Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kravla
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2011 21:23
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD

Príspevok od používateľa Kravla »

Dobry chcem kupit Jeep grand cherokee 2007, nemoze my niekto poradit ako je to so spolahlivostou tohto auta, jeho poruchovost uz mam o tomto aute dost precitane aj som nanom jazdil strasne sa mi paci ma to super motor dobre jazdne vlastnosti aj asfalt aj teren ale vela ludi ma odradzuje že su poruchove, zvažujem tourega ale viac som nakloneny k jeepu este zvazujem mitsubishi pajero 2008 ale to uz je dosť velke auto a zda sa mi pre sofera malo placu a chcel by som skor staly 4 x 4. Viem že už to tu nikto riešil ale čim viac info tym lepšie
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim Ta, Motor 3.0 CRD velmi spolahlivy motor nekazovy od mercedesu tak aj prevodovka. vyborne auticko jazdil som vela teren cesta super. pri kupe pozor na automaticku prevodovku aby netrhala a isla plynulo, kukni diferaky skus sa tocit 360 stupnov ci nieco nebucha a tak. Odporucam pred kupou si vypytat VIN a posli ho do jeepu nech ti povedia kilometre presne!!! K touaregu v terene slabsie a motor 3.0 neber kazovejsi motor nepoznam!!! to Pajerko pohodicka dobre auto, teren pohoda na ceste nebude take svizne ako jeep, predsa len jeep je lahsi. a prosim ta pohon 4x4 aby to malo quadra drive II od vybavy Limited to uz bolo v kazdom, ale Laredo príplatok. keby nieco napis mi SS.


K.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

napisat na 3.0tdi touareg aby nebral ze kazovejsi motor nepoznas je ako keby moj 9 rocny syn povedal ze ,,oci neobuvaj na auto continetaly lebo horsie pneu ani neexistuju,,. Prosim ta pekne a co tak 2.5tdi alebo 5.0tdi tie by si nam odporucil? Tie su fajne? Co take kazove je na 3.0tdi? Ano ano klapky v sani, rozvodova retaz sa sem tam ozyva, sem tam na niektorom odide vstrek. To je najkazivejsi motor ked po nejakych 200000 treba donho dat zo 500 alebo aj 1000eur a veje dalsich 200 dalej?
Kravla
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2011 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kravla »

DO 2,5 touarega by som urcite nešiel a ten 3,0 je lepší ale znamy má touarega 3,0 ma ho pol roka 3 ročného a už mu raz odišlo turbo a raz praskla hlava.
Lucifuk
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 30.01.2007 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lucifuk »

Jeepa mam 3ti rok a takmer bez poruchy .. olej filtre brzdy ...
jedina vec co som dal robit bolo ze tiekol olej z prevodovky uz som zacal pocitat tisice no nakoniec to bolo zo zasuvky na cidlo teploty oleja v prevodovke je tam umelohmotna objimka ktora praskla a tiekol olej vymena 4l oleja + filter vycistenie 300eur samozrejme nie v motorcars ...
Hlavne pri kupe ... motor cisty !!! je tam totiz neaky motorcek neviem uz presne kolo turba je vraj velmi haklivy a dost drahy
dalej na diferak si daj pozor a taktiez prevodovka ...
co sa mi na jeepe napaci je velmi rychle opotrebovanie interieru ... auto s 150tis km bude urcite zodrate minimalne volant a sedacka vodica
dalej nie je pravidlo ale mne v zimnych mesiacoch dost blbnu parkovacie senzory ...
xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xixo »

Momentalne ho vlastnim 3 mesiace, najzdenych odvtedy cca 25t km.
Udrzba je trochu narocnejsia,lebo vsetky oleje treba menit cca kazdych 60t km.
Treba objednavat do diffu a prid.prevodovky zo ZA. Do prid.prev. stoji cca 90eur napln a do diferakov aj s aditivom cca 120eur. Ak jazdis v dost v terene aj cez vodu tak je vhodne to menit kazdych 30t km(moj pripad)
Spotreba je okolo 11-12 l.
Poruchy som mal zatial snimac ABS cca.40eur, stabilizatory cca 80eur.
Teraz ma cakaju capy a asi lozisko kardana.
Inak dostupnost dielov slaba,jedine ZA(dodanie cca. 1tyzden) a mechanikov je tiez malo,co sa do toho vyznaju.
Inak auto by malo byt tiche,ziadne hucanie difov alebo nejake rezonancie.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

No ja ho mám dva roky. Max spokojnosť. Je pravda že som menil veci v zadnom diife (lebo hučal).. ale na to ma upozorňoval majiteľ. Auto mám ako druhý majiteľ, mením poctivo všetky náplne, dokonca motorový 9.5l oleja - mením po 10.000km. Asi zbytočne ale NECH. Má 274000km - a fakt ani to auto nevie. Akurát je to malé vo vnútri - no a tie plasty - proste sa moc "nepohrali". Čo sa týka tých stupňov výbavy tak karcikarci sa trochu sekol je to asi takto:
1)Laredo
2)Limited
3)Overland - čo je TOP výbava. Inak v základe je tam bohovská hudba. Neváhal by som medzi týmito značkami nad JEEPOM. Pozor aby si kupoval 4kolku a nie 2kolku. Síce sa v európe predávali len 4x4, ale môže byť aj dovezený z USA len so zadným náhonom. Tiež rád poradím ak bude treba. A veľa šťastia pri výbere.
Kravla
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.04.2011 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kravla »

urcite hladam vybavu limited a s quadra drive 2 bez toho by som ani nebral ale nepocital som ze v diferakoch treba menit tak casto olej ale neva a v prevodovke ako často?
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

V prevodovke každých 60-80tisíc tuším. Ale zase to nie je žiadna extra suma. Pár litrov oleja a filter. Fakt pohoda.
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Nevidel by som to tak tragicky, všetky diely sa dajú zohnať na ebay. Čo sa týka dielov moparshop, mpardily.cz... Majú občas veľmi slušné ceny na diely, ale dajú sa tam zohnať za slušné prachy aj oleje do diferákov,motora,prevodovky. Moje odporúčanie je poobzerať sa aj po benzínových verziách. Spotreba tam je o niečo vyššia ale zato odpadajú problémy s dpf, vstrekovačmi atd. Čo sa týka 4x4 a quadradrive, v starších modeloch zvykli bývať problémy s viskospojkov.
zabooo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.05.2013 23:41
Zdieľať na Facebook

5,7 ahojj

Príspevok od používateľa zabooo »

ahoj, tak co uz si kupil toho jeepaaa?
ja zvazujem 5,7 hemi, a dat ho hned na plyn.
potrebujem auto na tahnie 3,5tony, a jeep mi pride na to dobry pracant za dobru cenu?
mate skusenosti s tahanim takeho privesu? ktore auto je na toto nay, tak do 15tis ecok?
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Raz alebo dva krát som s tým mojím viezol pokazené auto, no a ten jeep ani nevedel. Ale to je ten 3.0CRD - inak mám ho tu v inzeráte - no len čo keď mám tu najviac km 277tis, a ostatní majú nejakým zázrakom okolo 170tis. :d :D .
Inak na tom mojom je ŤZ - na 3360kg - tak neviem ako to budú mať ostatné. Ale ja mám v techničáku "len" 3360kg - na ťahanie brzdeného prívesu. To len aby si vedel.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

VinicP pozrel som si Tvojho Jeepa a je v krásnom stave. No lenže sme na Slovensku, takže 277.000km je "veľa", také auto už ani jazdiť nemôže, je nebezpečné aj keď prešlo bez úplatku STK a EK... Držím Ti palce, aby autíčko našlo rozumného nového majiteľa.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Ten jeep fakt slúži v pohode..a ja som proste j.ebnutý že ho vôbec mám v inzeráte, no ale poviem pravdu chcem range rover. Mal som ho a chcel by som zase. Je to ďaleko viac kazovejšie auto ako ten jeep.. ale veď hovorím som j.ebnutý.
Inak som pozeral aj tie LC 100. Čo hovoríš na 4.2TD? Lebo keď by som ho predal tak v mojom prípade sú len tri možnosti: Range rover, mercedes g, toyota LC 100.
Keď benzín tak len s plynom, u diesla mi to je jedno - myslím spotrebu.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja viem o 4.2TD len z článkov, takže veľmi nemám možnosť o ňom viac napísať. No ak je aspoň tak spoľahlivý, ako benzínový 4.7, tak máš o radosť postarané :-) Tie LC si dosť držia ceny. Za akú cenu by si chcel nové?

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných