Jazda na rastlinny olej

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mballa
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 30.10.2007 17:24
Zdieľať na Facebook

Jazda na rastlinny olej

Príspevok od používateľa mballa »

Nazdar chalani, minule som tu cital o jazde na prepaleny rastlinny olej. Da sa riedit olej 1:1 s naftou?? Nie je nutne nejaky zasah, aby som nepokazil motor? Jedna sa o hladky diesel od citroen-u 1.9 r.v. 2002. Poprosim fakt o seriozne odpovede pripadne comu sa vyvarovat. Dakujem
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

kludne lej olej...ja som na rastlinny olej jazdil do salzburgu...na cisty,neriedeny na bmw E39...a nebol ziadny problem...dve nadrze oleja,a jedna nadrz nafty..v zime treba riedit,pomer neviem,jazdil som len v lete..a jazdia mnohi...a do hladkeho dieselu,uplne pohoda..len to poriadne prefiltruj,nech nejdu aj hranolky do nadrze..

akurat ten smrad za autom,ako by si prezil hranolky... :40bd: :40bd: :40bd:
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

dalsi hranolkac na ceste kua , ked na to nemas jazdi na autobusy
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

svagor odjazdil na rastlinny olej nespocetne mnozstvo km. ...Citroen Jumper 2,5 TDi...bez problemov...auticko malo 900.000km ked ho predaval, asi pred 2,5 rokom a stale v pohode jazdi...Tymto ale netvrdim, ze do diesloveho motora treba davat r.olej...ja by som ho do svojho (ktore si chcem aj chvilu nechat) urcite nedaval.
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

Nazdar, ja tiež jazdím na rastlinný olej, auto je citroen hladky diesel 1.9. Riedit s naftou sa da v lubovolnom pomere. Teraz v zime davam cca. 1/4 nafty a 3/4 oleja, kvoli lahsiemu startovaniu. Zasah do tohto typu motora nie je potrebny, jedine je vhodne castejsie menit olej. Ale pozor na ten pouzity olej!! musis ho naozaj kvalitne prefiltrovat!! ja osobne pouzivam nepouzity
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

jasne a zabudol som dodat, tak ako pise miso 991, aj svagrik jazdil na nepouzity, cena litra oleja bola menej, ako 1l nafty...cau
nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

citaj tu http://dieselpower.cz/forum/viewforum.php?f=9
je tam hodne o tom popisane...skusenosti ap.
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

lakinooo: Mal by mat o moc lepsie ako pri pouziti nafty, nedavno som bol na emisnej a vsetko OK.
mannon
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.12.2009 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mannon »

tie emisie je dobrá pripomienka... podla toho čo som počul, tak ten olej nemôže byť hocijaký pokiaľ neni prepálený. Ževraj ak je nepoužitý, tak to môže byť len určitý typ ktorý neobsahuje nejakú látku(neviem ako sa volá tá látka) ale myslím že Olej sa volá Karolína. Pokiaľ je prepálení tak môže byť hocijaký. Tá látka by sa mala prepálením stratiť. Ale newiem to na 100%, len podla toho čo som počul... :41c2:
thegodfather
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 28.09.2009 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thegodfather »

na rastlinny olej sa da jazdit uplne bez problemov, skor odporucam cisty nepouzity, nakolko som jedneho casu pouzival z velkozavodnej kuchyne a vdaka nemu mi rozklepalo ventily, mam znameho co pecie langose a od neho beriem olej a ten je uplne v pohode, olejkde sa vysmazalo maso nie je vhodny, ked som jazdil do talianska tak som do nadrze nalial 30l oleja z kauflandu (bol v akcii za 14.90Sk) a 20l nafty, absolutne ziadny problem, ved aj samotna nafta obsahuje min 50percent lahkych vykurovacich olejov
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Je to az neuveritelne citanie, co vsetko ste si ochotní naliat do tragačov, len aby ste jazdili lacno :2f93: ....
.....v zasade najlepsie schrúmu rastlinny olej vozidla s radialnymi cerpadlami, ktore maju oddelene mazanie takehoto cerpadla-to su najma stare Mercedesy a ich derivaty.
.....Na "eko power" pojde aj rotacne cerpadlo (ideal Bosch), najma v kombinacii s nepriamym vstrekovanim....

Rastlinny olej (mimochodom najvhodnejsi je repkovy) je vsak ovela viskoznejsi ako diesel, uz pri teplotach okolo nuly je ako med....Takze uz samotne dopravenie do motora je problem, ak vobec uplne nemozne.....Pomoze predohrev, alebo riedenie....Inak pojde rotacne cerpadlo na skoru G.O., trysky dostanu tiez zabrat a nezmyselne dlhym tocenim v zime nepomozete ani baterii ci starteru.....
.....Dost velky problem su aj chemicke vlastnosti rastlinnaku, ktory postupne zacina znehodnocovat olejovu napln motora (kontaminuje) reakciou s motorovym olejom tzv. polymerizaciou, cize motorovy olej sa postupne meni na hmotu podobnu zelatine....Tato moze nielen upchat mazacie kanaly, ale navyse vdaka nemazacim schopnostiam takto vytvorenej zmesi jednoducho zadrete motor....Tomuto sa vsak da vyhnut specialnym by-pass olejovym filtrom, castou vymenou oleja alebo pouzitim specialneho motoroveho oleja na rastlinnej baze.....
.....Na zaver este pozor na pouzity repkovy olej z nejakej vykrmne: to, ze ho prefiltrujete cez handru a do nadrze nenalejete aj hranolky :d :D je sice fajn, ale takto pouzity olej ma uplne ine zlozenie ako cisty. Predovsetkym jeho kyslost je velmi agresivna (korozivna) na palivovy system, problemom su tiez rozpustene soli, mydelnate zlozky ci sliz.....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
miso991
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.08.2007 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso991 »

markoimportauto: Musim ta opravit, rastilinny olej urcite nie je uz pri teplotach okolo nuly ako med, mal som ho vonku cez noc aj ked bolo -9C a bol uplne kvapalny, treba vyskusat. So vsetkym ostatnym suhlasim, hlavne nestaci pouzity len tak cez handru prefiltrovat!
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda na rastlinny olej

Príspevok od používateľa coryoss »

Jasom tiez natom jazdil ale len tak zosrandy,kúpil somsi staré Tipo,vsetky psi ma po dedine nahánali ale do noveho auta by somto určite nedával abolo by rozumne pozrieť si ake más čerpadlo pretoze Fiaty maju LUCAS atym nevadí asi nič ale BOSCH je háklive amozeš ho lahko zadreť.Aprosím ta načo tito vlastne je? Ved nafta je lacnejsia ako liter oleja ne?
wdb126
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.04.2006 02:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wdb126 »

...ak niekto ma zdroj lacneho oleja, bodaj by nie, ktoje sam sebe nepriatelom? Riedit vsat je zato radno, hlavne v zime nezaskodi trochu doliat nafty!

Nezabudnime ze aj Rudolf Diesel prvy svoj diesel motor skusal s rastlinnym olejom, len neskor lacnejsie bolo z ropy...
jaronitro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.09.2009 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaronitro »

ja používam borges panenskí.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 44 neregistrovaných