Jazda bez vodiičáku-motorka

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

y0ker
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.02.2012 15:22
Zdieľať na Facebook

Jazda bez vodiičáku-motorka

Príspevok od používateľa y0ker »

Dobry den. mam otazku. mam vodicsky typu B, osobne auto + am.....robim vodicky na motorky a2 35kw. som ale nedockavy a jazdim po cestach uz aj bez neho nakolko ho este nemam dorobeny. co sa mi moze stat ak ma policajti nahodou zastavia predtym ako ukoncim kurz?? daju mi odklad na motorku a pokutu, alebo mi zoberu vodicsky typu b? prosim napiste mi rovno vyhlasku, paragraf, nemozem to nikde najst.dakujem
marek11111
Príspevky: 1892
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pre výstrahu Teba pri prichytení zastreliť a motorbicykel v jarku podpáliť..... :40bd: :40bd:
Nechápem čo sa bojíš každý je strojcom svojho šťastia...tak sa treba správať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.Nieje cesta ako cesta a ani jazdenie ako jazdenie a situácia a podmienky a tak ...
Aj ja som kradol v 15tich tatkovi auto (teda vlastne embéčku ) a tajne jazdil po sídlisku. Lenže to boli osemdesiate roky.... :-\
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Teraz skusas jazdit zoberu ti vodicak a budes aj bez Bcka a budes chodit pesi. Este pockaj ten mesac v klude a potom behaj lebo budes cakat 2 roky potom. Nehovorim este ze by si nahodou bol ucasnik nehody....
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ked bude normalny policajt tak 200€ pokuta teda ja som dostal a ked bude debil tak DI a tam su uz ine palky az odobratie vodicaku.
jokerzcsk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11.07.2010 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jokerzcsk »

y0ker si mäkký tu napísať adresu kde bývaš,ak nie tak ručím že sa postarám o to že to zažiješ na vlastnej koži a potom napíš ako si dopadol.... :4012: lol :4012:
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

:28b7: Dobrý den páni ,vôbec sa mi nepáči ,že s chlapca robíte pomaly zločinca.Každý z nás si určite sadal na motorku alebo do auta bez vodičáku.Ja osobne za každý krát čo som si sadol bez vodičáku mať 1 Euro -mám pekné love.radčej sa zaujímajme o nedelných debilkov,a tých čo neustále chlastajú a jazdia
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Jozeph,máš pravdu,ja som rád že som vyrastal v časoch kedy sa u nás na dedine jazdilo bez VP na motocykloch úplne normálne,ja sám som ako cca 10 ročný jazdil na babette potom prišiel pionoer,simson,keď ma náhodou chytili policajti tak mi vypustili kolesá alebo zobrali kábel z indukčnej cievky dnes by za takúto mladícku nerozvážnosť dávali najradšej doživotie a 100.000 e pokuty.Určite bolo to aj riziko,ale keď som prišiel do autoškoly tak som(obrazne povedané)učil na motorke jazdiť inštruktora ja, vymeniť sviečku,nastaviť voľnobeh,vyčistiť trysku,nastaviť odtrh a predzápal to bola hračka a ostatní žiaci len čumeli lebo o tom nemali ani poňatia.Ale určite dnes je iná doba a všetko je o mnoho prísnejšie,ja som svoju mladosť prežil vonku či už na motorke,kúpajúc sa v rieke alebo behaním po dedine a okolitých lesoch,najväčší trest pre mňa bol týždeň domáceho väzenia,dnes mladí sedia pri počítačoch či tv a trest je pre nich keď vypnete počítač a pošlete ich von.
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

Dík za reakciu ,vyrastal som v tiež v pekných časoch ,Java 21 ,Cros 90, a potom až kalifornie, a skončil som na bežnej XT 600,ale zas ako clapec viem ako chodila tatra 603 ,Volga 24 ,a potom ma už v práci 613 nástka nebavila.Reagoval som na príspevok len jedného dilina ,ktorý hned sa pýtal chalana kde býva ,že to s ním vybaví -asi nejaký bývalý Ps-VB. teraz s vlastnej skúseností viem ,kto robí nehody -v mizivej účasti sú to chalani na motorkách bez vodičáku ,ten chalan čo si sadá za veľkú motorku je už vyjazdený a skúsený,a v praxi nerobím nič iné -som pri tých nehodách a vidím následky. Radčej 1000 motorkárov bez vodičáku -ako opitého dilina .
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Treba si položiť otázku? je vlastnenie nejakého papiera čo sa volá VP skupiny A ,patent na rozum, Nieje! Je horšie jazdiť bez papiera ako človek alebo s papierom jak dement?
Papiere na auto máš vieš teda dopravné predpisy. Takže teoreticky problém nevidím ale pri prípadnom probléme budeš vždy ťahať za kratší koniec. Ja by som to v dnešnej dobe neriskoval....chlpatých je ako maku a striehnu na každom kroku. Aspoň teda tu v BA. Ale zas poznám dedinky a mestečká kde ich nestretneš jak je rok dlhý. Musíš sa riadiť zdravým rozumom. A zvážiť riziko. Len náhoda je blbec .... Ale osobne mám skúsenosť na motorobicykli za cca 10 rokov ,ak mám čo treba , teda prilbu nejakú bundu a svietim a nejazdím jak blbec, tak v živote ma chlaptí nezastavili len tak pre nič za nič...len dvakrát za rýchlosť a raz že som išiel v križovatke dopredu pomedzi autá keď už išli a rozbiehali sa ....Vtedy mi vravel a aj som to uznal že ak by tie autá stáli a idem dopredu tak kašlú na mňa ale takto im to prišlo riskantné a nebezpečné...a od vtedy to ozaj nerobím...Takže tá pokuta bola vtedy výchovná.
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Tiež som vyrastal v časoch keď začiatky boli v 10 pionier a v 15tich jawa 350 634. A neodcudzujem to vôbec. Vedel som čo si môžem dovoliť a čo nie. Lenže blbcovi nevysvetlíš. Zákon je zákon a budú na teba pozerať ako na vraha ak ťa chytia. Takže by som to neriskoval a ešte ak ho dokonca len robíš. Dnes je to už raz tak, darmo.
jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaknato »

ja som tie casy nezazil, ale ako od kazdeho pocujem (nie len z fora), tak ludia sa v tych casoch mali blizsie k sebe ako dnes.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mali aj nemali...to je diskutabilné...Tiež ti závideli poniektorí aj nos medzi očami....Všetko to bolo asi len tak naoko ako aj dnes....bližšie mali k sebe možno ,lebo bežný človek býval v bežnom paneláku mal bežný nábytok mal bežnú Embéčku a jazdil bežne na dovolenku max tak na Balaton....život bol skromnejší a troška jednoduchší.....vyžil si aj ak si bol lempel a nemusel si sa snažiť...ráno si si cvakol v robote niečo si porobil a bolo....plat a robotu si mal istú viacmenej...ak si nevystrkoval rožky a vravel si čo chceli od Teba počuť ....
rudolfo63
Príspevky: 9950
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

tiez som zacinal na pincli este jednosedadlovke v 15 rokoch,kosil som zihlavu,neraz doudierany...Ale boli ine casy,neraz to koncilo vytiahnutim ventilkov a bonznutim tatkovi,ktory mi dolozil...Dnes su ine casy,ini ludia,ine predpisy a zakony.Vyhovorit sa na minulost je blbost.Vtedy si kazdy motorku vazil,skladal a rozoberal sam,neriskoval tolko ako dnes,ked vyber je velky,17-rocny nechce skuter,ale priam Hondu 1600-vku lebo ma grady a pritom so svojimi 54-kilami vleje na nej jak zastava a ked ju dava na stojak,tak sa spolocne prekotia do priekopy...Neviem,ci Ta mam odsudit,ci Ti mam vynadat,pokusim sa o diplomaciu...
Z jednej stranky Ta chapem,tiez som bol mlady a neraz aj teraz si poviem...Rudo,ty si cocot...Z druhej stranky ti mozem len povedat...si z kategorie Obercocotov,lebo si riskoval pred odovzdanim soferaku...Keby mi nejaky pan policajt prisiel pod branu s tym,ze...Vas syn sa dopustil toho a toho...,nevypustim Ti ventilky,ale jednu Ti na pozdrav vypalim,druhu dostanes od zarubne a tretiu Ti priyebe moj kocur.Motorku zamknem na 3 zamky,alebo ju predam prvému zaujemcovi a na dalsiu si zarobis po letných brigádach...
y0ker
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.02.2012 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa y0ker »

páni, som vodic z povolania, preto sa to pytam, nehovorim ze sa nahanam a robim hluposti na motorke bez vodicaku, na motorke som sa naucil jazdit od 15tich rokov, ako vacsina z vas, dodrzujem pravidla cestnej premavky, v zivote som nesadol za volant pod vplyvom alkoholu ani inych latok, mam komplet kobminezu, prilbu , technicak od motorky, ruku na srdce, pozrite sa na seba ako soferujete, hrate tu formu na automobilovom fore aki ste dobri a ohladuplni vodici, sam som nervak za volantom, ale ked spravim chybu tak si ju priznam. nemam 18 rokov , mam 23, a soferujem auto aj motorku hlavo, rozumom a nie len rukami. takze vase moralisticke a povrchne reci ma nezaujimaju, nebyvam s rodicmi a som sebestacny, nezivi ma mama ani otec, ani auto a motorku mi nikto nekupil, tak tie mudre reci si poniektori nechajte pre seba. pytal som sa len na vyhlasku, na nic ine. dakujem vam, a prajem pekny den

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných