Jeep WJ - nedobija

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rokan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Jeep WJ - nedobija

Príspevok od používateľa rokan »

Zdravím, podarila sa mi taká vec ze cez startovacie kable pri stratovani sa zalozili opacne kable (kamarat zalozil :41c2: ) . Od vtedy auto nedobija (meral som baterku vypnutu, 12,5V po nastartovani 12V) Poistky som pokukal námatkovo, vyzerali OK. čo sa mohlo odpáliť?
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Poistky sa nekukajú poistky sa merajú!

Odpáliť sa mohlo:
diody
reglér
riadiaca jednotka
akákoľvek elektronika v aute
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

najskor alternator - regulator - taka odmontovatelna kocka na alternatore ...
a ked sa to rozoberie tak asi hlavne dioda ak nezahorel rovno plosak...
daj vediet, mozno pomozem
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pozeral si zrejme poistky v poistkovej skrinke a tie sú OK...Ale nieje tam aj nejaká hlavná poistka na prívode k baterke? taká cca 60-80A alebo aj viac kusov ?
Stane sa ...
aj mne ako elektrikárovi sa to podarilo tiež...Lebo slávny OPEL ktorý potreboval nutne transfúziu mal farebné káble od baterky troška zle zvolené a hnedú ako mínusku a čiernu ako plusku , a kedže v garáži šero a na baterku a jej značenie som moc nevidel, tak som to napojil od oka.....a nemdobre!
Našťastie ale okrem izolácie na štartkábloch sa nič nepoškodilo....
A preto je dobre mínusky dávať výhradne niekam na kostru auta alebo motor priamo...aj keď dnes je všecko zadeklované všade samý plast ozaj tam nebolo kúsok holého kovu vhodného na také dačo.
ivan444
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 05.11.2006 19:45
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan444 »

autokomplet napísal:najskor alternator - regulator - taka odmontovatelna kocka na alternatore ...
a ked sa to rozoberie tak asi hlavne dioda ak nezahorel rovno plosak...
daj vediet, mozno pomozem
......Myslim ze tento model jeepu nema ziadnu odmontovatelnu kocku na alternatore ale zial ma regulaciu v riadiacej jednotke...raz som to riesil tento problem,raz dobijal raz nie a bol problem v riadiacke...
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní