Jazda bez vodičského oprávnenia

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sentinax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.11.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Jazda bez vodičského oprávnenia

Príspevok od používateľa sentinax »

Dobrý deň. Dnes chytili môjho 17ročného syna bez vodičského oprávnenia ako šoféruje auto. Policajti vypísali všetko potrebné, dali mu fúkať(test bol negatívny). Sedeli asi polhodinu v aute a potom si ho policajt zavolal a mal sa k tomu celému vyjadriť, žeby ho to mohlo zachrániť od odkladu. Lenže mu nedali pokutu ani nič o nej nehovorili a vypýtali si na neho číslo a poslali ho domov. Neviete náhodou, kedy približne príde tá pokuta a koľko je najmenšia a najväčšia sadzba a takisto dĺžka odkladu?
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Podla toho co pises, tvoj syn este pravdepodobne nema vodicak.

A preto je smutne, ze sa skor zaujimas o vysku pokuty ako o to, ze mohol niekoho zabit.
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

tak mne takýto ,,expert,, rozbil auto keďže nevedel zaparkovať auto , zariadil som mu ročný odklad a dostal pokutu vo výške 100Eur.
osobné kašlať na plechy každý sa učil niekde šoférovať mimo ciest ....
sentinax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.11.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentinax »

Mohli by ste mi odpovedať na moju otázku a nestaralisa o nič iné? Alebo vlastne o čom je toto forum, aby sa anonymovia hrali na hrdinov a pisali sprostosti? Ak ano, tak to tu radšej zmažem a pôjdem na iné fórum kde je aspoň nejaká úroveň prispievajúcich.
sentinax
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.11.2015 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sentinax »

Predpokladam, že keby nenabural, tak by to bolo trochu iné. Či sa mýlim?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Otvor si zakon,mas to tam jasne napisane, aka je sankcia ak vodic vedie MV bez VP! A ked sa Ti nechce citat,tak si napis na tlacovy odbor,tam Ti odpisu. A to tlacivo co vypisovali je SVOP.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Príde predvolanie na správne konanie,tam mu povedia verdikt,ale ako písal kolega nadomnou v zakone to máš presne,trest finančný a zákaz činnosti + doba počas ktorej si nebude môcť robiť vodičský kurz.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

LUKAS0088 napísal:Podla toho co pises, tvoj syn este pravdepodobne nema vodicak.

A preto je smutne, ze sa skor zaujimas o vysku pokuty ako o to, ze mohol niekoho zabit.
Myslím že nejaký papier nazvaný VP ešte nikomu rozum do hlavy nenalial...takže zas netreba robiť z komára somára....Myslím že málokto z nás (čo sme už v strednom veku) tak isto nejazdil bez papierov načierno .Akurát tak ako ja aj väčšina sme nemali smolu, že nás chytili. no a a tiež že pred štvrťstoročím bola trochu iná doba a aj situácia na cestách takže dnes by som si to aj ja lepšie rozmyslel...ale ako sa hovorí a furt platí mladosť pochabosť. Ak sa nič nestalo o to lepšie hlavu mu neutrhnú ....aspoň má skúsenosť do života.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Určite som v jeho veku nebol o nič lepší,akurát dnes za každú blbosť nasleduje trest ako za vraždu, a vrahovia a zločinci chodia po slobode a sedia v parlamente.
Neodsudzujte chlapča, nebol pod vplyvom alkoholu drog,jednoducho skúšal. A páni čo tu pišu o možných katastrofách pozrite sa do zrkadla a PORIADNE SI POZAMETAJTE PRED VLASTNÝM PRAHOM.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Setko je pravda, ale dobre facky zasluzi :), pokial sa neboji viac fotra, jak polisov, volakde sa stala chyba :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Pokuta 300 až 1300 eur + zákaz činnosti na jeden až päť rokov.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda bez vodičského oprávnenia

Príspevok od používateľa christiane »

sentinax napísal: Neviete náhodou, kedy približne príde tá pokuta a koľko je najmenšia a najväčšia sadzba a takisto dĺžka odkladu?
Preco sa nejdes na toto opytat rovno na policiu?Si myslis ze ak ti tu niekto nieco aj napise ze policajti alebo sudca to zoberu do uvahy?Taky pripad sa berie individualne a neda sa nan konkretne odpovedat. :4012:
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Trucker,ciastocny suhlas s Tebou,avsak nezabudajme prosim na fakt,ze my sme jazdili na Skodovkach a Ladach na poloprazdnych cestach. Dnes su cesty preplnene a na cestach plno poloblaznov a jezibab na drahych kraksniach. A sankcie sa len prisposobuju dobe...Ale v minulosti ked Ta tiez chytili bez VP tak Ta zakaz neminul. Teraz sa bavme prosim len o jazde bez VP.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

sentinax napísal:Mohli by ste mi odpovedať na moju otázku a nestaralisa o nič iné? Alebo vlastne o čom je toto forum, aby sa anonymovia hrali na hrdinov a pisali sprostosti? Ak ano, tak to tu radšej zmažem a pôjdem na iné fórum kde je aspoň nejaká úroveň prispievajúcich.
Myslím, že zadávateľ to pochopil správne a už sa tu neukáže. Chápem ho. Lebo toto vlákno tak jako mnohé iné, nie je nič iné len krčma plná mudrlantov čo sice odpoveď nepoznají, no túžba mlátiť prázdnu slamu je tak silná, že jednoducho musia niečo povedať. Bez ohľadu na nulovú hodnotu toho čo povedali.

Česť výnimkám
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

Sentinax, vec sa nekončí len zákazom činnosti pre tvojho syna a nejakou sankciou. A čo ten čo mu umožnil viesť OMV bez VP? Ak viedol tvoje auto, budú páni riešiť aj teba v správnom konaní. Ak pánom povieš, že si synátor zobral tvoje auto bez tvojho vedomia, synátor sa vystavuje postihu za TČ „neoprávnené užívanie motorového vozidla“ aj keď táto vec sa dá tiež ošetriť úkonom v trestnom konaní a to „nedaním súhlasu na stíhanie“ čo ako otec v tomto prípade môžeš. Čaká ťa veľa zábavy, pevné nervy a synátorovi povedz pár teplých slov.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných