Jazdenka vs. nove auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
macblogger
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2015 15:43
Zdieľať na Facebook

Jazdenka vs. nove auto

Príspevok od používateľa macblogger »

Ahojte, momentalne riesim dilemu, neviem ci ist do noveho maleho auta (Toyota Yaris 1.33 dual vvti - vybava zaklad s klimou) - viem, ze to auto bude jazdit dalsich 6-7 rokov prakticky bez poruchy a za 8 rokov bude mat najazd 110.000km a predam ho za priblizne polovicu nakupnej ceny, pricom naklady na udrzbu budu minimalne, lebo sa jedna o nove auto. Pre porovnanie 2007 rocniky s podobnym najazdom idu za 4500-5000 eur, cize 8 rocne auta, teda zaplatim si 5000 eur za pouzivanie uplne noveho auta na 8 rokov.

ALE!

Tu prichadza cast s dilemou, Yaris je pre mna mala, chcel by som vacsie, ale mam strach ze to budu splachnute peniaze a vedel by som prekusnut aj Yaris, moj budget je okolo 10.000 eur a nemam zaujem o ziadne Clia combi, Dacie a spol., na TÜV su tie auta prepadakmi a odzrkadli sa to aj na predajnej cene, plus viem, ze za 8 rokov pouzivania, tie naklady na diely budu vyssie. Cize pre mna su jednoznacni japonci. Avsak netusim co zohnat za tych 8000 eur (2000 eur pojde na diely co bude treba vymenit), s prijemnou spotrebou a co najnizsou poruchovostou, najlepsie combi. Avsak obavam sa stale jazdenky, bude to priblizne 6-7 rocne auto, teda tam budem musiet vymenit diely, aj ked donho dam 2000 eur (samozrejme nie ihned, ale do roka sa urcite prejavi viac veci) tak stale ma hodnotu 8000-7500 eur. Plus teraz je to 7 rocne auto a o 8 rokov to je 15 rocne auto, navyse za 8 rokov donho urcite pojde este viac penazi na veci co bude treba menit, skoncim teda s 15 rocnym autom s hodnotou 3500 eur, ktore zhltlo 2000 eur na diely pri kupe, potom dalsich 2000 eur pocas prevadzky, strata od kupnej ceny je dalsich 4500 eur a navyse to stale nebude tak spolahlive ako nove auto a nepojdem s nim v klude do Lisabonu a naspat, lebo budem mat nasrane v gatiach co pocas 6000km roadtripu bude moct odist. Plus strata bude 8500-9000 eur za 8 rokov pouzivania takehoto jazdeneho auto.

Takze momentalne som strateny a chcel by som vediet vas nazor, ako by ste situaciu riesili.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Na 6000km dlhé trasy naozaj Yaris nie je ideálnym autom... Ak to takto veľmi prežívaš, koľko stratíš a koľko nestratíš, odporúčam Ti kúpiť Mercedes z 90-tych rokov v excelentnom stave, alebo japonské auto z podobných rokov. Tieto autá Ťa rozhodne nikde nenechajú, sú odolné a spoľahlivé. Napr. taká Toyota Camry, Previa, Mercedes W124, Mamut a pod. To musíš rozbiť krompáčom, aby prestalo jazdiť.

Jediný mínus týchto áut je bezpečnosť.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Bonny možno pocit nie, ale keď "dôjde na lámanie chleba", t.j. napáli doňho niekto čelne, alebo bokom, nové auto má tuhosť karosérie silnejšiu, ako 20 ročné, aj keď v excelentnom stave. V 20 ročnom možno prežiješ, ale zostaneš na invalidnom vozíku. Na starých autách sa pri čelnom náraze všetko posúva k Tebe a dvere už sám ani neotvoríš. Na nových autách sa to nestane. Skús si pohľadať ten test 20 ročného Volva s Renault Modusom. Na Moduse zostala palubná doska na svojom mieste, nohy by si vodič uchránil pred amputáciami na rozdieľ od starého Volva.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Chlapci ti radia velmi dobre, ja by som pridal par svojich postrehov.
Hoci podobne temy sa tu riesia tak raz za tyzden, a nema zmysel na vsetky reagovat, ta tvoja je o to sympatickejsia ze ma pozdrav, gramatiku, podrobne rozpisanie problemu a uvahy takze super.
Asi takto nejako by mala vyzerat ziadost o radu.

Nove auto v tomto pripade urcite nie.
Preco?
Strata hodnoty.
2015 - 11 000 Eur
2010 - 5000 Eur
2005 - 2000 Eur

To ze sa nekazi je pravda, ale nezabudaj na to ze na dialnici spapa tak sest-sedem litrov, kazdy rok alebo kazdych tridsattisic kilometrov vycalujes od sto do tristo eur za garancne prehliadky aby ti nepadla zaruka.
Pohodlie nula bodov.
Za tristo eur som mal na tri roky vyservisovany strnast rocny mercedes vo vybave ktoru v novej Jariske nenajdes ani nahodou.
O komforte, jazdnych vlastnostiach, bezpecnosti a neviem co este sa nema zmysel ani bavit.

Jazdene auto - urcite, ved aku radu by si cakal na autobazar fore? :-)

Sliedic a Bonny ti poradili velmi dobre takze zvazuj.


Alebo si pozri auta typu Honda Accord okolo 2004-2005, Tojota Avensis do 2009, Tojota Corolla Tourer okolo 2005.

Kupis to za par supek, pokazit sa tam nema co a vyservisujes to s prstom v nose za par susnov.
Nie su to uplne stariny kde budes nastupovat uplne z nechutou, a ani sa nebudes moc tlacit.

Cela podstata je v tom ze nove je nove ale jazdenka ponukne viac za menej penazi.
A never tomu ze NOVE znamena automaticky DOBRE.
Zbehni sa do tojoty previest na Yariske a potom sadni do desatrocneho Accorda za polovicu sumy.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
macblogger
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.04.2015 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macblogger »

Dakujem vam za odpovede, mate pravdu, cesta dlhsia ako 200km v Yarise musi byt otrava, takisto vrciaci motor a pri 130km/h spotreba vyskoci na 9 litrov....a hluk v kabine nepocitam.

Viete mi odporucit vhodne auto ?
Vo vasich komentaroch ma zaujal aj Mercedes, kedze som jeho velkym fanusikom a trieda E kombi 2006 zacina na velmi prijatelnych cenach s tym, ze aj so servismi atd by to bolo auto maximalne za 8000 eur, co je super a na dlhe cesty tiez fajn, akurat neviem, ktoru motorizaciu si zvolit, takisto z japonskych som rozmyslal aj nad Lancer Kombi, ktore idu za velmi malo, ale tam ma odradzaju slabe benzinove motory s vysokou spotrebou. Honda Accord je taktiez jedna z moznosti, zaujimave, ze je o 2000 eur drahsia od Mercedesu E. Toyota Avensis uz je pre mna lepsie ocenena 2006tky idu za 5000-6000 eur, to by tiez islo, akurat neviem motorizacie pri danych autach a emocionalne ma to teraz taha aj do Mercedesu ked vidim tie ceny uprimne :d :D
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

ja by som volil určite jazdené a poriadne auto, žiadnu malú blbosť typu Yaris a každú dlhšiu trasu nadávať alebo lowcost haraburdu Daciu
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Otázka: Do Lisabonu autom aký dôvod? To by ma nikto nedonútil osobným autom ani ako cestujúci. To ani v nižšej strednej nebude prechádzka ružovou záhradou.
Chcete potrebujete vačšie auto a na nové teraz nemáte - buď si na nové "zoženiete" alebo kúpite jazdenku. Pozerajte priamo aj ponuky predajcov často majú 3-4-5 ročné autá so servis historiu ktoré majitelia nechávajú na protiúčet... Nižšia stredná 3-5 ročné auto sa do 10 000 zmestí myslím hravo. Radšej kúpiť mierne jazdené ale také čo splňa to čo potrebujem ako nové a už od novoty nadávať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Síce píšeš že by si rád kombíka, ale nový Yaris je úplné prdítko a tiež nieje kombi. Ked teda Mercedes tak prečo nie Mercedes B ?
Je to vyššia stavba takže miesta by tam malo byť dostatok.

A k tomu E-čku platí to čo ti napísal "cviro". Takým spôsobom kupujú autá koncernový obmedzenci, mysliac si že ked kupujú koncern tak automaticky kupujú kvalitné a velmi spolahlivé auto (lebo o tom klebetia aj babky na trhu) a pri podozrivo nízkej cene si ešte myslia aké šťastie sa na nich pri kúpe usmialo
st170
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 19.09.2013 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st170 »

Za toyotu môžem povedať že určite 2.0vvti su to naozaj držiaky a vyhni sa 1.8 (ak pojdes do takeho roku kde sa este nachadzali) o tych stieracich a tesniacich kruzkoch je to zname a výkon nič moc pri rovnakej spotrebe čo 2.0.
Za Acorda tam neurobis pri ziadnom motore chybu. Samozrejme mysim v pripade že nekupis nejaku rozbitu lepenku... to je zaklad a na techniku u japoncov sa môžeš spoľahnúť. O mercedese nech radia iný..
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Klasická dilema na spôsob "čo bolo prvé? vajíčko alebo kuriatko?"

Všetko má svoje pre a proti.

Jednoducho si treba dať toto na kopu a kde bude viac "pre", tak to riešiť :)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

3-4 ročné autá sa predávajú za polovicu ceny a nie 8 ročný "jahnis" , že 5000,- éčok, bude rád ak ho predá zo 3500,- a to musí byť cukrík no dovi dopo. Ja som kedysi kupoval novú ospevovanú octaviu za 440000,- sk a pred 2 STK-čkou zváranie výfuku, zadné przdy...po 6 rokoch 300000,- sk mínus a potom som kúpil za 420000,- 3 ročný sportage teraz som bol na 4-tej STK a vý výfuk pôvodný ...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mal som aj jazdené aj nové, a môžem povedať že jednoznačne nové,
poruchy: 2 žiarovka ečv a predná
servis: 1x 39€( bez oleja)
auto má 3,5 roka
na to koľko stratíš si každý používa svoju kalkulačku .jeden ráta poistku, druhý servis,tretí náhradné diely, štvrtý nič.
ideálne riešenie je nový yaris a do lisabonu letecky.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

za desať litrov je tam hafo aut v nižšej strednej či dokonca strednej, ktoré budú staré max 5 rokov a budú x krát pohodlnejšie, spoľahlivé plus mínus rovnako a samozrejme bezpečnejšie.
Takže to chce poriadne prešmejdiť inzeráty, zohnať šikovného mechanika a hor sa po auto.
Nejaké tipy si dostal, či už p508 a podobne, na dlhé trasy hlavne auto s dobrými sedačkami.

Mal som aj jazdené autá aj nové a jednoznačne jazdené, kúpiš to za zlomok ceny, keďže naj stratu zaknihoval prvý majiteľ, spravidla ti prvý majiteľ vychytá všetky muchy v rámci záruky a autá vo veku 2-4 roky bývajú v dobrej kondícii.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lubos zimovcak ti napísal najlepšiu radu preskoc z japonských drziakov na francuzke sliziaky ktorý by som ja už nechcel ani zadara podľa neho si mas kúpiť renault megane tak toto auto by som nezobral ani keby som mal jazdiť na bycikly , zober jazdenu Hondu Accord a mas super auto do ktorého tu 2 tis. rezervu na servis budeš dlho opatrovať na učte
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

zober jazdenu Kiu ceed a budes siiiilno spokojny
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: sadun a 29 neregistrovaných