Jazda bez karty

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasg5
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 12.11.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Jazda bez karty

Príspevok od používateľa tomasg5 »

Cavte stala sa mi taka vec rano som este zaspati sadol do auta a vlozil som do tachografu kartu pravdaze som ju vlozil do slotu pre vodica 2 a nevsimol som si to siel som asi 200metrov a hned zacalo hlasit ze jazda bez platnej tachografovej karty hned som ju dal do toho prveho slotu a zadal som dodatok bude to ok alebo sa mam naco tesit?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

200 metrov je nic
borinik
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Len si si mal urobiť výtlačok a tam napísať že nesprávna manipulácia s tachografom..
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

200m to je nic ja som uz isiel aj 3 hodiny bez karty
http://truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?f=65&t=16719 :d :D :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Nelám si hlavu, ja som dnes išiel na OUT po diaľnici cca 80km.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Co to obnasa, ked jazdite bez nej?
tomasg5
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 12.11.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasg5 »

Čo to obnáša? Asi to že jazdím ani nie mesiac.

.. Človek sa na chybách učí
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

kazimir napísal:Co to obnasa, ked jazdite bez nej?
Na kartu sa zaznamenava jazda vozidla, ked nie v tachu tak vodic Imrich nepracuje, pracuje klega Žolík.
Biker Teba školili v Donive však? Tam je magnet sucast vstupneho skolenia.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Takze to vlastne v niektorych situaciach moze byt prospesne, lenze keby ho chytili, tak to bude za slusnu sumu?

Ja som uplne mimo vas obor chlapi, len sa pytam. Ani neplanujem vam kafrat do oboru, mna by dlhe sedenie v mekej sedacke zabilo.
Magnet je naco?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dá sa ísť bez karty dvomi spôsobmi.
Prvý, tzv legálny je keď je tachograf prepnuty do režimu out. Používa sa na poťahovanie bez karty napr. pri servise. Vodič čerpá povinný odpočinok, mechanik nemá kartu, takto sa vozidlo legálne pohybuje bez následkov. Neodporúča sa jazdiť po verejných komunikáciách.
Druhy nelegálny, vyberie kartu a ide. Tu hrozí sankcia vodičovi pri zistení do výšky xy€, a firme tiež. Ak vodiča nechytia tak môže o ten čas čo jazdil bez karty dlhšie, viacej jazdiť. Ale v prípade kontroly tachografu kontrolným orgánom je za zistenu jazdu bez karty celkom slušný mandát. Ale tam je to riziko na Slovensku rovné 0,001%,takže žiadne.
Magnet sa používa na starších kamionoch, magnet ruší signál z prevodovky do tacha, tvari sa ako by auto stálo. Na niektorých to však obmedzí výkon, rýchlosť vozidla. Najnovšie euro 6 to majú ošetrené softvérom, a vypínačom.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

trucker694 napísal:Magnet sa používa na starších kamionoch, magnet ruší signál z prevodovky do tacha, tvari sa ako by auto stálo. Na niektorých to však obmedzí výkon, rýchlosť vozidla.
A na niektorych kamionoch naopak ked dam magnet tak kludne ide aj 110km/h , vyradi obmedzovac a hlaska na palubnom pc je FR maximalna rychlost redukovana lol . A ked som bol v donive tak tam sme nepouzivali magnet ale zase tam som bol iba dva mesiace a iba v zacviku a ako robia tam ostatni to neviem
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ano, máš pravdu idú aj 110, ale tacho ukazuje nulu, tak radšej idú pomaly. Volvo číňan treba rozpojiť kabel pod sedačkou spolujazdca, daf píše hrubšiu ciaru v kotúči scania L ide aj 125, ... atak ďalej dookola.
Inak minulý mesiac mi ITD pri Wroclave vybral tachograf, napojil aparat na káble a pohol sa meter vpred a meter vzad.
Potom ho vrátil s dlhým nisom nazad, a kontrolu ukončil s hundraním šušliaka...,,v pořontku,, ch.uj zlomený hodinu ma zdržal, lebo hladal vypinač tacha na dialkové ovladanie.
Dúfam ,že vieš o čom hovorím. Poliak ho ma kazdý, Slovák kazdý tretí za tisic ojro.
Ešteže u nás sú tieto hokus pokus vo firme prísne zakazané. :4012:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

som pocul pri parkoviskovych debatach ze poliaci zacali kontrolovat tieto vypinace. Ze normalne inspekcia pri kontrole vytiahne tachograf a zistuje ci to zariadenie tam mas alebo nemas
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

tk ta kontrola nie je len pre srandu mam kamosov aj ja ktori jazdia hlava nehlava navyse len aby to postihali ale tak ak im raz nato pridu neviem ci si este niekedy do kamiona sadnu inak ako na miesto spolujazdca
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

trucker694 napísal:Dá sa ísť bez karty dvomi spôsobmi.
Prvý, tzv legálny je keď je tachograf prepnuty do režimu out. Používa sa na poťahovanie bez karty napr. pri servise. Vodič čerpá povinný odpočinok, mechanik nemá kartu, takto sa vozidlo legálne pohybuje bez následkov. Neodporúča sa jazdiť po verejných komunikáciách.
Druhy nelegálny, vyberie kartu a ide. Tu hrozí sankcia vodičovi pri zistení do výšky xy€, a firme tiež. Ak vodiča nechytia tak môže o ten čas čo jazdil bez karty dlhšie, viacej jazdiť. Ale v prípade kontroly tachografu kontrolným orgánom je za zistenu jazdu bez karty celkom slušný mandát. Ale tam je to riziko na Slovensku rovné 0,001%,takže žiadne.
Magnet sa používa na starších kamionoch, magnet ruší signál z prevodovky do tacha, tvari sa ako by auto stálo. Na niektorých to však obmedzí výkon, rýchlosť vozidla. Najnovšie euro 6 to majú ošetrené softvérom, a vypínačom.

OUT rezim okrem toho co si pisal mozes pouzit aj v podniku pri nakladke..a pod napr. aj mimo konunikaciu - po stavbach...zabudol si dolezitu vec! A to ze rychlost nemozes prekrocit 30km/hod.. to preto ze su vodici, ktori jazdia v OUT po dialnici.. a doplnim, ze prevadzkovatel je povinny stahovat data tachografu najneskor po 90dnoch a archivovat min 24 mesiacov...karta sa stahuje kazde 28dni...takze inspetorat prace spolu s policiou ti stahnu data...na tachu a vidia tvoj rezim OUT a jeho rychlost...a potom mu dokaz ze si jazdil OUT pri nakladke 90-tkou...:D najvyssia pokuta je 166 EUR na SVK... a este doplnim ze pri rezime OUT ti pocita aj cas jazdy...no dobre je si ten cas jazdy zapisovat...pretoze o to viac mozes jazdit v normalnom rezime, no doba vykonu sa nemeni...
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný