Japonskí dodávatelia dielov uznaní vinnými

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

histspeed
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 08.11.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Japonskí dodávatelia dielov uznaní vinnými

Príspevok od používateľa histspeed »

Americké ministerstvo spravodlivosti udelilo japonským firmám pokuty v celkovej výške 745 mil dolárov. Celkom deväť japonských firiem dodávajúcich náhradné diely a dvaja manažéri boli uznaní vinnými z toho, že vzájomnými tajnými dohodami udržiavali nadhodnotené ceny náhradných dielov. Tieto diely podľa verdiktu Ministerstva odoberali nielen americké časti značiek Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Toyota a Subaru, ale aj Chrysler, Ford Motor a General Motors. Postihnuté časti zahŕňali bezpečnostné pásy, radiátory, stierače, systémy klimatizácie, elektromotory elektrického ovládania okien a časti posilňovača riadenia, uviedlo Ministerstvo spravodlivosti.
Išlo o dieli ako napr. bezpečnostné pásy, radiátory, stierače, systémy klimatizácie, elektromotory elektrického ovládania okien, súčasti servoriadenia.
Zúčastnené spoločnosti sú Hitachi Automotive Systems Spoločnosť JTEKT Corp, Mitsuba Corp, Mitsubishi Electric Corp, Mitsubishi Heavy Industries, NSK, T.RAD Co, Valeo a Japan Co Yamashita Rubber.
Vedenie spoločnosti sa zvyčajne stretávalo osobne tvárou v tvár alebo hovorili spolu telefonicky pri dohode o stanovení cien. "Pri komunikácii používali krycie mená aby nedošlo k odhaleniu, a osobne sa stretávali vo vzdialenejších lokalitách," povedal generálny prokurátor Eric Holder.

www.carscoops.com
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

to isté sa deje aj u nás a u každého predajcu každej súčiastky na každé jedno auto, ale v EÚ to nikto nerieši, veď načo aj
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Toto sú ale výrobcovia tých konkrétnych dielov. Kųrva a že prečo sú také drahé tie poondiate klimatizácie :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovor mi niečo o japococh.Teraz som objednával čo som nedokázal kúpiť u iných predajcov....2x výf.ventil vodítko rozvodovej reťaze,a jeden hrnček (nepoužívajú hydroštel) cca drž gate..170 e.- Skoro ma vystrelo,simering na ventil 1ks=12 e.-
Šponovacie vodítko (orig.Toyota) som kúpil v inej sieti za 45e.- a druhú stranu (tú jednoduchú) som teraz objednal v Toyote za vyše 70e.-
Tesnítka ventilov Heinz komplet sada 18e.- v Toyote 180e.-
Názor nech si urobí každý sám čo za hru tu hrajú na zákazníka.Auto dajú pomaly aj za pekné oči,potom to doženú takto.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To je presne jak s tlačiarňami k PC....Náhradný toner alebo hlavy s farbou sú drahšie jak celá nová tlačka....

Ale asi to Amíkom robili na oplátku za tie dve atomovky, čo na nich hodili v 45tom :300f:
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Nuž, kto dodáva automobilkám alebo ich subdodávateľom vie, aké tam lietajú maržičky.....
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

renault má také ceny,hlavne v ich zázračných značkových servisoch,tam ta ošklbú ako hus napr.gum.krúžok priemer 5cm tzv. O krúžok na klapke 10€,za obyčajný kúsok gumy,to nemá hodnotu ani 1€ euro :3020:
sranda je že to nezoženieš inde len ich servisoch
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Ja som pol roka zhanal ziarovku na podsvietenie palubneho pc, 8mm dlha ziarovka, bez patice v Mazde za 15€. O par mesiacov mesiacov sa mi ju podarilo zohnat v mikroelektre za 0,18€. Taketo srandy stale stoja nemale peniaze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

benky71 napísal:renault má také ceny,hlavne v ich zázračných značkových servisoch,tam ta ošklbú ako hus napr.gum.krúžok priemer 5cm tzv. O krúžok na klapke 10€,za obyčajný kúsok gumy,to nemá hodnotu ani 1€ euro :3020:
sranda je že to nezoženieš inde len ich servisoch
Zoženieš,máme tu takú predajňu na O krúžky,ložiská a guferá čo zoženú za desatinu ceny všetko.Ja automaticky beriem čokoľvek do auta vždy 2x a tak je domáca zásoba tak obrovská že si takmer vždy vyberiem ten správny.Nehovoriac že cez autofra sa dielni oplatí za nudlu z nosa objednať O krúžky zelené celú súpravu cca 500ks všetkých rozmerov tiež za nudlu z nosa.
Na obchod musia byť dvaja,jeden čo predáva a druhý čo kúpy.Ja osobne vyviniem nadľudské úsilie aby som hajzlíkovi nedal ani cent a na 99% sa to darí.Ale ja nedám a desať iných dá,slováci sú nesmierne bohatý
Maho
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.06.2006 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maho »

My sme teraz menili sklo na C4 Picasso, v origo servise 810 eur, plus lepiaca sada 60 eur a plus robota. Objednal som sekurit sklo, presne take ake tam bolo akurat nema znak citroen, spolu s pracou, lepom, vymenou rozvodov, kupou rozvodov, k tomu aj nova nemrznuca zmes a neplatil tolko ako by v origo servise platil len za sklo
Napísať odpoveď

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 43 neregistrovaných