Jaguar XK8 4,0 V8 Coupe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Jaguar XK8 4,0 V8 Coupe

Príspevok od používateľa malek7 »

Mam moznost vymenit moje TTcko za Jagyho ale moc o tomto modeli neviem.Ak mate nejake skusenosti tak sem s nimi-zaujma ma vsetko.Vopred dakujem
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

no po tejto selme pokukujem aj ja pocitaj z vysou spotrebou ako mas na tt a dieli mozu byt troska vysie ceny ale len niektore a v hocijakom servise ti to neopravia ,,, ale moj nazor urcite ANO ist do toho neokukane auto a spica motor :D
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Takze pani, moj exsef ma nieco podobne XKR, 4,2, 306kW. Par krat som isiel na nom aj ja a aspon co sa tyka spotreby, priemerna spotreba bola cca 11,4/100km. Po Bratislave mi to dalo cca 14/100km, ale to som si uzival, ziadne predvadzanie. Co si teda myslim, ze za ten luxus, brutal vykon a image je tato spotreba uplne nepodstatna a nizka. Zvuk motora je silne navykovy a otoci sa za vami ci male decko, krasna zena alebo stary dedko...:-)
Dalsia vec je cena servisu, kde chodi do znackoveho, kde auto zakupil. Tie ceny sem ani nebudem pisat.
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Je to riadne auto, s primeranou spotrebou a zaujímavými cenami opráv... Veľmi luxusné vozenie. Budeš veľmi prekvapený keď presedláš z TT do XK8... Ale keď sa ti páči tak smelo do toho, veď žijeme len raz! Keby som si mal ja vybrať veľké luxusné coupe idem do BMW 8 :-) Ale koľko ľudí, tolko chutí...
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Konecne nejaky fajnsmeker :)
Nazdar, rad by som vedel aky je to rocnik, ci je to do 2001 alebo od 2001. Je tam totiz jeden dost velky rozdiel v konstrukcii rozvodov motora a maly detail v prevodovke, ktory ta moze vyjst velmi draho v pripade ze sa to stane tebe. Tak ak by sa ti dalo napisat aky je to rocnik bolo by fajn.
Range Rover je ako nadherna zena...ale ked sa naserie tak sa nedoplatis.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Ďalšia výhoda bude že už nebudeš musieť chodiť každý mesiac ku zubárovi po nové plomby z tvrdého tt-čkového podvozku :3035:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

do autorizaku v BA ani nechod, ani na skusku, je to drahe, dlho to trva a ludia neochotni.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

kalli napísal:Takze pani, moj exsef ma nieco podobne XKR, 4,2, 306kW. Par krat som isiel na nom aj ja a aspon co sa tyka spotreby, priemerna spotreba bola cca 11,4/100km. Po Bratislave mi to dalo cca 14/100km, .... ... je tato spotreba uplne nepodstatna a nizka......
Keby som nemal Jaguar aj by som sa nechal tým rožkom opiť. Mám V8 čo sa dávala aj do XK. eRkové motory majú kompresor a spotrebovo sú dosť hladnejšie ako atmosféry. Priemerná spotreba kompresoru 11l je z nejaké pekného sna. Realita 13-14l, mesto ako je BA okolo 20ky. Je to V8 s obsahom 4l a má vyše 360 hrmených, ktoré tú 1,8tonovú mačku dostanú na 100 za 6s, čo to má chodiť zadarmo? Najnižšiu spotrebu som mal na trase PD-TO-NR čo je pre ekojazdu ideálna trasa. Mimo mesta mám 12, do mesta tým nejazdím lebo mám to auto rád. No nemám kompresor. Ten má o 90 koníkov viac ako ja.
XK som tak trochu zvažoval aj ja, ale má to byť rodinné auto a tak padla volba na KJ X308. V podstate sú to zhodné autá len v inom kabáte. Motor je z nikasilovej zliatiny. Super materiál, teraz keď je ráno -4 naštartujem a po 400m začína fúkať teplý vzduch. Zvuk motora je... čo ja viem, ešte som ho nepočul ;-) Náhradné diely napr v TOP aute BA alebo HM Cars NR sú.... chrapúnska zlodejina a nikdy u nich nič nekúpim. Je X shopov buď v UK alebo aj v CZkde sa dá kúpiť za ceny bežnej spotrebky. Napr. predné brzd. platničky- 900- 1500 Kč podľa kvality, Kotúč 4000-8500Kč podľa kvality,komplet kit na repas prednej nápravy (čapy + všetky silenbloky) v UK 83Ł/97€. Samozrejme, niektoré diely vyskočia ako u všetkých značiek, ale Jago a LR sú v tomto smere skôr tie lacné značky.
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Acon, ja sa s Tebou nechcem hadat o spotrebe ani o nicom, co sa tyka Jaguara. Ja som na tom najazdil maximalne do 300km, co som mojho sefa vyprovokoval, ze nech sa neserie a pozicia...:-)
Ale na druhej strane viem, ze ma tam najazdene cez 100 tisic km , znacnu cast po Prahe a aj v spickach a viem, ze spominal, ze nad 12 litrov v priemere sa este nedostal. Neviem, nehadal som sa ani s nim ani s Tebou.
Je mi to sumafuk. A ja, co som sa na tom troska pohrkal hore dole, to mi ukazal "palubak", dalej neriesim.
classiccars
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.03.2008 22:14
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa classiccars »

Ak možem poradit, nerozmýšlaj. Mám XK8 cabrio. Je to proste mačka.Spotreba priemer 10,5. Mesto 13. Neda sa však využit vykon lebo mesto len 5O Dialnica 13O. Na dialnici v Nemecku 245 ale išlo by to aj viac ale je blokacia z 289.Ked niekde zastanem hned su zaujemcovia o tuto mačku.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Mal som XK asi rok,spotreba okolo 12-13,dá sa ísť aj za 10.Pozor na prevodovku,ja som mal zlý hydromenič,vzadu nebude nikto sedieť nakoľko tam miesto nie je.Inak luxusné vozenie.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

kalli napísal: Ale na druhej strane viem, ze ma tam najazdene cez 100 tisic km , znacnu cast po Prahe a aj v spickach a viem, ze spominal, ze nad 12 litrov v priemere sa este nedostal. Neviem, nehadal som sa ani s nim ani s Tebou.
Je mi to sumafuk. A ja, co som sa na tom troska pohrkal hore dole, to mi ukazal "palubak", dalej neriesim.
priemerna spotreba na kompresorovej v8 po meste pod 12 litrov je rovnaka utopia, ako 4,5 litra po meste na prasivom dizli...

Acon, vies ako dlho ti vydrzia tie super diely z uk na repas podvozku za 97 €??? Velmi, ale velmi kratko... obzvlast tie z britishparts
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Marko583....citaj pozornejsie, pisem, ze lieta po Prahe aj v spicke, ale pisem, ze priemerna spotreba a nad 12 sa nedostal, znamena, ze lieta ci uz do BA, ci uz po Cesku, ci uz zahranicie, ci kade tade, tzn. ze len ked jazdi pomer mesto-mimo mesto - nedostal sa nad 12 litrov/100km. Dalsia vec je, ze ked niekto dostane do ruk taketo nacinie, hned to neznamena, ze rachotom da na znamost vsetkym, kto je tu pan ulice. Su ludia, ktory to maju pre image firmy a jazdia s tym pomalicky, ohladlplne a s rozumom. Ja som si kupil VW Bora 2liter v benzine, stary 8V s 85kW. V technicaku je napisana spotreba po meste 10,5 litra.....teraz ma zabi, ja jazdim po BA za 9,2 a to mi este svieti kontrolka vadnej lambda sondy, co navysuje spotrebu. Na spotrebu si nepotrpim, len som si meral prve 3 plne nadrze. To je vsetko.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Je to rok 97 a ma cca 270000km.O spotrebu mi nejde na to mam Alteu Tdi,skor po technickej stranke.Neviem ci to uz nie je vela km.Aj ked je to V8 ale moze byt este stocene a auto nie je len motor.Dakujem vsetkym za odpovede
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

marko583 napísal: Acon, vies ako dlho ti vydrzia tie super diely z uk na repas podvozku za 97 €??? Velmi, ale velmi kratko... obzvlast tie z britishparts
To bol príklad. J ena kaqždom čomu dá prednosť, či náhrade, či origo, alebo origo v krabičke Jaguar. Kupujem tak ND na LR a sú veci čo stačí náhrada a sú veci, ktoré kupujem origo alebo nejakú strednú alternatívu.

Pokial ide o parametre a spotrebu, zatial mi vždy sedeli údaje z tohoto katalógu. http://www.automobile-catalog.com/ Sú tam väčšinou 2 údaje. Jeden na začiatku a jeden na konci v pravom stĺpci. Ten na konci udávaný ako typický údaj pre Európsku premávku na SK nesedí. Možno tak mestský režim sedí na mestá ako BA, PHA, možno KE ale inak nie.

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný