Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006

Príspevok od používateľa michalqo »

Zdravím vás

chcel by som sa opýtať aký máte názor na toto auto.Aké má problémy či nie je moc kazové a či sú dostupné diely.Mňa osobne moc zaujalo a rád by som si ho kúpil ale rád by som o nom niečo dopredu vedel.Vopred dakujem za každú odpoved.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Nazdar, v prvom rade si treba uvedomit ze to je SUV. Cize drahsie naprava, drahsie brzdy, pneumatiky, 4x4 vychytavky dif atd. Prevodovka takisto moze dostavat viacej zabrat ale to nie je podmienka. Drahsia praca v servise.
Je ti treba SUV? Tazsie parkovanie, manevrovanie, menej pohodlna jazda na dialnici, vyssia spotreba...
Ak si stale rozhodnuty tak citaj dalej.
Jeep Grand Cherokee je vdacne auto, motor a prevodvku ma tusim pozicanu s mercedesov (3.0crdi=320cdi) vdacny motor, jednoducha koncepcia, jedno turbo, prijatelna spotreba (cca 9 litrov nafty na 100 km kombinovana)
4*4 pohon lepsi priemer.
Prevodovka bude taka aku starostlivost dostavala.
takze po motorickej stranke celkom schopne. Resp. Plati kolko das, tolko dostanes.
A teraz minusy.
Ako tazky offroad slabe, skor na take mestske vozenie, obrubniky, sem tam niekam na rozmocenu luku, na offroad vykony Mercedesu G alebo defendra alebo Nivy zabudni.
Zebracky a lacno posobiaci interier.
Rychle opotrebenie interieru. Koza na sedackach zacina praskat uz po 100 000 km. Volant, ovladacie prvky sa osuchaju svetelnou rychlostou...
Najst model s TV LCD je skoro nemozne.
Takze zazraky necakaj, preto su take lacne, tym ale nechcem povedat ze su to zle auta.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta, takto ten interier je jaky je ...ale komfort na ceste velmi dobry teda viem o com rozpravam mam 2 grandy doma. a tie vykony v terene no dovoiim si nesuhlasit ten quadra drive 2 system pohonu je prepracovany funguje aj po xy km a porovnavat ho mozme s Land Cruiser ,DIscovery, atd. vdaka svojej vahe a systemom pohonu je rovnocenny super mozno krizenie naprav nieje take ako by mohlo byt. spolahlivostou vyborne auto ten motor 3.0 crd je prijemny ....dobru ruku pri kupe.

K.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Takže k neschpnému šoférovi pre istotu pridáme aj nahojno auto?
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Pani Pani k tomu losiemu testu iba tolko ze ano nemusel mat taku stabilitu lebo od 2012 uz problem nebol , v kazdom pripade nebol to objektivny test lebo je to len obycajny magazin o autach. Keby to spravil Top Gear nepoviem ani slovo , a len tak mimochodom co keby za tym bola konkurencia ?? Opakovane sa robilo niekolko testov a ani naznak prevratenia. CO ked auto bolo pretazene??? takze ten losi test ok videl som ho a aj tak som Granda Kupil a kupim si ho znova.

K.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nechápem prečo pán AUTO je v tom stupídnom videu dehonestované???!!! Veď tá s.račka z Devínskej Novej Vsi išla do losieho testu EVIDENTNE POMALŠIE!!!!
Nevravímako pomaly išlo Volvo, takže môj názor že najslabší medzikus sedel za volantom ubervágenu :40bd: :40bd:
Kľudne do Jeep-u, to auto má históriu, tak ako sú niektoré kusy lepšie, tak sú aj kusy modely slabšie, ale ujo JEEP učil Európske s.račky typu SUV VW chodiť po asfalte, keď tam z terénu zišiel.
Keď Jeep behal po poľných cestách tak Wolfsburg chŕlil iba tragače beetle :40bd: :40bd:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

čo tu pletiete neskúseného šoféra či čo !!!

90 % ľudí, ktorí nemali možnosť jazdiť na starých tragáčoch, by dnes bez elektroniky pri bežnej jazde končili na stromoch !!!

Práve preto, že ľudia hlúpnu a nevedia jazdiť, tak by auta mali byť blbovzdorné. Ak by takýmto testom prešiel bežný človek, tak je prevrátených 9 z 10 bežných užívateľov aut.

Takto podskakovať by pri správnom fungovaní ESP nemal.
michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalqo »

ešte jedna vec by ma zaujímala... má to rozvodový remeň alebo reťaz?
michalqo
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 13.12.2013 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalqo »

Díky
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný