by som ja zrazil niekoho, ako sa mi raz stalo ( nezrazil som ho len skoro ) - bol to feťák z cigáňvárošu, dlhé mesiace som ho stretával sfetovaného deň/noc, s beyduchým výrazom v tvári, išiel som domov večer okolo 9, on kráčal po kraji, z ničoho nič ho začalo motať tak že sa skoro rozbehol na druhý kraj, strhol som to ako to vtedajšie možnosti 120 ky umožňovali, minul som ho o ritný chlp, ak by som ho bol zrazil neexist že tam zastanem... rovno ďalej alebo otočka na policajnú stanicu ... alebo ak by som vystúpil tak jedine s pajsrovitým predmetom v ruke....ja si nepokakám život kvôli nejakému sfetovanúmu smradovi ktorý od svojho narodenia nespravil nič pre tento štát/svet/spoločnosť ....
snake011
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 10.01.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa snake011 »

speakerman napísal:To, naozaj každý kto nezastaví pri nehode je chrapúň? Idem domov z práce a na úzkej ceste ma predbieha rýchlo idúce auto.Nič to,že v protismere ide už hodne blízko auto. ON má predsa 10r. SUV.Vďaka tomu, že sme sa mu obaja vyhli na krajnicu tak sa minuli spätnými zrkadlami.O pár sekúnd pred pravou zákrutou sa pokúsil o niečo podobné s ďaľším autom-neúspešne.Zákrutu nasledujúcu po tomto momente prešiel asi od strachu pravými kolesami mimo cestu.Ak, by som ho o kilometer videl niekde v poli,zastavil by som??? Nie!!! Iba spomalil, aby som sa presvedčil že ,,tento" nás už ohrozovať nebude.(nezaujímajú ma ani jeho spolucestujúci).
Iný prípad.Ráno idem do práce.Za NZ pred Tvrdošovcami je klesanie, a vtomto klesaní je S-íčko (okolo vysoká kukurica).Chapíkovi,ktorý tadiaľ jazdí 2x denne nič nebráni v tom, aby pred tým začal predbiehať náklaďák a autobus.Samozrejme,že oproti sa zjavilo auto, keď už mal takmer zdolaný aj autobus.Nevyšlo.Ťukol do busu a skončil v poli.Videl som to v priamom prenose, pretože ma zaujalo čo robí-letel rovno bez kotrmelcov-nič strašné.Kolega čo ma viezol zastavil a bežal za ním do poľa.Ja, som sa oprel o auto a pozeral sa ako vyliezajú aj s manželkou.Ak, by som fajčil, kľudne si zapálim.Viem,že rozbil už 3-auto a že,90-ka sa ho netýka som videl často.Vravel že, on to auto nevidel.Ani nemohol.V tom aute oproti si mohol sedieť Ty alebo ja. Som chrapúň??!!! Pri nehode zastavím-nie však vždy!!

"(nezaujímajú ma ani jeho spolucestujúci)" - myslim, ze ked si pisal tuto cast tak si sa asi velmi nezamyslal nad jej podstatou. Napadol ta aj taky pripad, ze v aute s "debilom" sedi aj jeho zena a popripade dieta ktori nemozu nic s "debilovou" jazdou spravit? len sediet a dufat ze sa nic nestane, nakolko asi pri tej rychlosti z auta vyskocit nemozu? Myslis ze je to ich vina, ze "debil" sa rozhodol riskovat aj ich zivot? a ty povies,ze ti je posadka ukradnuta ...non sens
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Snake : neviem či si ženatý a ak aj si neviem ako dlho . Ubezpečujem ťa , že 99% slovenských chlapov si nedovolí pokial vedla nich sedí manželka alebo nebodaj svokra ani hlasno sa nadýchnuť. Nieto ešte jazdiť ako debil a prekračovať rýchlosť. Takže menovany tam sedel buď sám alebo s rovnakým debilom ako bol on sám , a speakermanovo rozhodnutie bolo správne.
Napriek tomu , JA by som zastavil a išiel mu dať do držky za to , že ma vytlačil z cesty. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

oco13 napísal:Sliedič , ja by som bol zvedavý ako by si sa tváril ak by niekto z tvojej rodiny zastavil pri nehode , ktorú nafilmovala nie policia ale naši romsky spoluobčania .A nedajbože by došlo k nejakému zraneniu, ženy alebo dieťaťa.(tvojej)
Jednoznačne ženská časť mojej rodiny má prísny zákaz zastavovať komukolvek potme , mimo obce . Ak je to auto s majákom , zastaviť zamknúť sa a bleskovo volať 158, aby potvrdili či je na danej ceste ich hliadka.
Videl som čo dokážu čierni a stačilo mi.
Oco, ale ja som nikde nenapísal, aby zastavili v tme a navyše za každých okolností v oblasti, kde sa vyskytuje hojné množstvo našich milých spoluobčanov. Ak by sa náhodou stalo, že zrazím jedného takého, tak zrejme by som uháňal preč, pretože by som vedel, že inak by som asi už ten deň mal posledný. Počas zdrhania by som okamžite volal na políciu (a isteže sanitku).

Už sa stala podobná vec, ktorá bola medializovaná, že nejaký vodič zrazil decko blízko rómskej osady. Vraj vybehol spoza kontajneru, ktorý bol veľmi blízko pri ceste - vodič nemohol nijak reagovať. V čase nakrúcania tam bolo desiatky príbuzných. Len samovrah by tam zostal a neušiel.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

tie fingované nehody sú hov****a,

myslím,že sa to dá rozpoznať, či je tá nehoda skutočná,alebo fingovaná

ak zastavím a uvidím,že nehoda je fingovaná, tak sa otočím a budem pokračovať smerom odkiaľ som prišiel

takí de**** si nič iné nezaslúžia len utiect od nich....
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..lacika..,je vidiet,ze si fakt este amater...
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

vzdy ostanem stat a riesim situaciu s chladnou hlavou. Naposledy som zastavil v Ba pri prevratenom cayene a panko vnutri dole hlavou visel a ty co ostali stat minimalne 4 auta len ojkali a pozerali sa dnu cez okno ako mu zacina ist pena z ust. a vobec si nevsimli ze zacinal dymit z motora. jedna kopacka do okna a ten opar co sa tahal von. fuj sami chlast. tak ale co s nim sanitka hasici nikde a zvesit ho opatrne s pasu dalo celkom zabrat. Ludia vela krat zastavia iba preto lebo su zvedavy.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní