Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mandarinka28
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.12.2021 22:52
Zdieľať na Facebook

Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Mandarinka28 »

Zdravím,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere jazdeného auta pre budúcu rodinu. Kritériá sú: benzín (nenajazdíme až toľko a prevažne je to mesto), veľký kufor (budú sa tam v klietke voziť dvaja naši psi), cena do cca 9000, max 10 000 eur a čo najvyššia možná bezpečnosť, rok tak od 2010, ale nechám si poradiť a samozrejme by to chcelo aj nejakú nie šialenú spotrebu, ale možno už chcem veľa. Nechceme 7-miestne ani MPV, ale kombi. Momentálne sme dvaja + dvaja psi na zadných sedadlách v Nissan Almera rok 2006 a nesťažujeme si, lenže plánujeme rodinu, takže potrebujeme veľký kufor, kde by sa vošli štvornohí pasažieri, a pre mňa je hlavnou témou bezpečnosť - ľudskej aj zvieracej posádky. Už asi pol roka prechádzam bazáre a čítam fóra, pozerám crash testy, ale nejako stále neviem, čo by bola najlepšia voľba. Je mi jasné, že nič nebude 100 percentne bezpečné, ale chcem mať čisté svedomie, že som spravila, čo som mohla. Aby to bolo prehľadné, spíšem v bodoch, čo sú veci, ktoré by som si potrebovala ujasniť:

1. Z hľadiska bezpečnosti radšej novšie (cca od 2015) auto nižšej strednej triedy (zvažovala som Hyundai i30, Ford Focus, Opel Astra) alebo staršie (od 2010) (vyššej) strednej triedy (Hyundai i40, Ford Mondeo, Opel Insignia, Volvo V70)? Ak by som zobrala nejakú už 12 ročnú strednú triedu, mala by šancu vydržať ešte nejakých 7 rokov, tak, že by som sa v nej nemusela báť jazdiť?
2. Ak by som si auto nechala preveriť službou Autoporadca alebo podobnou, mohla by som skúsiť vyberať aj z dovezených áut?
3. Čo sa týka nájazdu, autá strednej triedy v cene do tých 9000 už majú aj 200 000 (v realite možno aj viac) najazdených, má význam ísť aj do kúpy takého auta - po odbornom preverení?
4. Ako je to so servisom áut strednej triedy? Viem, že Volvo má drahý servis, ale čo napríklad ten Hyundai i40?
5. Dosť ma vydesili správy o tom, ako výrobcovia áut šetria na bezpečnosti a napríklad na stranu spolujazdca dávajú horšie materiály, tiež som sa dočítala, že Superb (ktorý som predtým zvažovala) nemá veľmi kvalitný C-stĺpik. Je možné s mojimi požiadavkami zohnať aj nejaké auto, kde sú materiály kvalitné, alebo sa rovno mám zmieriť s tým, že všade sa klame a šetrí? Zvažovala som predtým aj Toyotu Avensis, ale keď som videla, že pri tom teste nárazu s malým presahom na strane spolujazdca Toyota vraj naviac pohorela a mala tú spolujazdcovu stranu odfláknutú, tak ma to odradilo. Čo si o tom myslíte vy?

Budem veľmi rada, ak sa mi vyjadríte aj k spomínaným autám, kľudne navrhnite prípadne niečo iné. Ďakujem za všetky rady, prajem pekný deň.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uh,toto bude bratovražedné.Aby to nezostalo bez odpovede...v zozname jeden adept je..V70 a to asi tak všetko
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Tiež ma napadlo ako prvé to volvo , ale tu nie je problém vo výbere jazdeniek ale v tom , že zadávatelka trpí prebytkom informácií typu JPP.
napr.
ako výrobcovia áut šetria na bezpečnosti a napríklad na stranu spolujazdca dávajú horšie materiály,
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa achada »

To nie je JPP, to je fakt. Druha vec je ako velmi na to prihliadat pri vybere. Pri jazdeni po meste.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tiez ma ako prve napadla V 70-ka...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Keby som denne nemal v rukách tisícky "párových" a "bezpečnostných" dielov tak by som ti normálne aj uveril. :40bd:
Achada - v pracovnej zmluve mám ako jeden z hlavných bodov - dbá na dodržiavanie kvalitatívnych parametrov výrobkov na zverených linkách a jednotlivých strojoch. :40bd: :o
Takže s týmto ma nepreštíš. :pusa:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa Renova »

.....no....achada toto bola hodená rukavica od oca :..:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre zadávatelku :
Párové diely (pravá a lavá strana) sa vždy robia na tom istom stroji, z rovnakého materialu, pri rovnakých parametroch. Takže tvoj bod 5 je holý nezmysel. Diely ktoré by mohli akýmkolvek spôsobom ovplyvniť život a zdravie užívatela sú označené znakom ako bezpečnostné a majú niekolkonásobne prísnejšie parametre posudzovania. :4012: Takže vodičova aj spolujazdcova strana sú rovnaké aj pri Tata Nano aj pri Lambo Urus.
Súčasné autá sa sice lahšie pokazia, ale o dosť ťažšie rozbijú pri havárii. To ale neplatí o ludskom tele, takže pri náraze tanku do betonovej steny, tank ostane celý, ale všetci vnútri budú mrtvi, lebo im náraz potrhá vnútorné orgány. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...pri kupe auta sa zasadne neriadim testami,je to uplny blud. zabit sa človek moze aj v 45 km rychlosti a moze prežit pri naraze 120-ke.Vsetko zalezi od fyzikalnych zakonov...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíš a ja budem tvrdiť - že klamú novinári. Jednoducho preto že práve diely ktoré sú súčasťou crash testov viem priamo kedykolvek chytiť do ruky , robím na nich trhacie skúšky, mám protokoly z metalografie. Takže oko nie je pixa oko vidí.
Ano automobilky klamú , ale nerozlišujú či na strane vodiča alebo spolujazdca.
Edit bezpečnostné výstuhy sú identické pre RHD aj LHD riadenie - ako tam potom vznikne to oslabenie?
Edit 2 : až teraz som zbadal , že članok je z autobildu - to je na rovnakej úrovni ako Tesla magazin
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa achada »

Clanok je z Autobildu, testy ale robil IIHS. Diely mozu byt rovnake, kde je ale napisane, ze vlavo tych vystuh nie je viac? Minimalne na aute pre tie testy?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Minimalne na aute pre tie testy?
Vidíš aj sám priznávaš , že to nemá s realnym životom nič spoločné. Je to celkom rovnaké ako meranie spotreby a emisií aj to robí nejaká "nezávislá" inštitúcia a prezentujú "seriozni" novinári.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa achada »

Ja nic nepriznavam, len si myslim, ze tak ako sa prisposobuje spotreba podmienkam jej merania, tak sa mozu prisposobovat auta urcene pre crash testy podmienkam tychto testov.

BTW, meranie spotreby robi niekto podla presne danych podmienok a keby ho urobil niekto iny a dodrzi rovnake podmienky, tak mu spotreba vyjde rovnaka. Ze nekoresponduje s realitou nie je chybou meracej institucie ani novinarov, ale toho, kto z obycajneho cisla pre jednoduche porovnavanie aut medzi sebou urobil nastroj ekologickeho vypalneho.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenka do 9000 eur s veľkým kufrom - stredná trieda vs. nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa oco13 »

Presne rovnako aj všetky bezpečnostné testy. Vlastne akékolvek testy - sú len skrytým nástrojom reklamy.
Zadávatelke odporúčané V70 v tom článku spomínané nebolo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných