Jeep grand cheroke 4.0,At prevodovka,rv.1994

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Jeep grand cheroke 4.0,At prevodovka,rv.1994

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ahoj,písal som už aj na jeep forum ale zatiaľ žiadna odpoveď,takže mám tento problém,včera mi začal tiecť olej z automatickej prevodovky,vyteká na mieste kde sa motor spája s prevodovkou(vraj je tam hydromenič)a mohlo poddať gufero,prevodovka zatiaľ radí normálne,viem že prevodovka musí ísť dolu len by som chcel vedieť či s tým niekto nemá podobnú skúsenosť.
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Zdravim ta , sice nemam skusenost s tymto konkretne aj ked teda mam jeep wj 2.7 crd , ale prosim ta daj to robit iba cloveku ktory tomu rozumie pretoze treba vymenit aj komplet olej a nastavit synchrony...... pri tychto starsich automatoch sa to stava takze nemaj hlavu v smutku...
Vela stastia

K.
ridder92
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.06.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ridder92 »

Ahoj. Tvoj problém mi je velmi dobre známy. Presne toto som zažil pár rokov na dozadu na svojom grande.Ak ti Olej vyteká na spoji motora s AT a je červený máš problém.


Typujem to na vydreté puzdro (klzné lozisko) na vstupe do prevodovky
a + k tomu samozrejme vstupne gufero. Gufero zvyčajne nezvykne tiec pre nič za nič. Určite tam bude velká vôla na vstupe do prevodovky- v uložení hydromeniča. V mojom prípade bol už vydretý aj menič.
Na tvojom mieste by som to zveril niekomu, kto vie čo robí...
Hlavne to nedávaj nejakým šuflikantom. :3020:'

Ak ti prevodovka zatial funguje normálne, tak bude možno stačiť to púzdro s guferom , max. hydromenič.
A určite si vymeň olej v AT a došteluj brzdiace pásy ( a žiadne synchrony). .... :3020:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ahoj,ridder poslal som ti SS z nejakými otázkami ohľadne môjho problému.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takto,
- automat nemá synchrony a ak sa niečo nastavuje, tak solenoidy
- olej nemusí byť červený, može byť aj žltý a pravdepodobne bude čierny, pretože, lebo...

Zadávateľovi odporúčam www.offroadforum.cz alebo www.4x4nazory.sk a nabetón tam bude niekto, kto mu to odborne vymení
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

vydrate klzne lozisko v olejovej pumpe, kde je zasunuty menic krutiaceho momentu. Vtedy zacne tiect gufero. Nutne je vymenit menic (opravit), olejovu pumpu s guferom. Prevodovkja musi ist dolu. Popri tom vymenit filter, tesnenie, olej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných