Jeep Cherokee 2.8 CRD 16V, 2004

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

trosku nespravne. Na Kube nema jeden jediny Chevrolet motor z Chevroletu prevodovku z Chevroletu a 99% ostatnych veci z Chevroletu.

Co sa tyka Hiluxov a podobne, ano v pohode, technika spolahliva, najlepsie v rovnikovej Afrike ked nepoznaju zimu. Inak by zhrdzavela a rozpadla sa. Potom je otazka ci je jednoduchsie riesit motor alebo karoseriu a z vlastnej skusenosti (minulorocnej) ti poviem ze zohnat HOCIKOHO v Bubline kto vyvari posrate odhnite podbehy je nadludska namaha a o cenovke sa tiez radsej nebudeme vyjadrovat. Uz to nikto, nikto nechce robit. Ale motor ti spravi prakticky kazdy.

Keby som si ja musel vybrat medzi masinou ktora odhnije a kde sa pokazi technika, jednoznacne idem do tej nespolahlivej techniky. Lebo je ti naprd motor aj prevodovka co este budu chodit 30 rokov, ked lezia na ponku alebo v drevarni.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uz to nikto, nikto nechce robit.
Žeby sme sa konečne niečo naučili robiť aj vlastnými silami. Ako 20tnik som doma na dvore (dielňa ešte nebola) vyvaril Moskviča. A teraz? fuje pluha hnusná lenivá.
Na Kube nema jeden jediny Chevrolet motor z Chevroletu prevodovku z Chevroletu a 99% ostatnych veci z Chevroletu.
Krásny príklad ako si ludia vážia svoje autá a nepredávajú ich lárom fárom ako zmyslov zbavení. Smekám klobúk pred skromnosťou Kubáncov.
Lebo je ti naprd motor aj prevodovka co este budu chodit 30 rokov, ked lezia na ponku alebo v drevarni.
Ja som taká zákerácka sviňa, že priamo s týmto úmyslom autá kupujem, a neviem sa dočkať keď mi v apríli ostane na ponku Isuzu z Opla lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedmann »

Radšej trochu hrdze,ako tŕpnuť kedy a kde ma nechá v prdeli. Japonci ,kórejčania a možno aj amíci diely drahota to máš isté. Kúp Defendra alebo Freelander. Ja som spokojný.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja somm kupil japonca a hned nastrek podvozka takze vyriesene nie? ja naopak radsej hnijuce auto, lakyrnikov je viac ako diagnosttikov.. jedneho mam vedla v dedine.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

vsetko pekne ale staci jedna zmena zakona,uvalenie dane na auta s euro pod napr 4 a dojazdilo sa.

A hlavne na stare auta musi byt clovek aj ako tak zrucny lebo pri akejkolvek sprostosti ak bude calovat v servise hodinove sadzby tak ho smiech prejde ....ak si precita ze stare auto vydrzi vela,nic sa nepokazi a ked aj tak to stoji len par eur...

Ine je vlastnit svoje auto 20 rokov a vediet o nom vsetko ako kupit 20 rocne auto s nejasnou minulostou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zákon by nikdy nemal platiť retroaktívne,a možno všetko speje k návratu rozumu pretože už aj nemci značne menia vzťahové veci k dieslom.Keď ľudom niečo začne rabovať aurá z peňaženky prehodnotia kadečo a zelený prišli o vietor do plachiet.Covid priniesol uzemnenie techniky a malo to nulový dopad,a strácajú svoj hlúpy enviromentálny argument.Ja by som sa teda určite neplašil.Nikdy nikto také netvrdí že staré autá si opateru nevyžadujú.Rozdiel je iba v tom,že opraviť bicykel alebo Harley motorku nie je to samé,a asi taký je rozdiel v náročnosti.Náročnosť plus servisný čas,nie jeho výška ale jeho dĺžka.Pokaiľ niečo trvá tri hodiny alebo tridsať a ešte sa modliť aby to dobre dopadlo...to je ten rozdiel.Ani auto z úplne neznámou históriou neznamená u starého jednoduchého žiadny kotrmelec.Nakoniec to sa veľakrát potvrdilo vo vlastnej rodine.Auto kúpene lacno,komplexná obnova a auto stále za smiešne peniaze slúžilo viac,než si trúfne majitel dnešného nového si ho podržať.Je to vždy vec názoru a rozhodnutia.Zatiaľ najviac problémov je z jediným novým autom v rodine...paradox.Mobilitu rodiny istí moje 17 ročné Voyo,to je tiež k zamysleniu.Keď klakne všetko čo rodina má,ten môj dedek bude vždy pripravený zachraňovať.Nemám síce senzor snímania či mi ide stierač,ale aspoň mám o tie starosti menej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kolko stoji novy EGR ventil na euro6d masinu, vyhrievany, chladeny ? Kolko stoji EGR ventil na euro4 ? Nic, pretoze sa srobovakom oskrabe centimetrovy nanos grafitu co tam vznikne, ocisti stetcom a namontuje naspat. Kolko stoji vstrek na novodoby hyperdiesel ? Pod 1000 eur len Dacia a Mercedes, kus.


Plus este pridam :



>> vsetko pekne ale staci jedna zmena zakona,uvalenie dane na auta s euro pod napr 4 a dojazdilo sa.

to je sice pravda, lenze


1) na nieco taketo nebude politicka vola/nalada zajtra alebo pozajtra. Preco ? Lebo priemerny vek masiny na Slovensku je 12 ci 13 rokov alebo tak nejak. Urobia 1.000 eur dane rocne na take auto a ludia ich holymi rukami vytiahnu z toho palacu a zakopu tak hlboko ze ich ani Google nenajde. V sucasnej kovidovej-postkovidovej situacii je nieco taketo bez sance.

2) aj ked sa to stane, o dva, styri, sest rokov, dovtedy co ? Dnes nikto nevie či/čo bude, ake budu dane, poplatky za euro3, euro4. Kupim si nove auto dnes za 30.000 eur (kamarat kupoval zrovna Jeepa, tusim to bol Cherokee) a o tri roky mam z neho kolko penazi ? 20.000 ak nahodou ? 17.000 ? Cize kolko som stratil ? Ked to dam na leasing, nezabudnut pripocitat leasingove navysenie, nezabudnut pripocitat havarijne poistenie lebo kupit novy tragac a nevysypat tych 600-800 rocne na havarijku spojenu s ukradnutim je OBROVSKA odvaha, nezabudnut priratat povinne servisne prehliadky za 250-350 eur na takuto triedu auticok...


Cize argument ze ZREJME pridu dane na starsie spalovacie auta ma neprijme DNES riesit nieco taketo lebo nikto nevie co to bude. Moze to dopadnut poplatkom 299,-eur rocne za euro3/4 a kvoli tomu mam stratit tisice az desiatky tisic na hodnote noveho auta a ostatnych nakladoch s tym spojenych ? Ummmm... nie.


A autor temy sa ajtak vyparil.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nepochopili sme sa,ja nemam nic proti starym autam,sam mam aj auto z 2001.
Ja len vravim ze pri starom aute musi byt clovek zrucny alebo axeptovat ze zrucneho si bude musiet zaplatit. Ani proti tomi nic nemam,vola sa to predsa delba prace,nikto nemoze vediet vsetko...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Našťastie autá euro3, rv 2003-, sa dajú servisovat aj u pištu baciho hornej dolnej v pajte na ranči. A keď nemá CO2,má ešte autogen :4012:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Az tak hop to u pistu baciho s 2003 co ma aspon autogen s radostou byt nemusi, take auto moze byt kludne aj Bmw e60 530d a to ked donesies do technickeho muzea na opravu velmi neuspejes.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Myslené na Jeep 2003 a staršie, reakcia na tému, nie vozidlá z daneho obdobia všeobecne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja to vidim opacne ako pise ten cech.asi nahrava bazaristom za vsimne za clanok ze mozu za tie auta pytat viac.dnes sa vsetok biznis dobre riesi cez media.

a ak uz ozaj tie auta podrazeli tak pretoze mame bulharov a rumunov.ja 2x mesacne jazdim trat sk ch a na tej rakuskej vymretej dialnici cestou wien -- linz som stretol v noci 98 percent aut dodavky s vozikmi ktory sli pre auta.a vozia presne take auta co maju euro 3-4.dodavka valnik a este taha 2 prepravniky nalozene autami.

ten zakaz dizlom v nemecku neni ze vobec sa nedostanem do mesta.to su len nejake ulice oznacene kde moze max ist auto s euro 5 a viac.inac 80 percent ulic mesta sa jazdi aj na starej regate.

nemci vela ludi je nezamestnanych alebo pozatvarane firmy kde je korona cize nemaju peniaze sedia doma na podpore alebo na 60-80 percent tak auta vratili tam sa to da v pohode ziadne penale alebo neviem co --jednoducho nepracujem nemam prachy vraciam.a kupuju stare auta do 5000 ecok ktore povacsine stoja a netreba mesacne platit splatky.keby ze treba im vela jazdit a zarabaju tak hned by sa to otocilo.

mne sa paci svicarsko kde neni ziadne zakaz dizlov a starych aut
po mestach a pod.kludne sa tam clovek vozi na hocicom.a emisne u benzinov uz asi od roku 1998 neni u aut co maju kontolku emisii.na stk to samozrejme preveria ci to funguje.

a maju perfektne vyriesene spotrebovanie ropnych produktov ako napr motorove oleje alebo aj kuchynske oleje.v krajine je registrovanych 24 milionov aut cize pri kazdej vesnici alebo meste je zberny dvor gratis preto to nikto nevylieva kade tade ako u nas tam to domaci vyleje a oni to pouzivaju na kurenie.napr male viacrodinne 3 poschodove budovy.dole je velka 20000litrova nadrz vedlajia miestnost kde je olejovy kotol na to a tym sa kuri a ohrieva tepla voda.nadrz podla mojho zistovania ci sa to oplati vydrzi na 2 roky.a to je len jedna z mala veci co maju tak vymakane.cize vedia recyklovat odpad s vyuzitim.spalovne odpadu sluzia na vyrobu elektriny atd.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite spalovat vyzity olej je velmi ekologicke.



>> nemci vela ludi je nezamestnanych alebo pozatvarane firmy kde je korona cize nemaju peniaze sedia doma na podpore alebo
>> na 60-80 percent tak auta vratili tam sa to da v pohode ziadne penale alebo neviem co --jednoducho nepracujem nemam prachy vraciam

hovadina vacsia ako si len vies predstavit. A tie leasingovky co s tymi miliardami co sa im povracaju ? Odpisu z uctovnictva, lebo tam to tak funguje ze ? Hotovy Kopperfield na peniaze. Nikoho nic netrapi, nikto neprerobil miliardy, zazracny svet.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných