Jazda na motorke bez vodičáku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viktor0104
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.05.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Jazda na motorke bez vodičáku

Príspevok od používateľa viktor0104 »

Dobry den chcel by som sa opýtať aký trest by ma postihol v pripade ze ma policaj zastavy na motorke 125ccm ale mam vodičák len na 50ccm
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Trest Ti hrozí rovnaký ako keby si nemal žiadny vodičák.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ešte prídeš aj o ten vodičák čo máš.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Teraz som si spomenul, však je to zmenené z 50 na 125, podmienka musí mať automatickú prevodovku. či?
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ano ale iba vtedy ak si drzitel skupiny B min 2 roky ... Nevymyslaj lebo ta to vide draho ... Sice ja ked som mal 125 tak ani raz ma nezastavili.. Ale nahoda je blbec
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

FERO správne pripomenul, že na 125-ke s automatom jazdiť môžeš (skúter a pod). Upresni typ motorky a doplníme odpoveď. Ale dopredu ťa varujem, že ak to plánuješ riskovať a jazdiť na niečom s rýchlosťami tak prídeš aj o vodičák ktorý máš. Radšej si dorob A1-ku (v drvivej väčšine autoškôl to berú benevolentne, že nemusíš absolvovať teóriu ak si držiteľom B-čka a v mnoha prípadoch ani jazdy). Takže sa uberaj týmto smerom.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stále je aj kategoria AM čo je VP do 50ccm. VP A1 teda 125ccm 11kW je možné robiť až od 16 rokov
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Aaaaa chybička se vloudila. Nevšimol som si že písal že má len AM-ko... Nejak sa mi zjavilo B (Asi kvôli predchádzajúcemu príspevku). Takže platí jediné: na tú motorku nesadaj a dorob A1-ku. Teóriu by ti mali odpustiť ak už máš AM.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Pokuta 300 až 1300 e, zákaz činnosti na 1 až 5 rokov.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

2 - 3x do roka ,zoberiem švagrovu Hayabushu a idem si vyvetrať hlavu na dialnicu. Samozrejme nikdy som nebol vlastníkom príslušného VP , Ked som sa na to opýtal chlapcov čo motorkami žijú tak mi povedali - Fakt by si sa tak strápnil a s touto mašinou zastavil zeleným???S týmto pod zadkom im tak akurát ukážeš fuckera.
To samozrejme nerobím ale za 16 rokov nikdy nebola ani snaha o zastavenie ,skôr okukávanie na odpočívadle. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo nemám už roky aby som utekal alebo sa z niekým pretekal. Len som chcel tým povedať ,že nikdy nikto nemal ani len snahu ma kontrolovať. Takisto pri bežnom jazdení , bolo aj tri štyri roky bez jediného zastavenia. Keď splynieš s davom tak si neviditelný.
Mne funguje presný opak- pozícia príliš informovaného a príliš angažovaného občana. V NZ stačí len otázka - chlapci môžem si vás ako verejných činitelov vyfotiť v tej autobusovej zastávke???? Nasleduje doslova panický utek a z merania nie je nič. Ale toto funguje na každého , naleštený frajer aj pipinka v suvéčku rýchlo prchajú ak začujú že budú zajtra v Novom Čase. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Koľko má rokov ten čo sa pýta ??

Najlepšie je mať vodičák takmer 3 mesiace a tváriť sa ako king a potom vo veľkej rýchlosti, niekomu v protismere odjebať svokru na bicykli.

Bo zrazu potrebuje pod riťou niečo silnejšie. Aj keď na to nemá oprávnenie !

Inokedy by ste niekoho takého sfúkli, jak posledného psa a teraz ešte podporujte ... Asi tu už mäknete .... vtedy keď nemáte ...

To je problém dorobiť vodičák aký treba ak tomu nič iné nebráni, teda je vek a všetko ako má byť !!!
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Mňa na motorke tiež policajti ignorovali. Ak vidia že máš špz-ku, prilbu a nerobíš na mašine bordel tak šanca že ťa zastavia je mizivá. Týmto zadávateľa nepodpodporujem, svoj postoj som už vyjadril (dorobiť vodičák!). Na margo oca: na cestnej motorke by som si netrúfol zdrhať ani keby mám R6-ku či R1-ku (skôr prvá, prečo vysvetlím). Na ťažkom hebede ako je hayabusa by si sa nevyvrtel. Ono utekať na ceste je strašný hazard a dnes majú policajti dosť naložené autá (nerátam ceed a pod)... Z vlastnej skúsenosti (vekov dávno minulých, mladých a nerozumných :-D ) hovorím že to chce krosku a dobre pripravenú cestu na únik mimo asfalt. Keď som mal 16 (ach to mládí) tak som zopár takých husárskych kúskov zažil a poviem vám že terén, kroska a naplánovaná trasa na únik zachránila). Teraz by som už neutekal, nemám dôvod keď jazdím s papiermi. Vlastne by som už ani krosku nekúpil :4090:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako 10 ročný sopliak som práve týmto spôsobom zdrhal aj na pionierke.Vždy bol mostík , ulička ,bránka ,kde ostali s autom visieť a my sme boli na koni. Na druhej strane ak ma v 1980tom zastavil policajt na motorke komplet bez ničoho tak som dostal dve tri po hlave a zobral mi ventilky. To sa s dneškom porovnávať nedá.
No a Haya bola kupovaná práve za tým účelom dlhý ROVNY úsek , zalahnúť na riadidla a pozerať ako rýchlosť ide až do nebies. Na serpentíny to velmi nie je ,aj keď, ak to človek vie dá sa aj tam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dominik35
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.02.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik35 »

Kedže máš vodičský typu AM budeš mať okolo 15 rokov. V 15 stačí aj AM. Určite neodporúčam skúšať ,,šťastie" lebo svokra a zelenáči nikdy nespia a vždy ich je presne tam kde netreba. Pri náhodnom zastavení to určite neukecáš, ale skôr si na tebe zgustnú. Prípadne,skús si požičiať motorku daného obsahu a jazdi po SÚKROMNOM pozemku,určite čo to pochytíš a budeš lepšie pripravený do autoškoly. Ako bolo spomenuté tresty sú nasledovné: pokuta 300 - 1 300 €, zákaz činnosti na 1 - 5 rokov (blokovo do 650 €). Radšej neriskuj a počkaj na VP pre príslušný objem.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných